witek

Porównanie opon

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
brzozak2    241

@jacekopal nie poruszaj nastepnym razem tego samego zagadnienia w 3 tematach, jesli ktos bedzie mial cos madrego do napisania, na pewno dostrzeże twoj problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

ja mam stomila i sie spisuja dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
ja proponuje Klebera lub Firestony. Mam Klebera i 1500 tys godz zrobione na nich a opony wygladaja na ponad 90% ciagnik chodzi tez troche po drodze w transporcie na trasach do 30 km w jedna strone.

Klebery jakoś faktycznie słabo sie zużywają :o

 

Nie chce chwalić dnia przed zachodem słońca ale jak narazie jestem bardzo zadowolony z tureckiej taniochy, czyli opon Petlas :D szokują mnie przyczepnością, zapewne dość miękka guma i wysokie klocki dają tak dobry efekt. Narazie nikomu nie polecam bo za krótko mam i nie wiem jak z trwałością osnowy ale licze że troche posłużą ;)

 

PS: Używał ktoś kiedyś węgierskich RumaGuma? Jak szybko sie przewietrzyły? :D Dodam że kiedyś szły na pierwszy montarz do ciężkich Ursusów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MiRol    53
Klebery jakoś faktycznie słabo sie zużywają ;)

 

Nie chce chwalić dnia przed zachodem słońca ale jak narazie jestem bardzo zadowolony z tureckiej taniochy, czyli opon Petlas :o szokują mnie przyczepnością, zapewne dość miękka guma i wysokie klocki dają tak dobry efekt

 

mam Petlasy przy C330. 560 zł/szt. bodajże :D


http://www.youtube.com/user/Michalek69pl
Zapraszam do oglądania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel    4

w t25 mam radialki kormorana eko pro tak samo w zetorze na tyle radialki kormorana a na przodzie vredestein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3007

ukrainskie dnieproszina i turecki bkt-na wysypisko.wegierskie taurus-bdb,francuskie danubiana-srednio,izraelskie alliance dobre polskie kormorany radialki przecieraly detki i pekaly boki a bieznika zostalo sporo.wszystko z wlasnego doswiadczenia,rocznie robie ponad 1000 mtg w roznych warunkach-asfalt,las piasek glina.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MTZ1    0

Piszecie ze jedne się zużywają szybciej a inne wolniej, według mię to nie zależy od marki,znam gości który ma JD nakręcił 2000mg i opony do wymiany a jeździł w transporcie a ja mam MTZ mam 2900mg i opony maja jeszcze 50% wiec to zależy od tego jak kto eksploatuje swoje pojazdy kto jeździ więcej po polu temu dłużej będą służyć,taka jest moja opinia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian2    17

Dla mnie michelin.Ale w swoich ciągnikach mam Stomil-olsztyn i Dębice.W c 360 po 1700 mtg tylne opony an 21 praktycznie wcale sie nie zuzyly,wiec dla mnie to tez porządne opony,i jeszcze współpracuja z Michelin hhehe.


-U-R-S-U-S- i wszystko jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

a ktore sa lepsze????? nadlewajki czy orginal???


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

Moim zdaniem bezapelacyjnie Michelin , bardzo dobrze się na nich jedzie , świetna przyczepność i bardzo bardzo wolno się zdzierają .


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

niektórzy w c-330 maja stomilki 30 letnie i mowia, ze jeszcze posmigaja :)

czy tak ciezko jest dodac ile ciagnik przepracowal na nich mth i w jakich pracach???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rabin    0

Ja przy c-330 mam jedną opon która ma jak się nie myle 25 lat. Ciągnik nabił przez ten czas ok 6500 mth ale bardzo mało jeżdzi po ulicach. Praktycznie od 10 lat rocznie to moze pare km po asfalcie przejedzie. Bieżnika jest już co prawda bardzo mało ale opon nadaje się jeszcze jak najbardziej do użytku. Guma jest popękana ale płutna trzymają. Nie to co w nowych oponach które kupuje do c-360. 4-5 lat i opon trzeba wymienic. Ale nie dlatego że jest "łysa" tylko dlatego że cała opon popęka tak że dętka wychodzi na wieszch.

Moim zdaniem opony rolnicze które są aktualnie produkowane nie mają żadnego startu do tych z przed kilkudziesięciu lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin385    1

Ja obecnie posiadam w 80-tce opony Kormorana i nie narzekam mam je ponad 3 lata bieżnik jeszcze ponad 85% jest dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

ja w mf mam mitasy i jak dla mnie są na pewno lepsze od Dębicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Finek    2

Jak dla mnie michelin wolno się zdzierają, dobra jest na nich przyczepność. Na nich mój kolega przepracował 2000 mtg i jeszcze są w dobrym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak dla mnie michelin wolno się zdzierają, dobra jest na nich przyczepność. Na nich mój kolega przepracował 2000 mtg i jeszcze są w dobrym stanie.

Jeśli ktoś ma ciągnik, który jeździ z prędkością 40 i więcej to niestety ale trzeba patrzeć na komfort jazdy, a tym bardziej jeśli się jeździ nie tylko w polu ale także po drogach:) Tzw kwadratura koła nie jest wtedy wskazana...czasami nawet amortyzacja kabiny lub przedniej osi nie pomoże;d Osobiście posiadam w ciągniku JD opony Good Year z tyłu a z przodu Michelinki....z opowiadań kolegów wiem, że najlepsze opony to Pirelli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer40    0

Jakie opony polecicie do URSUSA 914 na przód, tam idą opony o wymiarach 12.4 24R Tylko byśmy dobrze się zrozumieli chodzi mi o markę opon bo miałem nowe Barumy i pękały potem MITASY i to samo opony były 8 płócienne, aha traktor chodzi przy turze wiec jest obciążenie na te koła spore. Polecano mi jeszcze jakieś izraelskie, ale marki już nie pamiętam niby 12 płócienne. Może wiecie coś więcej o nich. Pomóżcie wybrać coś dobrego bo średnio co 1,5-2 lat zmieniam opony z przodu ale nie z powodu zużycia tylko pęknięć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

@farmer40

W zetorze z turem mam opony Kormoran AN25 od 5 lat i wszystko z nimi w porządku, ładowacz służy do usuwania obornika z chlewni więc jest mocno obciążony i opony bez problemu wytrzymują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

farmer40 właśnie musisz zwrócić uwagę na ilość płucien 8 to standard ale bez tura ,tur daje obciążenie i nie wystarcza te 8 płucien. Miałem podobnie na tyle ciągnika 3 opony po 8 i co popękały po bokach ( w 1 rok) po założeniu 12 płuciennych problem zniknął (a raczej się nie pojawił)

 

PR-oznacza liczbę płucien

 

np 8 PR-oznacza 8 płucien

 

Więc nie kieruj się marką ,a ilością PR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam Wszystkich. 
      Zamierzam kupić nowe opony do przyczepy jednoosiowej o ładowności 5t i zastanawiam się nad Indyjskimi oponami marki Vk-tyre. Czy ktoś z Was miał  do czynienia z tą marką. Szukam opinii. Dziękuję. 
    • Przez lukasz067
      Witam muszę wymienić opony przednie niestety  na nowe bo uzywki w chorych cenach i jak to będzie się miało do napędu 4x4   gdzie też bieżnik już powoli się kończy nie bedzie problemu ze zużyciem i synchronizacją, mierząc starą a wymiary nowej to ponad 5cm różnicy na średnicy 
    • Przez GRZES1545
      Witajcie
      Zastanawiam się nad oponami do auta o rozmiarze 205 /50/ r17
      Co powiecie o wielosezonowych oponach...jakiej firmy polecicie?
      @bratrolnika Darku Ty chyba masz doświadczenie co powiesz o oponach Continental?
       

    • Przez Mlody311
      Witam, muszę wymienić opony w ładowarce mam teraz założone 500/70r24, myślałem nad zmiana rozmiaru na 460/70r24 tylko że mają one mniejsza nośność o ok 600kg na oponę niż te 500-ki, ładowarka wożę max 2,5t. Co byście doradzili zostawić 500 czy zmienić na 460? Różnica w cenie ponad 3tys zł na 4szt
       
    • Przez M-A-T-E-U-S-Z
      Witam. Mam w niedalekim czasie zamiar kupić nowe opony diagonalne na tył 14.9-28 do c360 . Chciałbym sie doradzić poniewaz na rynku jest sporo marek jak i opini . Kryteria jakie mnie interesują to przykładowo czy opony nie pękaja po 8 czy 10 latach użydkowania , czy nowe opony trzymaja wymiary jak szerokość opony wysokość profilu i wysokość bieżnika , czy opony sie szybko nie zużywają . Słyszałem ,że Kabat nie trzyma wymiaru natomiast BKT produkuję na pierwszy montaz ale wiadomo radialki a diagonalne nie wiaadomo jak z jakością .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj