Skocz do zawartości

Zdjęcie

Porównanie opon

255 odpowiedzi na ten temat

#61 Share MTZ1

MTZ1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 26 październik 2008 - 10:25

Porównanie opon Piszecie ze jedne się zużywają szybciej a inne wolniej, według mię to nie zależy od marki,znam gości który ma JD nakręcił 2000mg i opony do wymiany a jeździł w transporcie a ja mam MTZ mam 2900mg i opony maja jeszcze 50% wiec to zależy od tego jak kto eksploatuje swoje pojazdy kto jeździ więcej po polu temu dłużej będą służyć,taka jest moja opinia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Porównanie opon Dzisiaj, 05:17
  •  

#62 Share adrian2

adrian2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 07 listopad 2008 - 20:39

Porównanie opon Dla mnie michelin.Ale w swoich ciągnikach mam Stomil-olsztyn i Dębice.W c 360 po 1700 mtg tylne opony an 21 praktycznie wcale sie nie zuzyly,wiec dla mnie to tez porządne opony,i jeszcze współpracuja z Michelin hhehe.
-U-R-S-U-S- i wszystko jasne.

#63 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 07 listopad 2008 - 22:19

Porównanie opon a ktore sa lepsze????? nadlewajki czy orginal???
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#64 Share wasyl75

wasyl75

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 08 listopad 2008 - 07:23

Porównanie opon Ja patrzałem za kapciami do ciapka,koszt tył500zł szt ,a przód 120zł szt

#65 Share ursus914

ursus914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Zainteresowania:Muzyka Rockowa, klasyczne samochody :)

Napisany 27 listopad 2008 - 15:38

Porównanie opon Moim zdaniem bezapelacyjnie Michelin , bardzo dobrze się na nich jedzie , świetna przyczepność i bardzo bardzo wolno się zdzierają .
Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

#66 Share no1NEWHOLLANDno1

no1NEWHOLLANDno1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 29 listopad 2008 - 18:27

Porównanie opon Popieram kolege usrsus914,u siebie miam 7rok i jeszcze posmigaja

#67 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 29 listopad 2008 - 20:33

Porównanie opon niektórzy w c-330 maja stomilki 30 letnie i mowia, ze jeszcze posmigaja :)
czy tak ciezko jest dodac ile ciagnik przepracowal na nich mth i w jakich pracach???
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#68 Share rabin

rabin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 29 listopad 2008 - 21:17

Porównanie opon Ja przy c-330 mam jedną opon która ma jak się nie myle 25 lat. Ciągnik nabił przez ten czas ok 6500 mth ale bardzo mało jeżdzi po ulicach. Praktycznie od 10 lat rocznie to moze pare km po asfalcie przejedzie. Bieżnika jest już co prawda bardzo mało ale opon nadaje się jeszcze jak najbardziej do użytku. Guma jest popękana ale płutna trzymają. Nie to co w nowych oponach które kupuje do c-360. 4-5 lat i opon trzeba wymienic. Ale nie dlatego że jest "łysa" tylko dlatego że cała opon popęka tak że dętka wychodzi na wieszch.
Moim zdaniem opony rolnicze które są aktualnie produkowane nie mają żadnego startu do tych z przed kilkudziesięciu lat.

#69 Share marcin385

marcin385

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 08 grudzień 2008 - 15:43

Porównanie opon Ja obecnie posiadam w 80-tce opony Kormorana i nie narzekam mam je ponad 3 lata bieżnik jeszcze ponad 85% jest dobry.

#70 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 grudzień 2008 - 22:34

Porównanie opon ja w mf mam mitasy i jak dla mnie są na pewno lepsze od Dębicy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Finek

Finek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 25 grudzień 2008 - 19:42

Porównanie opon Jak dla mnie michelin wolno się zdzierają, dobra jest na nich przyczepność. Na nich mój kolega przepracował 2000 mtg i jeszcze są w dobrym stanie.

#72 Share Sperling3350

Sperling3350

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Maszyny, j.Niemiecki

Napisany 25 grudzień 2008 - 19:49

Porównanie opon

Jak dla mnie michelin wolno się zdzierają, dobra jest na nich przyczepność. Na nich mój kolega przepracował 2000 mtg i jeszcze są w dobrym stanie.

Jeśli ktoś ma ciągnik, który jeździ z prędkością 40 i więcej to niestety ale trzeba patrzeć na komfort jazdy, a tym bardziej jeśli się jeździ nie tylko w polu ale także po drogach:) Tzw kwadratura koła nie jest wtedy wskazana...czasami nawet amortyzacja kabiny lub przedniej osi nie pomoże;d Osobiście posiadam w ciągniku JD opony Good Year z tyłu a z przodu Michelinki....z opowiadań kolegów wiem, że najlepsze opony to Pirelli:)

#73 Share farmer40

farmer40

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 11 styczeń 2009 - 12:14

Porównanie opon Jakie opony polecicie do URSUSA 914 na przód, tam idą opony o wymiarach 12.4 24R Tylko byśmy dobrze się zrozumieli chodzi mi o markę opon bo miałem nowe Barumy i pękały potem MITASY i to samo opony były 8 płócienne, aha traktor chodzi przy turze wiec jest obciążenie na te koła spore. Polecano mi jeszcze jakieś izraelskie, ale marki już nie pamiętam niby 12 płócienne. Może wiecie coś więcej o nich. Pomóżcie wybrać coś dobrego bo średnio co 1,5-2 lat zmieniam opony z przodu ale nie z powodu zużycia tylko pęknięć.

#74 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 11 styczeń 2009 - 17:46

Porównanie opon @farmer40
W zetorze z turem mam opony Kormoran AN25 od 5 lat i wszystko z nimi w porządku, ładowacz służy do usuwania obornika z chlewni więc jest mocno obciążony i opony bez problemu wytrzymują.

#75 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 12 styczeń 2009 - 09:30

Porównanie opon farmer40 właśnie musisz zwrócić uwagę na ilość płucien 8 to standard ale bez tura ,tur daje obciążenie i nie wystarcza te 8 płucien. Miałem podobnie na tyle ciągnika 3 opony po 8 i co popękały po bokach ( w 1 rok) po założeniu 12 płuciennych problem zniknął (a raczej się nie pojawił)

PR-oznacza liczbę płucien

np 8 PR-oznacza 8 płucien

Więc nie kieruj się marką ,a ilością PR

#76 Share farmer40

farmer40

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 16 styczeń 2009 - 22:38

Porównanie opon Kupiłem te opony izraelskie marka to Alliance i tak jak radziliście kupiłem 12 płócienne, zobaczymy za dwa lata jak zdadzą egzamin.

#77 Share pleban1330

pleban1330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Zainteresowania:samochody,ciągniki i maszyny rolnicze,music,wojsko,

Napisany 25 luty 2009 - 00:27

Porównanie opon Michelin wprowadził opony przez ,które jest mniejsze spalanie,mają wyższy bieżnik

#78 Share Rolnikna102

Rolnikna102

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 28 luty 2009 - 22:15

Porównanie opon ja mam 2 farmer'y i w 2 mam z tylu CONTINENTAL'e i sie dobrze sprawuja

#79 Share radzio1912

radzio1912

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 10 kwiecień 2009 - 10:42

Porównanie opon Zastanawiam sie nad zakupem opony tylnej do c-330 marki Galaxy. Czy wie ktoś co to za marka? Co o nich sadzicie? bo ja pierwszy raz sie z taka marka spotykam i boje sie żeby nie było to jakieś chińskie badziewie :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1253 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 27 lipiec 2009 - 18:49

Porównanie opon moim zdaniem najlepsze Bridgestone lub Good Yaer czy jakos tak :D

My siejemy, a Bóg daje plony.