Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor forterra sprzęgło

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Mrzetor115

Mrzetor115

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 28 maj 2013 - 18:17

Zetor forterra sprzęgło witam wszystkich agrofotowiczów. Problem jaki mam w swoim zetorze jest taki że pewnego dnia z pompki zaczął wyciekać płyn hamulcowy więc ją wymieniłem na nową i od tego dnia sprzęgło zaczeło ciężko działać i do tego jak się nim dłużej na sprzęgle po stoi to ciągnik sam po chwili rusza więc panowie z zetora doradzili mi żebym wymienił wysprzęglik więc go wymieniłem ale okazało się że to w niczym nie pomogło. A moje pytanie jest następujące czy ktoś z was nie miał podobnego przypadku i co pomogło rozwiązać ten problem ? dodam że zetor jest z 2006r przechodził 2000mtg i pracuje w turze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor forterra sprzęgło Dzisiaj, 23:44
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 maj 2013 - 20:15

Zetor forterra sprzęgło Może coś z tarczami bo mam takiego samego zetora ale mi nic nie poszło. Tarcze od sprzęgła sa porcelanowe i cos mogło się z nimi stać?

#3 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 28 maj 2013 - 21:32

Zetor forterra sprzęgło Zaczęło się od wymiany pompki to zapewne jej wina. Dodatkowo masz nieszczelny bądź zapowietrzony układ bo sprzęgło ciągnie chociaż jest wciśnięte.
Płyn zmieniałeś?

#4 Share Mrzetor115

Mrzetor115

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 29 maj 2013 - 15:50

Zetor forterra sprzęgło tarcze to myśle że są dobre bo sprzęglają silnik z skrzynią odpowietrzałem kilka krotnie wysprzęglik i to nic a nic nie pomaga, płynu hamulcowego nie zmieniałem tylko dolałem żeby był właśnie tak myśle że ta pomka jest nie dobra a czy na częsci od oryginalne od zetora jest gwaracja jeśli tak to muszę im ją zwrócić

#5 Share Mrzetor115

Mrzetor115

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 06 czerwiec 2013 - 18:05

Zetor forterra sprzęgło a czy istniała by możliwość przerobienia na elektryczny wysprzeglik i czy mógł ktoś zrobić zdięcie jakie jest wysprzeglane w proximie power lub hsx

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor forterra sprzęgło Dzisiaj, 23:44
  •  

#6 Share ZYLA

ZYLA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 16 czerwiec 2013 - 12:24

Zetor forterra sprzęgło dobrze odpowietrz hamulce poluzowujac nakrętkę na wysprzęgniku (czy jak tam się to nazywa). Wczoraj wymieniliśmy też pompkę i jest bez problemów. Tylko pamiętaj by płyn był w zbiorniczku. Jeśli chodzi o to że po czasie zaczyna sprzęgło ciągnąć, a nie widać wycieku, to może oznaczać że płyn cofa się z pompki do zbiorniczka (to było powodem wymiany pompki u nas)

#7 Share kamil0590

kamil0590

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 26 czerwiec 2013 - 08:32

Zetor forterra sprzęgło ja mam to samo w proximie plus przy 2 tys mth z turem i jak prasuje długo właśnie jak sie wszystko wynagrzewa wciskam sprzęgło a ciagnik dalej delikatnie jedzie

#8 Share MilenaKosmalska

MilenaKosmalska

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 10 październik 2016 - 17:24

Zetor forterra sprzęgło

jaki stosować płyn do pompki sprzęgła zetor forterra 2008rok

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama