Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ustawienie klepiska MF 206

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share wladek

wladek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 27 maj 2013 - 09:33

Ustawienie klepiska MF 206 Orientuje się ktoś jaka ma być wielkość szczeliny między cepami a klepiskiem w kombajnie massey ferguson 206 - ile milimetrów ma być na wlocie a ile na wylocie i na którym zębie?

A może ma ktoś dostęp do instrukcji obsługi tego kombajnu - model 206, 240

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ustawienie klepiska MF 206 Dzisiaj, 13:13
  •  

#2 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 27 maj 2013 - 10:07

Ustawienie klepiska MF 206 A jakie zboża Cie konkretniej interesują? Zobacz sobie jakie są szczeliny w podobnie gabarytowo innych kombajnach, ten parametr wielce nie ulega zmianie, w jednym czy w drugim chodzi dokładnie o ten sam skutek.
Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share wladek

wladek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 27 maj 2013 - 10:54

Ustawienie klepiska MF 206 ten model jak i podobne u mnie w okolicy nie występuje - a odległość chcę ustawić na żyto, jęczmień, pszenice

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share bazalt50

bazalt50

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 22 czerwiec 2013 - 10:08

Ustawienie klepiska MF 206 206 jest brdzo prostym kombajnem. Uzytkuję go już 17 lat.
Żeby prawidłowo ustawić klepisko, musisz podciągnąć dżwignię do góry, do oporu. Szczelina z dołu powinna mieć 15-17 mm, u góry 7-8mm. To wystarczy.
Nie ma znaczenia co kosisz - jeśli jest to jęczmień, bardzo sucha pszenica - możesz klepiśko ścieśnić. Jednak musisz zwracać uwagę na pękanie ziarna. Wszystko jest kwestią wprawy,- doboru wysokości koszenia, rodzaju zboża, wilgotności, prędkości jazdy.
Oczywiście jest jeszcze kwestia stanu technicznego cepów - jeśli są mocno wytarte, to zmniejsza się przepustowość, w słomie pozostają całe kłosy (szczególnie żyta) i ziarno jest gorzej odczyszczone z niedomłotów.