Zaloguj się, aby obserwować  
czesio200

jak poprawić poznaniaka?

Polecane posty

zorzyk2    56
u mnie jest poznaniak chyba ok. 85' i jest miejsce również na zęby za kołami. Tyle że ojciec kiedyś je wyjął, nawet nie pamięta dlaczego, i nie wiadomo gdzie dzisiaj są <_<

Ja też wyjąłem, przyczyna jest w ich umiejscowieniu. Omal opon nie poprzebijały, po zaczepieniu łącznik zazwyczaj nie jest wyregulowany i podnosząc siewnik chciało wbijać je w tylne koła. Druga sprawa, to że było po dwa zęby blisko siebie i potrafiło zapychać się. Ja na tą ramę założyłem po jednym wąskim zębie od agregatu uprawowego, który sięga w stronę redlic. Z tyłu za redlicami mam ażurowy podest , z którego zasypuję siewnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszP    0

tak jak mówicie na takiej ramie jest miejsce na te zęby i mówicie że chciały przebić opony to jakby zamontował je za tą ramą to już nie było by problemu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
tak jak mówicie na takiej ramie jest miejsce na te zęby i mówicie że chciały przebić opony to jakby zamontował je za tą ramą to już nie było by problemu ;)

Piszemy, że tak by było. Ja mało nie przebiłem w 5211, kolega przebił C-360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

Ej daj sobie sokójz takimi ulepszeniami bo to nie zda egzaminu i tak:-P wes za pługiem przyczep brone obciaż ja tylko jakaś starą oponą:D tam w pługu powinna byc taka belka:-D następnie Agregat na 10h napewno masz z wałem strunowym więc Ciśniesz nim na 4 albo 5 dzien po orce jak by deszcze spadł to nawet na 2 lub 3 dzien:-D i siejesz:D i kolejiny się już na bank nie benda robić ewentualnie zrób inne spulchniacze żeby kapke gębiej brały albo szeżej i styka:-D To moja rada pozdro:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

ja ciagle mialem problem z koleinami po agregacie, pozniej tego nie moglem zrównac i siewnik znow robil swoje - lekarstwem okazaly sie szersze opony do ciagnika - teraz nie mam juz tym zadnego klopotu


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Jeszcze można by było puścić przed siawnikiem za kołami redliczki zeby spulchniły ślady ciągnika


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celeronik    5

A ja w poznaniaku za zagarniaczami w miejscu kolein dospawałem uchwyty i do nich łańcuch, wczoraj sialiśmy i kolein praktycznie nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madwizz    0

najprostszy spośób to po dwa zęby od kultywatora za kołem i powinno być po problemie.


...pozdrawiam Mad_Wizz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

zęby dobre tylko jak masz perz to masakra u mnie nie ma na polach perzu ale jak zrobie wypad na usługi to różne ludzie mają pola


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
zęby dobre tylko jak masz perz to masakra u mnie nie ma na polach perzu ale jak zrobie wypad na usługi to różne ludzie mają pola

Jeden ząb też załatwia sprawę i tak nie garnie , mam tak zrobione, Jeśli ktoś chce, to niech poda adres na priv, wyślę foto imeilem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bimladentoja   
Gość bimladentoja

miałem podobne problemy z koleinami ,okazało się że to łysawe opony były problemem ubijały ziemię,nowe opony załatwiły problem ciężar rozkłada się w głębi ziemi na protektorach a wierzch jest lużny i niestanowi problemu dla wysiewających redlic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid6b1    0

tu powinny pomóc zęby spulchniające za kołami ciągnika a jak nie to może jakieś inne spulchniacze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zastanawiam się który zestaw wybrać… 
      sn300 agromasz 
      Fm 400/3 Unia 
      sn agrotom 3 m
      kazdy ma być na aparacie uprawowym biernym,redlice talerzowe, koła kopiujące. Ma to być ciągane DF agrotron 110… 
      sieje głównie facelie, grykę, łubin, groch i czasami jakieś zboże.
      skłaniam się ku Uni bo jest najlżejszy - coś podpowiecie? A może macie jakieś inne swoje typy? Fajny jest gaspardo dama ale na agregacie talerzowym i jest za ciężki 
    • Przez wesley
      czy ktoś z was ma taki siewnik,proszę o opinie na jego temat...
    • Przez Szymi195
      Witam mam pytanie do posiadaczy siewnikow pneumatycznych ciąganych 3metrowych, ciekawi mnie realna wydajnosc siewu zboż siewnikami takiego typu, jaka srednia wydajnosc na godzine lub dziennie moze udac sie wykrecic i jakim koniem?
    • Przez waldemar2401
      Witam. Szukam do Kupienia Siewnika jak ze zdjęcia lub nowszy. Kutnowiak S068/1 Rolmasz. Może ktoś z Koleżanek/Kolegów z Forum wiedzą pocztą pantoflową, bądź mają do sprzedania. Zdjęcie poglądowe. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj