Skocz do zawartości

Zdjęcie

Porównanie opon

255 odpowiedzi na ten temat

#241 Share Mycek5120

Mycek5120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 21 marzec 2016 - 13:42

Porównanie opon

To załóż BKT diagonalne, ja teraz kupuję  tylko BKT do wszystkich sprzętów, są bardzo dobre i niedrogie.

Jak słysze i widze nazwe BKT to na samą mysl mnie ciary przechodzą najgorsze opony jakie kiedykolwiek spotkałem to są opony na jeden sezon  jednorazówki jak i w rolnictwie tak samo i w budowlance mam na mysli w koparko ładowarkach nie dość ze sie rozłaża pekaja to bieżnik ubywa w oczach. W ciagniku opony założone w styczniu z przodu w pazdzierniku już były totalnie łyse nie polecam tej marki nigdy w życiu tu akurat cena tych opon swiadczy o ich jakości 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Porównanie opon Dzisiaj, 20:07
  •  

#242 Share tommbom

tommbom

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 23 marzec 2016 - 01:04

Porównanie opon

Też nie mam najlepszego zdania o BKT. W zeszłym roku latem przed samymi upałami rozdarłem jedną z przednich opon, jeszcze starą stomilkę. Stwierdziłem, że skoro druga jest łysa, do tego zmurszała i spękana po bokach nie ma sensu zakładać jednej nowej, przełożyłem obie. I pech chciał, mieli w sklepie bkt. Chciałem zaoszczędzić parę złotych, bo były tańsze niż mitasy. I w żniwa, w największe upały miały swój test. Przez mniej niż miesiąc zdarły się więcej niż poprzednie przez dwa lata, praktycznie nie została połowa opon. Kubica by powiedział, że na każdym zakręcie, skręcie to granulowały. Nie pomogło ustawianie zbieżności (była prawidłowa) teraz nawet prawidłowej lekkiej rozbieżności nie mają. Coś z tą ich mieszanką jest nie tak, za miękka, pewnie w Indiach myśleli że u nas temperatura latem jest poniżej 20 stopni. Bo faktycznie, jak jest chłodno to nie widać jakiegoś szybkiego zużywania. 

#243 Share tomekzet

tomekzet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 26 marzec 2016 - 11:31

Porównanie opon

Gdyby ktoś potrzebował to posiadam do sprzedania NOWE opony Kormoran land-pro do c - 330 itd. Więcej inf. na pw

#244 Share SebaKamyk

SebaKamyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 01 lipiec 2016 - 15:43

Porównanie opon

Witam mam pytanie jakie opony polecacie do traktora international case 844-s obecnie założone są opony kleber super 50 rozmiar to 15,5-r38 opony radialne są to opony fabryczne z bodajże 85 roku.Opony z racji wieku są zużyte lecz bardziej obawiam się tego, że są one strasznie popękane. Myślę jednak o założeniu nie rozmiaru fabrycznego czyli:15,5-r38 lecz 1,6-r38 także radialnych czekam na odpowiedz i o wasze zdanie na temat założenia większych opon.

#245 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3428 postów

Napisany 01 lipiec 2016 - 16:58

Porównanie opon

jeśli ciągnik bez napędu na przodzie to możesz zakładać wedle uznania, oczywiście wskazanie radialne

Polska B

#246 Share SebaKamyk

SebaKamyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 02 lipiec 2016 - 19:01

Porównanie opon

Dzięki izydor6280 ale jaką markę opon polecasz?

#247 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3428 postów

Napisany 03 lipiec 2016 - 08:39

Porównanie opon

nie bardzo jestem w temacie, ale z nowych chyba warto patrzeć na cultor czy firestone, choć sam skłaniałbym się ku używkach michelin, trelleborg czy conti

Polska B

#248 Share PaweLisowicz

PaweLisowicz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 29 sierpień 2016 - 18:35

Porównanie opon

Poszukuję do ciapka opon.Do wyboru mam 1.vredestein traxion85 1300zł, 2.firestone performer85 1350zł i 3.taurus piont 8 1200zł. Potrzebne tylko do koszenia stromych górek i orki. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#249 Share MF675ursus

MF675ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 29 sierpień 2016 - 19:19

Porównanie opon Strasznie drogie te opony. Opłaca się do ciapka takie zakładać? Taniej Cultory albo Kabaty kupisz. U mnie najtańsze BKT od 6 lat są i nie ma z nimi żadnych problemów

#250 Share PaweLisowicz

PaweLisowicz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 29 sierpień 2016 - 19:45

Porównanie opon

Wiesz u mnie to dobre opony muszą być bo po stromych brzegach siekę trawę dość ciężką kosiarką i muszę mieć a i do orki też bo mam dość ciężkie i zbite ziemie. Chciałbym żeby te 10 lat otrzymały. Celuje w radialki a oneto 1000zł wzwyż także tak. Najbardziej opłacalne to chyba te vredestein by były.

Edytowany przez PaweLisowicz, 29 sierpień 2016 - 19:48.

#251 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2116 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 29 sierpień 2016 - 22:46

Porównanie opon

Chcesz dobre opony to kup Taurus.

Potem

-Mitas

-Kabat

-Cultor

#252 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 29 sierpień 2016 - 23:36

Porównanie opon

Jeśli chodzi o przyczepność to zdecydowanie radialne ale wytrzymałość, a w szczególności bok opony, lepsza będzie w diagonalnej. Dobre opony to kolego @KULAWA_KOZA - Michelin, Pirelli, Kleber, a dopiero później to co podałeś ( choć nie koniecznie w dobrej kolejności bo nikt z was nie wie jak na dłuższą metę sprawdzą się te Kabaty na tył).

#253 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3428 postów

Napisany 30 sierpień 2016 - 11:11

Porównanie opon

dobra opona napędowa to radialna

osobiście wybrałbym firestone, dość miękka mieszanka co jest zaletą na polu, w trasie jednak szybciej się zużywają

Polska B

#254 Share Monstergagarin

Monstergagarin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 13 listopad 2016 - 12:55

Porównanie opon

Witam.

Prosze was o opinie. szykuje się do zmiany tylnich opon w mojej 16. Na oku mam Cultory. Maja twardszy bieżnik, a moje pola strasznie zakamienione,  tylko teraz pytanie powstaje : diagonalne czy radialne. wiadomo ze za 1 przemawia cena i wytrzymałość, tylko słyszałem ze radialne maja lepsze właściwości uciągowe w polu. Co poradzicie??

Pozdrawiam

#255 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany Dzisiaj, 12:17

Porównanie opon

Ja kupiłem niedawno do valtry Maximo na przód 420/70/28 i tył 520/70/38.

Zrobiłem ok 50 mth i na oponach na bieżniku jeszcze napisy są praktycznie nie ruszone. Facet od którego brałem jest przedstawicielem Trelleborga  ale ma w ofercie wiekszość tanszych marek i ze średniej półki te niby sa ok, lepsze niby od Taurusa i Mitasa, 4 lata gwarancji itp. Fakt ze jeżeli byłoby jeszcze kilka wolnych groszy to pewnie by wleciały Firestone, ale i na tych oponach ciągnik daje rade.

Z opon które unikać jak ognia to na pewni Petlas, bardzo pękają...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#256 Share ZUCH1234

ZUCH1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 700 postów
  • Zainteresowania:Świętokrzyskie