Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy krowy zamykają oczy gdy śpią?

29 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Fenol

Fenol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 07 styczeń 2009 - 10:16

Czy krowy zamykają oczy gdy śpią? Wszyscy jesteście w błędzie krowy śpią z otwartym prawym i zamkniętym lewym okiem, stąd ta czujność
kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy krowy zamykają oczy gdy śpią? Dzisiaj, 22:04
  •  

#22 Share szpeniek26

szpeniek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 578 postów

Napisany 07 styczeń 2009 - 12:25

Czy krowy zamykają oczy gdy śpią? Mówisz to serio czy to żart???

#23 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motocykle enduro/off-road chodź innymi też nie gardzę ;)

Napisany 08 styczeń 2009 - 23:05

Czy krowy zamykają oczy gdy śpią? Nie wiem jak u was ale może i ja mam jakieś "inne" (ET) krówki bo u mnie śpią i to z zamkniętymi oczami. Koń to śpi z otwartymi oczami i na stojąco ale krowa nawet się kładzie do snu :P
DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

#24 Share LukaszRol

LukaszRol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Zainteresowania:WIDZEW ŁÓDŹ

Napisany 09 styczeń 2009 - 09:11

Czy krowy zamykają oczy gdy śpią? A moja jedna krowa to śpi twardo ma zamknięte oczy i nawet chrapie, długo nisz sama się obudzi :P
Na zawsze wierni, na zawsze oddani my Polskiego URSUSA fani!

#25 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 09 styczeń 2009 - 09:12

Czy krowy zamykają oczy gdy śpią? Koń też śpi na leżąco, wiem bo kiedyś były u mnie konie. Ponoć tylko stare (chore) konie śpią na stojąco w obawie, że będą miały problem ze wstaniem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share mnich

mnich

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 09 styczeń 2009 - 13:39

Czy krowy zamykają oczy gdy śpią? Koń śpi na stojąco, chociaż na leżąco też pare razy widziałem jak spał. Pierwszy raz słysze z tym spaniem starych koni na leżąco nigdy tego niewidziałem a mam sporo z koniami do czynienia. Stare i młode mogą spać i tak i tak.

#27 Share buchaj

buchaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 09 styczeń 2009 - 15:32

Czy krowy zamykają oczy gdy śpią? Odnośnie koni: moga one spać zarówno na stojąco jak i na leżąco, z tym, że częściej na stojąco. Umożliwia mu to układ ustaleniowy, dzięki czemu podczas stania koń odciązą mięśnie a obciążenie przenosi na elementy kończyny, które się wolniej męczą. Natomiast konie często śpią na leżąco, kiedy są mocno zmęczone, chore lub po prostu mają taki kaprys. Często leżą też źrebne klacze (szczególnie w ostatnim okresie ciąży).

#28 Share Marcelo1414

Marcelo1414

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, piłka nożna

Napisany 09 styczeń 2009 - 20:25

Czy krowy zamykają oczy gdy śpią? U mnie konie śpią na leżąco nawet w południe ;) ale jest jedna kobyła co stoi mniej więcej do północy kładzie się na 4-5 godzin a później dalej stoi ;) dziwne ale prawdziwe tato to zaobserwował gdy chodził patrzeć w nocy do 2 kobyły czy się nie źrebi a że chodził tak 9 dni to przyuważył :lol: a i to ze starymi komi to chyba prawda bo mieliśmy parę lat temu 18 letniego ogiera to spał na stojaka ale wcześniej przez kilkanaście lat spał na leżąco :lol:
Forza JUVE!!!

#29 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 19 styczeń 2009 - 00:08

Czy krowy zamykają oczy gdy śpią? A moje to straszne śpiochy. Rano jak wchodzę do "obory" to 1/3 śpi

http://www.agrofoto....2_78_453518.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share kojack1014

kojack1014

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 10:53

Czy krowy zamykają oczy gdy śpią? Krowy nie śpią tylko drzemią z tego co mi wiadomo :(
Naukowcy robili testy na krowach czy śpią czy nie i podczas tego snu mózg mają bardzo pobudzony