Skocz do zawartości

Zdjęcie

jak poprawić poznaniaka?

37 odpowiedzi na ten temat

#1 Share czesio200

czesio200

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Zainteresowania:kobiety, rolnictwo, maszyny, motoryzacja

Napisany 24 grudzień 2007 - 20:34

jak poprawić poznaniaka? chciałbym zrobić mojemu poznaniakowi jakiś "tuning" chodzi mi o to co zrobić żeby ne zostawały takie rowy po ciągniku(ślady po kołach) co mu dorobić? O agregacie to nie ma mowy bo do C-360 to se moga agregat założyć i postać w miejscu. może jakiś wałek czy coś? mam większość piasków i ciągnik bardzo tonie bo ja orke robie konkretną. macie jakieś rady propozycje? widziałem na AF siewnik z dorobionym wałkemi na przedzie ale czy to coś da? ;)
czesio200

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jak poprawić poznaniaka? Dzisiaj, 22:18
  •  

#2 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 24 grudzień 2007 - 20:49

jak poprawić poznaniaka?

chciałbym zrobić mojemu poznaniakowi jakiś "tuning" chodzi mi o to co zrobić żeby ne zostawały takie rowy po ciągniku(ślady po kołach) co mu dorobić? O agregacie to nie ma mowy bo do C-360 to se moga agregat założyć i postać w miejscu. może jakiś wałek czy coś? mam większość piasków i ciągnik bardzo tonie bo ja orke robie konkretną. macie jakieś rady propozycje? widziałem na AF siewnik z dorobionym wałkemi na przedzie ale czy to coś da? ;)

....zapiąc wiekszy ciągnik ;)
ja jak uprawiłem pronarem i wjechałem c-360 na wąskich z poznaniakiem 3m to ciągnika nie mozna było uprowadzic tak tonął i koleiny były, i przepieliśmy do pronara, przedni napęd włączyliśmy i teraz tylko nim siejemy, pole wyląda jak stół :)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#3 Share czesio200

czesio200

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 24 grudzień 2007 - 20:51

jak poprawić poznaniaka?

....zapiąc wiekszy ciągnik ;)
ja jak uprawiłem pronarem i wjechałem c-360 na wąskich z poznaniakiem 3m to ciągnika nie mozna było uprowadzic tak tonął i koleiny były, i przepieliśmy do pronara, przedni napęd włączyliśmy i teraz tylko nim siejemy, pole wyląda jak stół ;)

to jest rozwiązanie ale nie dla mnie bo ja mam 10 ha to skąd mam wziąśc na pronara np?
czesio200

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2647 postów

Napisany 24 grudzień 2007 - 20:58

jak poprawić poznaniaka? nie musisz pronara sie dobrze zakrecisz to kupisz ursusa c385 do 15 tys zł

#5 Share czesio200

czesio200

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 24 grudzień 2007 - 21:04

jak poprawić poznaniaka?

nie musisz pronara sie dobrze zakrecisz to kupisz ursusa c385 do 15 tys zł

a po co mi to jak mi c-360 styka i jeszcze na zarobek jade jak sie nudze mam jeszcze władka t-25 do drobnych rzeczy a 80 to przerzytek z lekka jak już coś dużego to z napędem ale mi to nie potrzebne bo mam zamało ha niestety
czesio200

#6 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 24 grudzień 2007 - 21:43

jak poprawić poznaniaka?

to jest rozwiązanie ale nie dla mnie bo ja mam 10 ha to skąd mam wziąśc na pronara np?

no tez masz racje ;)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#7 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 24 grudzień 2007 - 22:11

jak poprawić poznaniaka? A jakieś bliźniaki albo coś nie załatwiły by sprawy...?? ;) ;)

#8 Share riki

riki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 25 grudzień 2007 - 00:23

jak poprawić poznaniaka? ja proponuje wykonać troche szybciej orke przedsiewną co ziemia troche siądzie i przed siewem przelecieć jakimś agregatem z wałem strunowym ja tak praktykuje od 2 lat i pole jest bez kolein wcześniej miałem ten sam problem na piaskach

#9 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 25 grudzień 2007 - 10:28

jak poprawić poznaniaka? załóż bliźniaki i będzie po kłopocie. Zwłaszcza na przednie koła bo one najbardziej tono (są wąskie)

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#10 Share czesio200

czesio200

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 25 grudzień 2007 - 10:47

jak poprawić poznaniaka?

ja proponuje wykonać troche szybciej orke przedsiewną co ziemia troche siądzie i przed siewem przelecieć jakimś agregatem z wałem strunowym ja tak praktykuje od 2 lat i pole jest bez kolein wcześniej miałem ten sam problem na piaskach

ja też zawsze orke robie wcześnie bo jak raz zrobiłem późno to c-360 pod górke sie kopała z siewnikiem taki był piach ale to akurat nie u mnie tylko u sąsiada ale ja to robiłem

A jakieś bliźniaki albo coś nie załatwiły by sprawy...?? ;) ;)

a co do bliźniaków to raczej nie bo za dużo roboty z przekładaniem a pozatym nie posiadam drugiego kompletu kół mi sie bliźnaków nie opłaci zakładać bo zasieje 2 lub 3ha i ciągnik idzie w inną robote np w orke a w transporcie też trocha ganiam i to tak wygłąda
czesio200

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share klusek

klusek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 25 grudzień 2007 - 11:52

jak poprawić poznaniaka? moze daj jakis wałek przed siewnikiem C-360 powinna dać rade mój kumpel zrobił ale to z agragatem przed siewnikiem no i zrobił to do INTERNATIONAL-a 644
"... bo do ciągnika trzeba mieć zamiłowanie..."

#12 Share czesio200

czesio200

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 25 grudzień 2007 - 17:39

jak poprawić poznaniaka?

moze daj jakis wałek przed siewnikiem C-360 powinna dać rade mój kumpel zrobił ale to z agragatem przed siewnikiem no i zrobił to do INTERNATIONAL-a 644

tak właśnie myślałem o wałku strunowym przed siewnikiem wałwk z płaskownika na sprężynach go zamocować żeby dobrze go dociskało 60 tyle to uniesie a pociągnąć to napewno pociągnie
czesio200

#13 Share celeronik

celeronik

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 525 postów

Napisany 25 grudzień 2007 - 18:45

jak poprawić poznaniaka? A czy po orce czymś jeszcze uprawiasz? Wałek przed siewnikiem może być dobry, tylko nie wiem czy przy szybkim siewie jak walniesz w kamień to się wałek nie rozleci ;) A koleiny to robią tylne koła, bo przednie można odciążyć siejąc na silowej.

#14 Share czesio200

czesio200

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 25 grudzień 2007 - 18:57

jak poprawić poznaniaka?

A czy po orce czymś jeszcze uprawiasz? Wałek przed siewnikiem może być dobry, tylko nie wiem czy przy szybkim siewie jak walniesz w kamień to się wałek nie rozleci ;) A koleiny to robią tylne koła, bo przednie można odciążyć siejąc na silowej.

mam agregat uprawke kultywator i wałki podwójne ale nie zawsze jade nim przeważnie to włatkem z bronami ganiam. a co da wałka to bym go na sprężynach zrobił a nie tak na chama
czesio200

#15 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 25 grudzień 2007 - 19:23

jak poprawić poznaniaka? Ten wałek z przodu to będzie świetna sprawa... ;) ;)

http://www.agrofoto....image28846.html

http://www.agrofoto....image28844.html

#16 Share czesio200

czesio200

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 25 grudzień 2007 - 20:02

jak poprawić poznaniaka?

Ten wałek z przodu to będzie świetna sprawa... ;) ;)

http://www.agrofoto....image28846.html

http://www.agrofoto....image28844.html

też to właśnie widziałem :)
czesio200

#17 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 25 grudzień 2007 - 20:06

jak poprawić poznaniaka? Ten wałek wyrówna pole, że nie będzie kolein i w dodatku jeszcze bryły rozkruszy... ;)

#18 Share MateuszP

MateuszP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 03 styczeń 2008 - 18:12

jak poprawić poznaniaka? a nie taniej by było za oponami zamontować po 2 za każdym kołem takich zębów jak w kultywatorze albo w agregacie i nie martwisz się że wałek ci stanie bo go tam w ogóle niema ;)

#19 Share ciagnikfan

ciagnikfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 03 styczeń 2008 - 18:17

jak poprawić poznaniaka?

a nie taniej by było za oponami zamontować po 2 za każdym kołem takich zębów jak w kultywatorze albo w agregacie i nie martwisz się że wałek ci stanie bo go tam w ogóle niema ;)

Właśnie tak samo pomyślałem. Wałek to dobry pomysł ale to tańsze i prostsze w wykonaniu.
...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 03 styczeń 2008 - 19:03

jak poprawić poznaniaka? Jesli mógłbym coś doradzić.
Ja mam siewnik przy bronie wachadłowej, któremu wymontowałem koła i powiesiłem go na wale rurowym.
Tu proponowałbym wał rurowy lub strunowy, Wymontować koła i wał podsunąć ile sie da pod siewnik. Napęd do siewnika zrobić bezpośredni od wału lub koła ostrogowego (tak mam u swego siewnika). Byłby całkowity brak kolein po siewniku, ciężar siewnika w 100% spoczywałby na wale, przez to wał by lepiej działał. W tym rozwiązaniu co na zdjęciu istnieje możliwość, że na nierównościach lub kamieniach , może się chwilowo odłącząć napęd (koło napędowe w powietrzu).
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Dodaj odpowiedź