Skocz do zawartości

Zdjęcie

jak poprawić poznaniaka?

37 odpowiedzi na ten temat

#21 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 03 styczeń 2008 - 20:08

jak poprawić poznaniaka? tylko łożyskowanie wału musibyć odpowiednio mocne ;)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jak poprawić poznaniaka? Dzisiaj, 05:48
  •  

#22 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 03 styczeń 2008 - 20:24

jak poprawić poznaniaka? Najprosciej zamocować w oryginalnych oprawach K 206. O wagę to nie ma się co bać. Trudniej zrobić by sie piach nie dostał, ale i to się da przy odrobinie wyobraźni ^_^ .
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#23 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 04 styczeń 2008 - 14:14

jak poprawić poznaniaka?

Jesli mógłbym coś doradzić.
Ja mam siewnik przy bronie wachadłowej, któremu wymontowałem koła i powiesiłem go na wale rurowym.
Tu proponowałbym wał rurowy lub strunowy, Wymontować koła i wał podsunąć ile sie da pod siewnik. Napęd do siewnika zrobić bezpośredni od wału lub koła ostrogowego (tak mam u swego siewnika). Byłby całkowity brak kolein po siewniku, ciężar siewnika w 100% spoczywałby na wale, przez to wał by lepiej działał. W tym rozwiązaniu co na zdjęciu istnieje możliwość, że na nierównościach lub kamieniach , może się chwilowo odłącząć napęd (koło napędowe w powietrzu).

Ten pomysł wart uwagi. U siebie przed siewem lecę kultywatorem z podwójnym strunowym, siewnik przed redlicami ma ząb, który spulchnia koleinę traktora, a z tyłu ma podwieszane lekkie brony. Teraz koło napędowe poznaniaka na lekkich glebach już tak nie ryje i próba kręcona sie sprawdza.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 13 styczeń 2008 - 19:00

jak poprawić poznaniaka? A czy czasem nie ma tam miejsca fabrycznego na spulchnianie kolein powstałych za ciągnikiem ?? Ja mam poznaniaka z 76 roku i tam jest coś takiego (tyle że łap spulchniających brak :/) To jest zaraz za kołami.
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

#25 Share tytus

tytus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 16 styczeń 2008 - 21:19

jak poprawić poznaniaka? u mnie jest poznaniak chyba ok. 85' i jest miejsce również na zęby za kołami. Tyle że ojciec kiedyś je wyjął, nawet nie pamięta dlaczego, i nie wiadomo gdzie dzisiaj są <_<

#26 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 17 styczeń 2008 - 15:25

jak poprawić poznaniaka?

u mnie jest poznaniak chyba ok. 85' i jest miejsce również na zęby za kołami. Tyle że ojciec kiedyś je wyjął, nawet nie pamięta dlaczego, i nie wiadomo gdzie dzisiaj są <_<

Ja też wyjąłem, przyczyna jest w ich umiejscowieniu. Omal opon nie poprzebijały, po zaczepieniu łącznik zazwyczaj nie jest wyregulowany i podnosząc siewnik chciało wbijać je w tylne koła. Druga sprawa, to że było po dwa zęby blisko siebie i potrafiło zapychać się. Ja na tą ramę założyłem po jednym wąskim zębie od agregatu uprawowego, który sięga w stronę redlic. Z tyłu za redlicami mam ażurowy podest , z którego zasypuję siewnik.

#27 Share MateuszP

MateuszP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 22 styczeń 2008 - 18:03

jak poprawić poznaniaka? tak jak mówicie na takiej ramie jest miejsce na te zęby i mówicie że chciały przebić opony to jakby zamontował je za tą ramą to już nie było by problemu ;)

#28 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 22 styczeń 2008 - 19:36

jak poprawić poznaniaka?

tak jak mówicie na takiej ramie jest miejsce na te zęby i mówicie że chciały przebić opony to jakby zamontował je za tą ramą to już nie było by problemu ;)

Piszemy, że tak by było. Ja mało nie przebiłem w 5211, kolega przebił C-360.

#29 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów
  • Zainteresowania:hmmm jest tego dość dużo:D

Napisany 02 luty 2008 - 12:21

jak poprawić poznaniaka? Ej daj sobie sokójz takimi ulepszeniami bo to nie zda egzaminu i tak:-P wes za pługiem przyczep brone obciaż ja tylko jakaś starą oponą:D tam w pługu powinna byc taka belka:-D następnie Agregat na 10h napewno masz z wałem strunowym więc Ciśniesz nim na 4 albo 5 dzien po orce jak by deszcze spadł to nawet na 2 lub 3 dzien:-D i siejesz:D i kolejiny się już na bank nie benda robić ewentualnie zrób inne spulchniacze żeby kapke gębiej brały albo szeżej i styka:-D To moja rada pozdro:D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 02 kwiecień 2008 - 17:55

jak poprawić poznaniaka? ja ciagle mialem problem z koleinami po agregacie, pozniej tego nie moglem zrównac i siewnik znow robil swoje - lekarstwem okazaly sie szersze opony do ciagnika - teraz nie mam juz tym zadnego klopotu

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#31 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 02 kwiecień 2008 - 19:22

jak poprawić poznaniaka? Jeszcze można by było puścić przed siawnikiem za kołami redliczki zeby spulchniły ślady ciągnika

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej 

#32 Share celeronik

celeronik

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 525 postów

Napisany 02 kwiecień 2008 - 19:38

jak poprawić poznaniaka? A ja w poznaniaku za zagarniaczami w miejscu kolein dospawałem uchwyty i do nich łańcuch, wczoraj sialiśmy i kolein praktycznie nie ma.

#33 Share madwizz

madwizz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 05 kwiecień 2008 - 14:20

jak poprawić poznaniaka? najprostszy spośób to po dwa zęby od kultywatora za kołem i powinno być po problemie.
...pozdrawiam Mad_Wizz ;)

#34 Share czesio200

czesio200

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Zainteresowania:kobiety, rolnictwo, maszyny, motoryzacja

Napisany 20 kwiecień 2008 - 19:46

jak poprawić poznaniaka? zęby dobre tylko jak masz perz to masakra u mnie nie ma na polach perzu ale jak zrobie wypad na usługi to różne ludzie mają pola
czesio200

#35 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 20 kwiecień 2008 - 20:30

jak poprawić poznaniaka?

zęby dobre tylko jak masz perz to masakra u mnie nie ma na polach perzu ale jak zrobie wypad na usługi to różne ludzie mają pola

Jeden ząb też załatwia sprawę i tak nie garnie , mam tak zrobione, Jeśli ktoś chce, to niech poda adres na priv, wyślę foto imeilem

#36 Share bimladentoja bimladentoja

bimladentoja
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 lipiec 2008 - 23:49

jak poprawić poznaniaka? miałem podobne problemy z koleinami ,okazało się że to łysawe opony były problemem ubijały ziemię,nowe opony załatwiły problem ciężar rozkłada się w głębi ziemi na protektorach a wierzch jest lużny i niestanowi problemu dla wysiewających redlic

#37 Share kamil14

kamil14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Mechanika
    Komunikacja samochodowa

Napisany 31 lipiec 2008 - 09:45

jak poprawić poznaniaka? Ja mam właśnie takie zęby i problemu niema
Pamiętaj iż każda czynność wykonana przez Ciebie winna być wykonana dobrze !!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#38 Share dawid6b1

dawid6b1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 31 lipiec 2008 - 10:54

jak poprawić poznaniaka? tu powinny pomóc zęby spulchniające za kołami ciągnika a jak nie to może jakieś inne spulchniacze ;)

Dodaj odpowiedź