Skocz do zawartości

Zdjęcie

Porównanie opon

255 odpowiedzi na ten temat

#21 Share tomb2

tomb2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 505 postów

Napisany 09 luty 2007 - 12:59

Porównanie opon Ja mam w zetorze 2 letnie barumy i w c-360 tez 2 letnie tyle że mitasy. Opony godne polecenia jednka byłbym za Barumem, mniej trzesie guma bardziej miekka i mniej sie ścierają jak na moje oko :huh:
Ciesz się każdą chwilą życia...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Porównanie opon Dzisiaj, 14:04
  •  

#22 Share menos

menos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 02 marzec 2007 - 21:02

Porównanie opon mam pytanie co powiecie o oponah petlas dobre sa powiedzcie czy nic z nimi sie niedzieje na słońcu i czy sie szybko scierają

#23 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 25 grudzień 2007 - 10:35

Porównanie opon Jak byście mieli kupować nowe opony niskoprofilowe do traktora to jakie byście wybrali jeśli cena nie grała by roli? Nie chodzi mi o rozmiar tylko o marke.
Moim faworytem są pirelli (obecnie trelleborg) przedewszystkim dlatego, że sa ok 5cm szersze od opon innych marek z tym samym rozmiarze. Np. 520/70 pirelli jest szersza od 540/65 michelin ;) Rzeźba bieżnika też jest bardzo dobra.
Kormoran AN25 niezbyt szeroka i nie posiada rantu ochronnego felgi, bieżnik przecietny.
Interesują mnie jeszcze opinie o kleberach.

#24 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 26 grudzień 2007 - 15:17

Porównanie opon w debicy juz nie robia opon rolniczych.a jak zobaczycie ceny opon markowych to kupicie chinskie.indyjskie lub tureckie .trzy za jedna a napewno 3 razy dluzej nie pochodza.ja polecalbym barum

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#25 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 26 grudzień 2007 - 15:35

Porównanie opon @Arek ja bym na pewno wziął michelin xeoblib-niskociśnieniowe poniżej 1 bara na drodze i w polu

#26 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 26 grudzień 2007 - 15:40

Porównanie opon Ja mam na wszystkich ciągnikach opony ze Stomilu ale już w 3512 trzeba wymienić bo już się ślizga jakie polecacie opony do 3512

#27 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 27 grudzień 2007 - 12:24

Porównanie opon

a jak zobaczycie ceny opon markowych to kupicie chinskie.indyjskie lub tureckie .trzy za jedna a napewno 3 razy dluzej nie pochodza.ja polecalbym barum

Wiem ile kosztują nowe zachodnie opony 1sztuka 580/70r38 to koło 6000zł i nie pytał bym które opony są najlepsze jeśli chciałbym kupić chińskie badziewie :angry:

@Arek ja bym na pewno wziął michelin xeoblib-niskociśnieniowe poniżej 1 bara na drodze i w polu

Ale z moim przekonaniu przegrywają z pirelkami ze względu na szerokość...

#28 Share Przekeeeek

Przekeeeek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 27 grudzień 2007 - 21:37

Porównanie opon [quote name='Arek' date='Dec 25 2007, 10:35 ' post='114164']
Moim faworytem są pirelli (obecnie trelleborg) przedewszystkim dlatego, że sa ok 5cm szersze od opon innych marek z tym samym rozmiarze. Np. 520/70 pirelli jest szersza od 540/65 michelin :P Moim faworytem są pirelli (obecnie trelleborg) przedewszystkim dlatego, że sa ok 5cm szersze od opon innych marek z tym samym rozmiarze. Np. 520/70 pirelli jest szersza od 540/65 michelin ohmy.gif
Arek przecież właśnie pierwsza liczba w rozmiarze oznacza szerkość opony... nie mówię, że tak nie jest, ale jak to możliwe? przecież 520 mm. powinno mierzyć dokładnie 520mm, ni mniej, ni więcej...

#29 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 27 grudzień 2007 - 22:05

Porównanie opon Ale trzeba odróżnić szerokość opony od szerokości bieżnika :P sprawdź sobie czy którakolwiek samochodowa opona 195 ma 19,5cm bieżnika czy te 19,5cm to całkowita szerokość opony. A szerokość bieżnika jest zależna od widzimisie producenta. Jutro zrobię fotki z miarką tych pirelli i michelin :)

#30 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 27 grudzień 2007 - 22:43

Porównanie opon odnosnie Barumów to moge je pochwalic.mam takowe w 3p 14.9/R28 i sa lepsze od kormoranów,lepiej sie oczyszczaja i jakos tak miekko sie jezdzi....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Przekeeeek

Przekeeeek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 27 grudzień 2007 - 23:09

Porównanie opon Arek fajnie by było, gdybyś zapodał te fotki. dobrze wiedzieć o tej "nieokreślonej" szerokości bieżnika, przyda sie przy wyborze opon w przyszłości. z Twoich postów wnioskuję, że znasz się na oponach, co sądzisz o oponach continental?

#32 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 27 grudzień 2007 - 23:15

Porównanie opon Miałem styczność tylko z pirelli, michelin, barum, taurus, kormoran i kleber do międzyrzędzi. Z tym co wymieniłem najlepszy dla mnie jest tm700 od pirelli, continental zapewne będzie podobny do michelin. Jestem ciekaw opinii o kleberach bo one chyba są najdroższe wśrod opon ciagnikowych. Fotki z miarką wrzuce jutro :P

#33 Share Agrotron155

Agrotron155

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 27 grudzień 2007 - 23:30

Porównanie opon ja mam jedną opone tylno z klebera do ursusa 902 była używana jak ją tata 4 lata temu kupił według mnie to bardzo dobre opony bo do tej pory oceniam głębokość bieżnika na 50 procent a continental mam przy df-ie i z nich jestem też bardzo zadowolony zobacze za pare lat w jakim będą stanie

#34 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 27 grudzień 2007 - 23:51

Porównanie opon A mógłbyś zmierzyć miarką jaką mają rzeczywistą szerokość? i jaki mają fabryczny rozmiar?

ps. odpisz na priv :P

#35 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 28 grudzień 2007 - 08:53

Porównanie opon

Jak byście mieli kupować nowe opony niskoprofilowe do traktora to jakie byście wybrali jeśli cena nie grała by roli? Nie chodzi mi o rozmiar tylko o marke.
Moim faworytem są pirelli (obecnie trelleborg) przedewszystkim dlatego, że sa ok 5cm szersze od opon innych marek z tym samym rozmiarze. Np. 520/70 pirelli jest szersza od 540/65 michelin :P Rzeźba bieżnika też jest bardzo dobra.
Kormoran AN25 niezbyt szeroka i nie posiada rantu ochronnego felgi, bieżnik przecietny.
Interesują mnie jeszcze opinie o kleberach.

A to ciekawe jest co napisałeś bo ja akurat swój ciągnik wybrałem spośród paru innych bo stał na oponkach Goodyear-a reszta stała właśnie na Pirelli-i -uwaga właśnie Pirelli było węższe !-no i opona Pirelli twardsza była

#36 Share Arturos21

Arturos21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 28 grudzień 2007 - 10:21

Porównanie opon witam musze wam powiedzieć cos na temat oopon kupiłem fenda i mam z tyłu opony 2 róznych firm continental i pirelli obydwie sa 580/70 r 38 i jest ogromna róznica w szerokości pirelli jest dużo szersza od continentala i polecam pirelli opony widze ze dłużej wytrzyma niz continental

#37 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 28 grudzień 2007 - 10:55

Porównanie opon Obiecane fotki:

Pirelli 520/70R38
Dodany obrazek
Dodany obrazek

Michelin 540/65R38
Dodany obrazek
Dodany obrazek

Pirelli 480/70R28
Dodany obrazek
Dodany obrazek

Kormoran AN25 420/70R24
Dodany obrazek
Dodany obrazek

Między pirelli 650/65R38 a michelin 650/65R38 też jest 5cm różnicy

#38 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 26 luty 2008 - 17:53

Porównanie opon A co sądzicie o oponach firmy TRAYAL??? Zakupiłem je do c-330 na tył i wydają mi się porządne... W porównaniu do BKT wydawały się znacznie lepsze....

#39 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 26 luty 2008 - 18:17

Porównanie opon ile centymetrów ma Michelin 540/65R38- 48cm????

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share lukasz15

lukasz15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 26 luty 2008 - 18:27

Porównanie opon Ja w zetorze z przodu mam Mitasa i są dobre i do tyłu też musze kupić i nie zastanawiam się czy czasami też nie kupić Mitasa
Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!