Skocz do zawartości

Zdjęcie

[truskawka] Maszyny do uprawy

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share przem159

przem159

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 24 maj 2013 - 19:29

[truskawka] Maszyny do uprawy Witam, biorę się za uprawę truskawek. Na początek sadzę 25 arów, ale w najbliższych latach mam zamiar powiększyć uprawę do 2 ha a może więcej, chciałem się od was dowiedzieć jakie maszyny powinienem zakupić aby jak najbardziej usprawnić i uprościć pracę. Ściułkować mam zamiar na początku rozrzutnikiem. Myślałem nad zakupem sadzarki ale nie wiem którą lepiej kupić, taką zwykłą http://img04-otomoto...0/A190306_1.jpg czy dołożyć pieniędzy i kupić sadzarkę karuzelową. I jeszcze glebogryzarka, jaką kupić?, czy opłacalny jest zakup glebogryzarki do międzyrzędzi np. akpil truskawka czy może pielnik, bo ta glebogryzarka trochę kosztuję ale jak ma to poprawić wydajność uprawy to jestem gotów tyle za nią dać. Macie może jakieś propozycje co powinienem kupić?

Edytowany przez dogberry, 24 czerwiec 2014 - 14:40.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[truskawka] Maszyny do uprawy Dzisiaj, 13:35
  •  

#2 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1709 postów

Napisany 24 maj 2013 - 20:46

[truskawka] Maszyny do uprawy opryskiwacz z nadmuchem, sadzarkę i coś do międzyrzędzi, ogólnie jest duży nakład pracy zapał Ci minie po tegorocznym sezonie jak na razie jest małe zainteresowanie truskawka i przewidują niską cenę ale wszystko może się zmienić
ZETOR TEAM

#3 Share przem159

przem159

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 25 maj 2013 - 07:36

[truskawka] Maszyny do uprawy Sezon sezonowi nie równy. W jednym się dorobisz w drugim ledwo co, ale z IV klasy ziemi dużo plonu ze zboża miał nie będę a truskawki na takiej ziemi obrodzą. Zapał mi nie minie, bo od małego dziecka jeżdżę na zbiory. Wiadomo że czasami się nie chcę się ale robić trzeba. I na pewno nie jest to cięższa robota od folii, a odkąd pamiętam mieliśmy po 8-10 foli pomidorów i ogórków i tam był dopiero zapiernicz

Edytowany przez przem159, 25 maj 2013 - 07:36.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Horti Tech już za nami zobacz »

•  

#4 Share jarecki01

jarecki01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 28 maj 2013 - 06:41

[truskawka] Maszyny do uprawy To prawda, że sezon sezonowi nie równy, tylko że od tego roku najprawdopodobniej będzie coraz tańsza. Tak jest od lat, rok, dwa lata płaci dobrze a przez natępne dwa, trzy sezony jest coraz gorzej. Jeśli chodzi o maszyny to pdstawą jest sadzarka, bo musisz czymś wsadzić (może byś zwykła, bo poco się pchać na początku w tak duże koszta), pielnik, opryskiwacz wentylatorowy (tańszym rozwiązaniem jest fregaria), glebogryzarka, moze być zwykła, odkcasz norze i będzie dobrze, oczywiście jak posadzisz w odpowiedniej rozstawie. Licz się również z dużymi wydatkami na nawozy i opryski. Przykładowo w tym roku na 4ha plantacji pod osłonami wydałem ok. 30 tyś. zł

#5 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 30 maj 2013 - 07:33

To prawda, że sezon sezonowi nie równy, tylko że od tego roku najprawdopodobniej będzie coraz tańsza. Tak jest od lat, rok, dwa lata płaci dobrze a przez natępne dwa, trzy sezony jest coraz gorzej. Jeśli chodzi o maszyny to pdstawą jest sadzarka, bo musisz czymś wsadzić (może byś zwykła, bo poco się pchać na początku w tak duże koszta), pielnik, opryskiwacz wentylatorowy (tańszym rozwiązaniem jest fregaria), glebogryzarka, moze być zwykła, odkcasz norze i będzie dobrze, oczywiście jak posadzisz w odpowiedniej rozstawie. Licz się również z dużymi wydatkami na nawozy i opryski. Przykładowo w tym roku na 4ha plantacji pod osłonami wydałem ok. 30 tyś. zł

Jaki średni plon uzyskujesz z zbiorów truskawek?

#6 Share jarecki01

jarecki01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 31 maj 2013 - 04:45

[truskawka] Maszyny do uprawy @up
Uwzględniając, że sezon sezonowi nie jest równy to z odmiany "Hanoey" średni plon wynosi do 15 ton z ha.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share farmer-Pisar

farmer-Pisar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 07 sierpień 2013 - 14:03

[truskawka] Maszyny do uprawy I jak wypaliła uprawa??

#8 Share wwwtruskawkinetpl

wwwtruskawkinetpl

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 27 listopad 2013 - 10:05

Witam, biorę się za uprawę truskawek. Na początek sadzę 25 arów, ale w najbliższych latach mam zamiar powiększyć uprawę do 2 ha a może więcej, chciałem się od was dowiedzieć jakie maszyny powinienem zakupić aby jak najbardziej usprawnić i uprościć pracę. Ściułkować mam zamiar na początku rozrzutnikiem. Myślałem nad zakupem sadzarki ale nie wiem którą lepiej kupić, taką zwykłą http://img04-otomoto...0/A190306_1.jpg czy dołożyć pieniędzy i kupić sadzarkę karuzelową. I jeszcze glebogryzarka, jaką kupić?, czy opłacalny jest zakup glebogryzarki do międzyrzędzi np. akpil truskawka czy może pielnik, bo ta glebogryzarka trochę kosztuję ale jak ma to poprawić wydajność uprawy to jestem gotów tyle za nią dać. Macie może jakieś propozycje co powinienem kupić?

Takja jest bardzo dobra do sadzonek zielonych czy frigo. Sadzonek doniczkowanych nią nie posadzisz. pielnik do międzyrzędzi możesz zrobić we własnym zakresie i wyniesie Cię kilka tyś. a nie 20-30.

#9 Share cesar5678

cesar5678

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 10 maj 2014 - 16:29

[truskawka] Maszyny do uprawy http://www.jagoda.co...nia-ZUZA/250/pl używał ktoś tego opielacza w truskawkach?

#10 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 09 czerwiec 2014 - 22:41

[truskawka] Maszyny do uprawy Wiecie może skąd można zdobyć takie zęby które idą za siewnikiem i zagarniają ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share OPawel

OPawel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 18:11

Witam kolegów i koleżanki. Czy ktoś z tu obecnych posiada może opryskiwacz Bury Pelikan 1500 z pomocniczym strumieniem powietrza (14 dyfuzorów)? Czy ursus 2812 da sobie radę z tym opryskiwaczem? Jakie ciągniki współpracują z nim u Was?