Skocz do zawartości

Zdjęcie

stuki w silniku ursus 5314

56 odpowiedzi na ten temat

#1 Share masseyf12

masseyf12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 23 maj 2013 - 22:34

stuki w silniku ursus 5314 Witam wszystkich i prosze o diagnoze mojego problemu:
ostatnio robilem remont generalny silnika ursusa 5314 4tys mtg (sytuacja mnie do tego zmusila,a dokladnie wypadek drogowy) po remoncie slychac lakkie stuki w silniku. Dalem nowy blok,tuleje,pierscienie, panweki zostaly stare- nie byly jesze zuzyte, wal ten sam, glowica zregenerowana, nowe wtryski. Z silnika dochodza lekkie stuki, co moze byc przyczyna zregenerowana glowica ? Wspomne ze ciagnik mi dwa razy zgasl podczas jazdy, a nastepnie odpalil bez problemu i dzialal dalej. Co moze byc przyczyna?Nie dotarty silnik?Prosze o odpowiedz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
stuki w silniku ursus 5314 Dzisiaj, 17:23
  •  

#2 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 24 maj 2013 - 07:21

stuki w silniku ursus 5314 nie ten dział
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

#3 Share adrin6231

adrin6231

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza sporty wodne samochody

Napisany 24 maj 2013 - 10:38

stuki w silniku ursus 5314 może przeciwwaga luźna na wale.

#4 Share masseyf12

masseyf12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 24 maj 2013 - 22:16

stuki w silniku ursus 5314 To raczej odpada, byla dobrze skrecona. W tym przypadku co podales bardziej by dzwonilo niz stukalo.Dzisiaj podczepilem go troche do kosiarki, chodzil ladnie nie zgasl, stuki troche slychac,ale wydaje mi sie ze mniej.

#5 Share ASOGCURSUS

ASOGCURSUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów

Napisany 28 maj 2013 - 15:19

stuki w silniku ursus 5314 A czy dobrze ustawiłeś znaki na jednostce wyważającej?

Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom i pompy tłoczkowe Massey Ferguson

#6 Share masseyf12

masseyf12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 31 maj 2013 - 20:52

stuki w silniku ursus 5314 Jednostka wywazajaca jest ok, przysluchalem sie dokladnie i zlokalizowalem ze te lekkie stukotanie dochodzi z gory silnika a tak dokladnie to z glowicy. Tylko ze to slychac na zimnym silniku, jezeli osiagnie swoja temperature 90stopni jest to prawie nieslyszalne.

#7 Share ASOGCURSUS

ASOGCURSUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów

Napisany 31 maj 2013 - 21:01

stuki w silniku ursus 5314 Kolego cudów nie ma po prostu źle złożyłeś jak twierdzisz że w głowicy to źle ustawiłeś zawory,ale zapewne powiesz że zawory ok.

Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

#8 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 679 postów

Napisany 31 maj 2013 - 21:13

stuki w silniku ursus 5314 A czy poziomowałeś tłoki w nowym bloku w zakładzie szlifierski( pasowanie) ,czy wszystko złożyłeś na nowym bloku ze starego silnika,czy dobrze założyłeś jak pyta kolega
ASOGCURSUS

wyżej jednostkę wyważająca.

Edytowany przez JANCZAK1176, 31 maj 2013 - 21:14.

#9 Share masseyf12

masseyf12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 31 maj 2013 - 21:39

stuki w silniku ursus 5314 ja nie skladalem tego silnika, lecz mechanik, on ustawial zawory, z tego co wiem to tuleje byly w bloku i obrobione pod wymiar tloka,

#10 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 31 maj 2013 - 21:55

stuki w silniku ursus 5314 Nowe końcówki wtryskowe przeważnie będą stukać. Dlatego ci się wydaję ze stuka bo stare końcówki były wypracowane i inaczej podawały paliwo, i miałeś inną kompresję. Teraz jak jest wszystko nowe, to masz wrażenie że coś stuka, a to po prostu tak ma być.
Nie raz miałem to samo.
Możesz jeszcze popuszczać rurki od wtrysku i jak przestanie stukać to tą końcówkę wymienić.

Sąsiad kiedyś zrobił silnik w fadromie i ja pożyczyłem ją po tygodniu. Mówił mi że stuka i żebym się tym nie przejmował. Na koniec roboty, po 4 godzinach tak silnik tak stukał, a dokładnie jeden wtrysk, że myślałem że go zatarłem.
Fadroma chodzi już z 5 lat i już nie stuka, samo przeszło.
To jest wina tylko wtrysków i nie ma co się tym przejmować, tak ma być, ale nie musi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 679 postów

Napisany 31 maj 2013 - 21:57

stuki w silniku ursus 5314 Mi chodzi czy poziomowałeś tłoki, twz wysunięcie tłoka GMP ,jak będzie za dużo wystawał ,to będzie pukał zawór w tłok

#12 Share ASOGCURSUS

ASOGCURSUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów

Napisany 31 maj 2013 - 22:03

stuki w silniku ursus 5314 Niech zaprowadzi do porządnego warsztatu i naprawią

#13 Share masseyf12

masseyf12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 31 maj 2013 - 22:07

stuki w silniku ursus 5314 Tez mi sie tak wydaje, bo tak to chodzi bezarzutu , pali od strzala, nie kopci. Nie bd sie tym przejmowal. Przepracuje pare mtg i moze sam sie dotrze.

Tak pytalem sie mechanika i mowil ze tloki byly poziomowane.

#14 Share masseyf12

masseyf12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 22:33

stuki w silniku ursus 5314 Problem jednak nie ustapil, rozebralem silnik jeszcze raz, okazalo sie ze pierscienie sa za ciasne, tylko jak to mozliwe tuleje nominalne, pierscionki nominalne, a jednak klinuja sie na na dole tulei(dlatego ciagnik gasł). Przyczyna stuku byl zniekrztlacony, zniszczony tlok, ktory ucierpial po zaklinowaniu pierscieni.

#15 Share ASOGCURSUS

ASOGCURSUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 05:57

stuki w silniku ursus 5314 Jak byś zamontował tuleje surówki i zrobił honowanie to takiego problemu by nie było skąpego kosztuje podwójnie

#16 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 679 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 06:30

stuki w silniku ursus 5314 Jeżeli był pasowany ,mierzony,osiowany przez zakład szlifierski ,to nie wina tulei.Gotowe tureckie bloki silnika są obrobione na gotowe( nominał ), ale nie zwalnia to z pomierzenia,średnicy tulei ,spasowanie tłoków.A jeszcze po pierwszym uruchomieniu odpowietrzyliście układ nagrzewnic(Tom na dol przy kabinie ) ,bo jak nie to zagotowaliście silnik (poduszka powietrzna) Nastąpiło przytarcie i po zamiatane , kolega mechanik gapowe zapłaci ,nie myli się ten, co nic nie robi.Powodzenia

#17 Share masseyf12

masseyf12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 14:43

stuki w silniku ursus 5314 ASOGCURSUS sluchaj, jak mialem wbijac nowe surowe tuleje, jak w nowym bloku mialem juz wbite i obrobione. co to za sens wybijac z bloku kupywac nastepne i wbijac i znow obrabiac?

tak silnik byl odpowietrzony, po uruchomieniu chodzil normalnie, nic nie stukalo, dopiero po 5 mtg zaczelo cos stukac, co raz wiecej, zgasl z 5 razy, no i po ponownym rozebraniu okazuje sie ze pierscien klinuje,blokuje sie na tuleji. Nigdy nie mialem takiego przypadku , jesli tuleja miala srednice 98,47 a pierscionki prima 98,47 to dlaczego sie tak dzieje?

#18 Share ASOGCURSUS

ASOGCURSUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 16:46

stuki w silniku ursus 5314 Jeśli pierścionki prima blokują się to oznacza że tuleja jest pofalowana i prawdopodobnie nie była to surówka tylko wbita normalna tuleja,jak się honuje tuleje to z góry do dołu będzie jednakowy wymiar,ja na twoim miejscu bym reklamował blok jak był kupowany jako pełno wartościowy produkt,lub wywalić wszystkie tuleje i założyć nowe i zhonować,jak chcesz żeby silnik długo służył tak czy owak dostałeś po kieszeni, tak to jest jak jeden kupuje części drugi naprawia a odpowiedzialności nie ma kto wziąść

#19 Share masseyf12

masseyf12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 22:53

stuki w silniku ursus 5314 No tak to jest w polsce sami oszusci i kretacze. Jak kupywalem blok pytalem sie czy tuleje byly wbijane surowe i potem honowane, a tu sie okazuje ze h**a, jedna tuleja ma na dole sztycha i pozamiatane. Pierscionki jak pierscionki klinuja sie, ale sam tlok bez pierscionkow powinien sam zleciec w dół, a on poleci do pewnego momentu i koniec..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share masseyf12

masseyf12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 22:04

stuki w silniku ursus 5314 Uporalem sie z ta tuleja, ale nadal cos tam jeszcze stuka, ale nie tak jak wtedy, teraz tego prawie nie slychac. Popuscilem srubki od wtryskow i cos mi sie nie podoba na 3 sekcji, gdy ja popuszcze silnik momentalnie gasnie, a powinien chodzic dalej- jedynie lekko zejsc z obrotow tak jak na innych sekcjach.Moze pompa wtryskowa tez sie uszkodzila?

A czy od duzej dawki paliwa, moze cos stukac?

Nie mam juz sil z tym ciagnikiem co nie kupisz to zawsze problem. Przed remontem chodzil idealnie i by chodzil dalej jak by nie ten wypadek. Jak bym wiedzialem ze cos bedzie sie działo to bym wg tego silnika nie remontowal tylko kupil nowy.