Skocz do zawartości

Zdjęcie

problem ze ściągnieciem koła napędu podajnika

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 24 maj 2013 - 11:21

problem ze ściągnieciem koła napędu podajnika mam problem ze ściągnieciem koła pasowego z osi chodzi o to małe koło co jest na podajniku kłosowym na górze zakładam ściągacz i zamiast koło schodzić to ściągacz obłupuje krawędzie koła

kręce ściągaczem idzie cięzko aż nagle zamiast coś się ruszeć obłupie krawędzie koła tam gdzie zapiera sie ściągacz a koło ani drgnie ma ktoś na to jakiś dobry sposób zeby to ściągnąć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
problem ze ściągnieciem koła napędu podajnika Dzisiaj, 05:25
  •  

#2 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 24 maj 2013 - 12:52

problem ze ściągnieciem koła napędu podajnika Stukaj w ściągacz, podgrzej koło.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#3 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 27 maj 2013 - 16:17

problem ze ściągnieciem koła napędu podajnika Ja też obłupiłem krawędzie tego koła ale jakoś zeszło, trzeba było kupić nowe.
Ogólnie można dorobić sobie ściągacz z grubego płaskownika, wywiercamy w nim dziurę np. na fi16, 18 lub 20 i sprzyspawujemy nakrętkę jak ta dziura np. 10.9 z drobnym gwintem i wkręcamy w nią śrubę 8.8 z drobnym gwintem, po bokach płaskownika wiercimy dziury np. fi10 i zakładamy śruby z nakrętkami i za tył koła pasowego kładziemy dwa małe płaskowniki i łączymy je ze ciągaczem śrubami fi10, po wszystkim kręcimy dużą śrubą i koło musi zejść. Mam nadzieję że zrozumiale opisałem :blink:
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share nojsze

nojsze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 27 maj 2013 - 16:27

problem ze ściągnieciem koła napędu podajnika Koło kosztuje 30zł nie męcz się i taj już je uszkodziłeś ja remontowałem w ubiegłym roku od A-Z kombajn wiem coś o tym. łozyska wahliwe do wymiany dobrze nasmaruj i koła zębate łańcucha podajnika jak już robisz to zrób raz a dobrze , no jeśli masz to koło zuzute.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 27 maj 2013 - 21:00

problem ze ściągnieciem koła napędu podajnika Dorobiony ściągacz przyda się jeszcze nie raz, a gwarantuję że tymsposobem pójdzie, bo jak inaczej ściągać jak nie idzie.
nojsze wiadomo że jak wyszczerbione to starego nie założy, jest nauczka żeby nie zakładać ramion ściągacza tam gdzie jest najłatwiej czyli tam gdzie pracuje pasek.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330