Skocz do zawartości

Reklama

Zdjęcie

problem z antybiotykiem w mleku

choroby bydła mlecznego

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
14 odpowiedzi na ten temat

#1 adaras

adaras

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 27 maj 2013 - 17:14

problem z antybiotykiem w mleku Witam. Mam problem z krową w stadzie. Mianowicie krowa dostała antybiotyk na zasuszenie z 35 dniowym okresem karencji. Teraz jest juz 2 miesiace po wycieleniu i antybiotyk nadal utrzymuje sie w mleku (wg laboratorium w mleczarni). Czy możliwe jest aby tak dlugo antybiotyk byl w mleku? moze ktos juz sie spotkal z takim przypadkiem?
Dziekuje za wszelkie opinie i porady
  • 0

#2 ChudyxD

ChudyxD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów
  • 43215020

Napisany 27 maj 2013 - 19:38

problem z antybiotykiem w mleku U mnie najdłużej był miesiąc, doktor mówił ze to może być ze krowa nie odrobaczona, fiolka była myta w proszku, mydle, w laboratorium wykrywają to jako antybiotyk :)
  • 0

#3 adaras

adaras

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 27 maj 2013 - 20:38

problem z antybiotykiem w mleku przed kazdym badaniem wlewam mleko w nowy plastikowy pojemnik... krowa nie ma problemu z jedzeniem, mleko kwaśnieje i sery wychodza... co moze byc- nie mam pojecia
  • 0

#4 darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 743 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 27 maj 2013 - 21:23

problem z antybiotykiem w mleku Podaj jej oksyctocynę ze dwa razy pod kolej. U nas żona to wymyśliła i jak po dwóch wysłanych próbach nadal jest antybiotyk to aplikuje jej działkę i pomaga, przynajmiej u nas
  • 0
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#5 ChudyxD

ChudyxD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów
  • 43215020

Napisany 28 maj 2013 - 08:37

problem z antybiotykiem w mleku do jakiej mleczarni oddajesz mleko ?
  • 0

#6 adaras

adaras

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 28 maj 2013 - 12:17

problem z antybiotykiem w mleku do MLEKPOLU. Jutro zbieram próbki z każdej ćwiartki i wiozę na badania do centrali do Grajewa. Może "wyjdzie szydło z worka"
  • 0

#7 grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 29 maj 2013 - 19:24

problem z antybiotykiem w mleku czasami u mnie tez sie ten problem zdarza .... pudelka sa sterylne .,, do moczu takie .5.5dni wg tubki a 12 i jeszcze antybiotyk jest ;/
  • 0

#8 szczepan3323

szczepan3323

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 19:40

Witam. Mam problem z krową w stadzie. Mianowicie krowa dostała antybiotyk na zasuszenie z 35 dniowym okresem karencji. Teraz jest juz 2 miesiace po wycieleniu i antybiotyk nadal utrzymuje sie w mleku (wg laboratorium w mleczarni). Czy możliwe jest aby tak dlugo antybiotyk byl w mleku? moze ktos juz sie spotkal z takim przypadkiem?
Dziekuje za wszelkie opinie i porady

jesli jest taki problem z tym antybiotykiem to niektórzy lekarze podają wapno w płynie dożylnie i eliminuje ten antybiotyk z mleka .....................
  • 0

#9 romero

romero

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 25 styczeń 2014 - 11:55

problem z antybiotykiem w mleku Witam, u mnie w stadzie jest podobny problem z tym, że były podane leki na zapalenie a dokładnie Mastijet Fort. Miało być 5 dni karencji a dziś jest 8 i nadal antybiotyk. Jaka może być tego przyczyna? Coś z krową jest nie tak czy to może takie silne leki?
  • 0

#10 mammut1

mammut1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 25 styczeń 2014 - 12:20

problem z antybiotykiem w mleku 8dni to jest nic u mnie krowa była chora i dostała antybiotyki to 3 tyg wykazywało antybiotyk w mleku a karencja na opakowaniu 5 dni
  • 0

#11 b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3030 postów

Napisany 25 styczeń 2014 - 12:57

problem z antybiotykiem w mleku kolega wyżej napisał, że przyczyną może być nie oddawanie całego mleka z wymienia. Pomoże zastrzyk z oksytocyny. Krowa odda całe mleko i następne będzie już czyste
  • 0

#12 romero

romero

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 27 styczeń 2014 - 19:35

problem z antybiotykiem w mleku wczoraj oddałem próbkę do zbadania i jest już ok
  • 0

#13 Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1525 postów

Napisany 06 luty 2014 - 20:17

Witam, u mnie w stadzie jest podobny problem z tym, że były podane leki na zapalenie a dokładnie Mastijet Fort. Miało być 5 dni karencji a dziś jest 8 i nadal antybiotyk. Jaka może być tego przyczyna? Coś z krową jest nie tak czy to może takie silne leki?

Podstawową przyczyną utrzymywania się antybiotyku w mleku jest słabo wydajna wątroba . Mastijet Forte ,tak jak i wszystkie antybiotyki jest testowany na zdrowych krowach ,stąd np. 5 dniowa karencja . W rzeczywistości jest jak jest i np. ketoza ,która w stadzie jest zawsze tylko czasem nie daje wyraźnych objawów choroby , właśnie przyczynia się do dłuższego utrzymywanie antybiotyku w mleku. Krótko mówiąc ,sztuka u której utrzymuje się antybiotyk ponad wskazaną karencje ,nie jest zdrowa .
  • 0

#14 Case90

Case90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 21 luty 2014 - 22:18

problem z antybiotykiem w mleku Witam ja mam podobny problem co kolega ,,ADARAS''. Krowa dostała zastrzyk na zasuszenie i jest już 1 miesiąc po wycieleniu, a antybiotyk nadal jest w mleku. Krowa jest w dobrej kondycji o daje dziennie 32-34 litry mleka więc sporo tracę. Co robić co może być przyczyną? Proszę o szybką radę, z góry dziękuje.
  • 0

Google AgroFoto Ads problem z antybiotykiem w mleku

• Reklama google
Dzisiaj, 09:41
  •  

#15 b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3030 postów

Napisany 21 luty 2014 - 22:25

problem z antybiotykiem w mleku Warto by sprawdzić, czy antybiotyk jest w każdej ćwiartce. Zawsze można oddawać z pozostałych. Rada tak jak wyżej podać oksytocynę, bo być może krowa nie oddaje całego mleka.
  • 0

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: %s