kaka111

Potrzebuje fachowej pomocy!

Polecane posty

kaka111    0

Witam serdecznie wszystkich rolników i nie tylko.

 

Chciałem zwrócić się do was o pomoc i jakieś podpowiedzi. Mam 18 lat i z powodu śmierci ojca 13 lat temu zostałem sam przy ziemi, jestem jedynym facetem w domu i wszystkim zajmuje się sam już pare dobrych lat i wydaje mi się, że mam to we krwi, kocham robić w polu. Chciałbym zostać przy gospodarce, ale chce je rozwinąć. Mam 15 ha, URSUS C-360 oraz Zetora 7211, do tego wszystkie potrzebne maszyny. Nastawiony jestem raczej na produkcję roślinną bez zwierząt. I zwracam się z prośbą do doświadczonych rolników, którzy zaczynali podobnie, chodzi mi o jakieś podpowiedzi i rady jak szybko zwiększyć swój areał, od czego zacząć i jak to zrobić.

 

Z góry dziękuje za pomoc, liczę na poważne wypowiedzi. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kukiteam    1

Są dwa sposoby zwiększenia powierzchni gospodarstwa . Pierwszy to kupno ziemi a to wiąże się ze sporymi kosztami lub drugi dzierżawa . W pierwszym i drugim przypadku musisz znaleźć chętnego , który Ci tą ziemie sprzeda lub wydzierżawi . Wbrew pozorom nie jest to prosta sprawa a szczególnie tam gdzie jest duży głód ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

I duuuuzo ha. za stodołą :D

Ajak pisze @kukiteam innej rady nie ma. Jesteś młody to mozesz wziac jakis kredyt na młodego rolnika lub dotacje z unii ale musisz miec co kupowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bakimo
      Witam
      mam pytanie do wszystkich którzy wzieli duży kredyt na rozwój gospodarstwa. Myślę tu o kwocie w okolicach 1mln.
      jak wam się wiedzie? czy nie żałujecie? co byście zrobili inaczej? itp.
      Matematycznie może to i ma uzasadnienie ale jak wiadomo matematyka z rolnictwem nie zawsze idą w parze...
    • Przez kubotam
      Problem polega na :
      ścieło nity na trybie, który przenosi napęd na tylny most ( wałek ze skrzyni na tylny most )
      oto pytanie ? Czy jest konieczność wyjmowania obydwu zwojnic ?
    • Przez Patryk94
      Witam
      Nie wiedziałem gdzie napisać wiec pisze tu.
      Wiec pisze do doświadczonych o porady jak powiekszyc gospodarstwo mam pewne plany ale chcialbym sie poradzic jak powiekszyc małe ok 7 ha gospodarstwo + 8 ha dzierżaw (9 krów mieszańców o średniej wydajności 15 l + 5 jałówek mlecznych i 3 mięsne ) do rozmiarów takiego 35-45 ha gospodarstwa i produkcja oczywiście mleczna 30-40 krów dojnych + młodzież . ?? Piszcie swoje porady informacje .
       
       
       
       
      A więc tak kończe za rok szkołe pisze mature . Dalsze plany to ukończenie kursu rolniczego przez 1,5 roku a dalsze przejęcie gospodarstwa i jego rozwój nie mówie ze od razu do takich rozmiarów.
      A wiec po przejęciu jesli udało by sie to środki z młodego rolnika + PROW no i wiem ze nie obedzie sie bez kredytów . I otoż tu pytania do doświadczonych w co je najpierw zainwestowac ?? Mysłałem zeby wziaśc duzy kredyt i kupic jakies 15 ha ziemi(15-20 tys/ha) i sasiad juz starszy wiec jak by sie udało swoje 8 ha by mi przepisał czyli juz byłoby ok 35 ha jeśli by wszystko dobrze poszło na to potrzeba by ok 225-300 tys zł do tego potrzeba by dokupic jakis 10-15 jałowek x 7 tys to wychodzi 70-105 tys w przyszłości trzeba by postawic obore bo w aktualnej nie pomieściłbym wiecej niz 16 krów wiec tutaj bym skorzystał z PROW-u . A na samym końcu wymiana sprzetu + ulepszenie go w nowocześniejsze maszyny lub wzięcie wyższego kredytu i od razu jego wymiana . Więc Kwota kredytu musiała by wynieści ok 550 tys . na okres 10-15 lat . Co myslicie o tych planach ?? Możliwe jest ich wykonanie ??
       
       
      Prosze nie pisać głupich komentarzy ponieważ sprawe traktuje poważnie.
    • Przez Krzysiek3654
      Witam,
      Tak jak w pytaniu, jak ustawić zapłon w zetorze 7211?
      Interesuje mnie ile mm ma być tłok przed górnym martwym punktem.
    • Przez dziangwar
      Witam. Mam następujące pytanie. Czy jesli wybuduję oborę dla krów lub byków (mniejsza o to) nie korzystając w ogólę ze środków uni jedynie ze swoich pieniędzy, w której będą jakies tam warunki nie najgorsze ale i nie najlepsze, to czy mogę sie spodziewac kontroli z Uni bądź innej instytucji. Jeśli tak to jeśli stwierdza ona że nie spełnia jakiś tam warunków mogąmi te krowy bądź byki odebrać?
       
      Zadajac to pytanie czysto teoretyzuje gdyz ciekawi mnie to, a kto wie moze będe miał w przyszłosci taką sytuacje.
       
      Pozdrawiam! Dziangwar
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj