Polecane posty

Mrzetor115    0

witam wszystkich agrofotowiczów. Problem jaki mam w swoim zetorze jest taki że pewnego dnia z pompki zaczął wyciekać płyn hamulcowy więc ją wymieniłem na nową i od tego dnia sprzęgło zaczeło ciężko działać i do tego jak się nim dłużej na sprzęgle po stoi to ciągnik sam po chwili rusza więc panowie z zetora doradzili mi żebym wymienił wysprzęglik więc go wymieniłem ale okazało się że to w niczym nie pomogło. A moje pytanie jest następujące czy ktoś z was nie miał podobnego przypadku i co pomogło rozwiązać ten problem ? dodam że zetor jest z 2006r przechodził 2000mtg i pracuje w turze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Może coś z tarczami bo mam takiego samego zetora ale mi nic nie poszło. Tarcze od sprzęgła sa porcelanowe i cos mogło się z nimi stać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Zaczęło się od wymiany pompki to zapewne jej wina. Dodatkowo masz nieszczelny bądź zapowietrzony układ bo sprzęgło ciągnie chociaż jest wciśnięte.

Płyn zmieniałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mrzetor115    0

tarcze to myśle że są dobre bo sprzęglają silnik z skrzynią odpowietrzałem kilka krotnie wysprzęglik i to nic a nic nie pomaga, płynu hamulcowego nie zmieniałem tylko dolałem żeby był właśnie tak myśle że ta pomka jest nie dobra a czy na częsci od oryginalne od zetora jest gwaracja jeśli tak to muszę im ją zwrócić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mrzetor115    0

a czy istniała by możliwość przerobienia na elektryczny wysprzeglik i czy mógł ktoś zrobić zdięcie jakie jest wysprzeglane w proximie power lub hsx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734

dobrze odpowietrz hamulce poluzowujac nakrętkę na wysprzęgniku (czy jak tam się to nazywa). Wczoraj wymieniliśmy też pompkę i jest bez problemów. Tylko pamiętaj by płyn był w zbiorniczku. Jeśli chodzi o to że po czasie zaczyna sprzęgło ciągnąć, a nie widać wycieku, to może oznaczać że płyn cofa się z pompki do zbiorniczka (to było powodem wymiany pompki u nas)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil0590    0

ja mam to samo w proximie plus przy 2 tys mth z turem i jak prasuje długo właśnie jak sie wszystko wynagrzewa wciskam sprzęgło a ciagnik dalej delikatnie jedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dariusz123456789
      Witam nie mogę uzyskać wysokiego pedału hamulca prawego zetor 72 11 ( nowa pompka,wyrównywacz, przewód cylinderek i szczęki proszę o pomoc
    • Przez kamil5421
      Witam tak jak w temacie. Co może być przyczyną zaciecia zegara od ciśnienia powietrza.?
    • Przez ZimowyZolnierz
      mam problem z zetorem 9540 jak w tytule traktor po wciśnięciu pedału sprzęgła hamuje, od czego zacząć poszukiwania? Dodatkowo jak obsługiwać wzmacniacz momentu obrotowego (pierwszy traktor z tego typu bajerami) skrzynia 4 biegowa.
    • Przez toobek
      Witam. Mam taki problem, mianowicie orałem zawsze moim Zetorem 7211 pługiem 3 skibowym Unia Grudziądz. Orałem zawsze na trybie pracy hydrauliki POZYCYJNA i ustawiałem głębokość kołem pługa. Wszystko szło pięknie orka ładnie szła. Niestety mam bardzo zakamienione pola i postanowiłem przetestować pług z jakimś zabezpieczeniem. I tak przetestowałem już 3 pługi. Problem polega na tym że te pługi były cięższe, brały szerzej na skibę i na POZYCYJNEJ i kole podporowym ciągnik nie mógł uciągnąć nawet mój obecny pług Unię TUR 35. Przestawiłem więc tryb pracy hydrauliki na MIESZANA i ciągnik bez problemu ciągnie pług nawet przy głębokiej orce tylko nie mogę ustawić głębokości orki. Raz głębiej raz płyciej. Gdy przednie koła wpadną w dołek to pług potrafi wyskoczyć gdy wjadą na górkę to pług zagłębia się po ramę. Proszę o radę czy da się coś z tym zrobić czy jednak muszę wrócić do starej uni Grudziądz. Myślę nad pługiem obrotowym chociaż 2 skibowym ale boję się że będzie to samo. A pola mam nie regularne zakamienione i teren górzysty. Jest jakaś rada na to z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj