Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile pola na KRUS

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share przem159

przem159

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 27 maj 2013 - 19:11

Ile pola na KRUS Witam, moi rodzice posiadają gospodarstwo rolne o powierzchni 10 ha, i chcą mi dać polę w dzierżawe abym miał powierzchnię gruntów rolnych do młodego rolnika, i teraz mam pytanie czy musi rodzicom zostać 1ha pola aby byli ubezpieczeni?, jeśli tak to musi być to hektar przeliczeniowy czy fizyczny, bo już sam nie wiem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile pola na KRUS Dzisiaj, 12:01
  •  

#2 Share Szu15000

Szu15000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 27 maj 2013 - 19:41

Ile pola na KRUS Heheheh po pierwsze to muszą Ci przepisać hektary a nie wydzierżawić ;)

#3 Share przem159

przem159

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 27 maj 2013 - 19:52

Ile pola na KRUS No nie muszą wszystkich tylko 1ha, a resztę mogę dzierżawić przez spisanie umowy notarialnej na minimum 5 lat aby mieć minimum średnią wojewódzką aby nie oddawać 100% dotacji

#4 Share MKrajes

MKrajes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 27 maj 2013 - 20:06

Ile pola na KRUS Z tego co wiem to musisz mieć na własność grunty o powierzchni średniej wojewódzkiej i dodatkowo spełniać wymaganą żywotność ekonomiczną gospodarstwa ESU którą nie wiem w jaki sposób chciałbyś osiągnąć z 1 ha. Najlepiej byłoby gdybyś się udał do jakiejś osoby która zajmuje się formułowaniem wniosków o dotacje do ARiMR wtedy wytłumaczy ci wszystko dokładnie i od razu pomoże z wnioskiem biznesplanem i wszystkimi potrzebnymi dokumentami.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share przem159

przem159

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 27 maj 2013 - 20:40

Ile pola na KRUS Mi się wydaje że ja dobrze mówię, tu masz fragment z kryteriów MR

8. Spełnić wymagania dotyczące gospodarstwa:
• Powierzchnia użytków rolnych gospodarstwa nie może być mniejsza niż średnia powierzchnia gruntów rolnych gospodarstwa w województwie, w którym jest ono położone i nie większa niż 300 ha. Jeżeli średnia powierzchnia gruntów rolnych w województwie, jest mniejsza niż średnia krajowa, wymagana jest średnia powierzchnia gruntów rolnych gospodarstwa w kraju.
Wymagana powierzchnia użytków rolnych w gospodarstwie musi stanowić tylko własność beneficjenta, użytkowanie wieczyste, dzierżawę z zasobu własności rolnej Skarbu Państwa lub jednostki samorządu terytorialnego. Okres dzierżawy nie może być krótszy niż 5 lat, licząc od dnia złożenia wniosku o płatność. W przypadku osób, które rozpoczęły prowadzenie działalności rolniczej przed dniem złożenia wniosku o przyznanie pomocy, obowiązuje okres co najmniej 6 lat od dnia złożenia wniosku o przyznanie pomocy.

#6 Share pisklaczun

pisklaczun

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 27 maj 2013 - 21:05

Ile pola na KRUS a ja mam takie pytanie. Skończyłem w tym roku szkołę rolniczą i rodzice mają gospodarstwo o powierzchni 12ha i mam pytanie czy jakby mi je wydzierżawili to czy bym mógł się starać o młodego rolnika?? i jak to jest z krusem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share przem159

przem159

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 27 maj 2013 - 21:29

Ile pola na KRUS MKrajes, chyba jednak ty masz rację

fragment.
"Wymagana powierzchnia użytków rolnych w gospodarstwie musi stanowić tylko własność beneficjenta, użytkowanie wieczyste, dzierżawę z zasobu własności rolnej Skarbu Państwa lub jednostki samorządu terytorialnego."

To mi trochę komplikuje sprawę bo mam piątkę rodzeństwa i wiadomo że rodzice mi wszystkiego nie przepiszą, to może mój tata by z modernizacji skorzystał bo spełnia raczej wszystkie warunki, tylko chciałbym się was zapytać czy tata mając 55 lat może jeszcze z tego skorzystać?, jeśli nie to tu jest jasno w kryteriach napisane że wystarczy mieć 1ha pola i może być dzierżawa, ale nie wiem czy mogę w jakimś czasie uzupełnić wykształcenie czy muszę mieć związane z rolnictwem

tutaj macie o wykształceniu, ja to rozumiem że nie muszę nic uzupełniać bo jestem po technikum informatycznym, czyli liczy mi się tylko 3 lata stażu w rolnictwie, tak samo to rozumiecie?

e) posiada odpowiednie kwalifikacje zawodowe, tj.:
  • wykształcenie rolnicze zasadnicze zawodowe, średnie lub wyższe, lub
  • tytuł kwalifikacyjny, tytuł zawodowy lub tytuł zawodowy mistrza w zawodzie przydatnym do prowadzenia działalności rolniczej i co najmniej 3-letni staż pracy w rolnictwie, lub ukończyła szkołę przysposobienia rolniczego lub zespół przysposobienia rolniczego i posiada co najmniej 3-letni staż pracy w rolnictwie, lub
  • wykształcenie wyższe inne niż rolnicze i co najmniej 3-letni staż pracy w rolnictwie albo wykształcenie wyższe inne niż rolnicze i ukończone studia podyplomowe w zakresie związanym z rolnictwem, albo wykształcenie średnie inne niż rolnicze i co najmniej 3-letni staż pracy w rolnictwie, lub
  • wykształcenie podstawowe, gimnazjalne lub zasadnicze zawodowe inne niż rolnicze i co najmniej 5-letni staż pracy w rolnictwie,
  • kwalifikacje rolnicze wymagane przy udzielaniu pomocy inwestycyjnej rolnikom w państwie, którego obywatelstwo posiada, w ramach analogicznego działania współfinansowanego przez Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFRROW) - jeżeli nie posiada obywatelstwa polskiego.

Edytowany przez przem159, 27 maj 2013 - 21:38.