przem159

[truskawka] Maszyny do uprawy

Polecane posty

przem159    0
Napisano (edytowany)

Witam, biorę się za uprawę truskawek. Na początek sadzę 25 arów, ale w najbliższych latach mam zamiar powiększyć uprawę do 2 ha a może więcej, chciałem się od was dowiedzieć jakie maszyny powinienem zakupić aby jak najbardziej usprawnić i uprościć pracę. Ściułkować mam zamiar na początku rozrzutnikiem. Myślałem nad zakupem sadzarki ale nie wiem którą lepiej kupić, taką zwykłą http://img04-otomoto...0/A190306_1.jpg czy dołożyć pieniędzy i kupić sadzarkę karuzelową. I jeszcze glebogryzarka, jaką kupić?, czy opłacalny jest zakup glebogryzarki do międzyrzędzi np. akpil truskawka czy może pielnik, bo ta glebogryzarka trochę kosztuję ale jak ma to poprawić wydajność uprawy to jestem gotów tyle za nią dać. Macie może jakieś propozycje co powinienem kupić?

Edytowano przez dogberry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

opryskiwacz z nadmuchem, sadzarkę i coś do międzyrzędzi, ogólnie jest duży nakład pracy zapał Ci minie po tegorocznym sezonie jak na razie jest małe zainteresowanie truskawka i przewidują niską cenę ale wszystko może się zmienić


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przem159    0
Napisano (edytowany)

Sezon sezonowi nie równy. W jednym się dorobisz w drugim ledwo co, ale z IV klasy ziemi dużo plonu ze zboża miał nie będę a truskawki na takiej ziemi obrodzą. Zapał mi nie minie, bo od małego dziecka jeżdżę na zbiory. Wiadomo że czasami się nie chcę się ale robić trzeba. I na pewno nie jest to cięższa robota od folii, a odkąd pamiętam mieliśmy po 8-10 foli pomidorów i ogórków i tam był dopiero zapiernicz

Edytowano przez przem159

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki01    1

To prawda, że sezon sezonowi nie równy, tylko że od tego roku najprawdopodobniej będzie coraz tańsza. Tak jest od lat, rok, dwa lata płaci dobrze a przez natępne dwa, trzy sezony jest coraz gorzej. Jeśli chodzi o maszyny to pdstawą jest sadzarka, bo musisz czymś wsadzić (może byś zwykła, bo poco się pchać na początku w tak duże koszta), pielnik, opryskiwacz wentylatorowy (tańszym rozwiązaniem jest fregaria), glebogryzarka, moze być zwykła, odkcasz norze i będzie dobrze, oczywiście jak posadzisz w odpowiedniej rozstawie. Licz się również z dużymi wydatkami na nawozy i opryski. Przykładowo w tym roku na 4ha plantacji pod osłonami wydałem ok. 30 tyś. zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

To prawda, że sezon sezonowi nie równy, tylko że od tego roku najprawdopodobniej będzie coraz tańsza. Tak jest od lat, rok, dwa lata płaci dobrze a przez natępne dwa, trzy sezony jest coraz gorzej. Jeśli chodzi o maszyny to pdstawą jest sadzarka, bo musisz czymś wsadzić (może byś zwykła, bo poco się pchać na początku w tak duże koszta), pielnik, opryskiwacz wentylatorowy (tańszym rozwiązaniem jest fregaria), glebogryzarka, moze być zwykła, odkcasz norze i będzie dobrze, oczywiście jak posadzisz w odpowiedniej rozstawie. Licz się również z dużymi wydatkami na nawozy i opryski. Przykładowo w tym roku na 4ha plantacji pod osłonami wydałem ok. 30 tyś. zł

Jaki średni plon uzyskujesz z zbiorów truskawek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki01    1

@up

Uwzględniając, że sezon sezonowi nie jest równy to z odmiany "Hanoey" średni plon wynosi do 15 ton z ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, biorę się za uprawę truskawek. Na początek sadzę 25 arów, ale w najbliższych latach mam zamiar powiększyć uprawę do 2 ha a może więcej, chciałem się od was dowiedzieć jakie maszyny powinienem zakupić aby jak najbardziej usprawnić i uprościć pracę. Ściułkować mam zamiar na początku rozrzutnikiem. Myślałem nad zakupem sadzarki ale nie wiem którą lepiej kupić, taką zwykłą http://img04-otomoto...0/A190306_1.jpg czy dołożyć pieniędzy i kupić sadzarkę karuzelową. I jeszcze glebogryzarka, jaką kupić?, czy opłacalny jest zakup glebogryzarki do międzyrzędzi np. akpil truskawka czy może pielnik, bo ta glebogryzarka trochę kosztuję ale jak ma to poprawić wydajność uprawy to jestem gotów tyle za nią dać. Macie może jakieś propozycje co powinienem kupić?

 

Takja jest bardzo dobra do sadzonek zielonych czy frigo. Sadzonek doniczkowanych nią nie posadzisz. pielnik do międzyrzędzi możesz zrobić we własnym zakresie i wyniesie Cię kilka tyś. a nie 20-30.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Wiecie może skąd można zdobyć takie zęby które idą za siewnikiem i zagarniają ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OPawel    4

Witam kolegów i koleżanki. Czy ktoś z tu obecnych posiada może opryskiwacz Bury Pelikan 1500 z pomocniczym strumieniem powietrza (14 dyfuzorów)? Czy ursus 2812 da sobie radę z tym opryskiwaczem? Jakie ciągniki współpracują z nim u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tommy66692
      Witam
      Założyłem ten temat poniewaz chce aby Ci którzy maja mailny, truskawki czy porzeczki podawali w tym temacie po jakiej cenie sprzedają
      Proszę o zestawienie cen z 2 dni np. oddawalismy 05.06.2008 i 06.06.2008 to piszemy posta w jakiej cenie oddawalismy przez te dni. Nie piszemy ceny za jeden dzien.

      Teraz proszę o podawanie cen ogolnie, poniewaz sezon sie jeszcze dobrze nie zaczął a wiem ze niektorzy juz mają owoce wiec być moze ze juz sprzedawali.

      Ostatnio w AgroBiznesie mówili ze cena wyjsciowa ma wynosic 6,60 zł Czyli bardzo dobrze. Z ceny malin rolnicy maja byc takze zadowoleni, ale okaze sie to w praktyce.
    • Przez RolnikMateusz1
      Witam.
      Mam problem otóż dokladniej truskawki nie zostały ogracowane jesienią i teraz wiosną sporo chwastów się wdarło (na jesien nie rozsadzałem truskawek i dlatego są bardzo blisko siebie i poprostu ciezko wypielic). I czy może znacie jakieś opryski na chwasty?

      P.S szukałem w innych tematach nie moglem znalesc ..
    • Przez Rolnik90
      Witam! Mam pytanie jaka odmiane truskawki posadzić aby bylo sporo owocu i żeby zima nie zmarzła? Od wiosny mam zamiar obsadzić jakieś 40 arow.
    • Przez sezam
      Witam mam mam trochę tego maliny z 40 arów a truskawki 15arów i chciałbym się spytać czy nawadniacie swoje plantacje i czy widzicie jakiej porawe wydajności
    • Przez direx7
      Panowie pochwalcie się ile mieliście towaru ze swojego pola i po jakiej cenie sprzedawaliście.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj