jarku98

Siewniki z podsiewaczem nawozu

Polecane posty

jarku98    0

Witam

Niedawno zamówiłem siewnik do siewu w mulcz "pottinger terrasem r3 ,

zastanawiam się nad problemem podsiewacza nawozu który jest bardzo drogi , i tu moje pytanie

- czy zmienić zamówienie na siewnik z podsiewaczem ?

- czy kupić siewnik do wysiewu nawazu , który się montuje n przednim tuz ?

Koszt fabrycznego podiewacza do siewnika wynosi - około 40 tyś

koszt siewnika do nawozy np. "unia beta 3" wynosi -około 10 tyś

proszę uwzględnić wszystkie argumenty za i przeciw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Moim zdaniem lepiej opłaca się zakup Bety raz że tańsza a dwa że jak założysz ją na przedni TUZ to masz dociążenie jak i maszynę którą można wykorzystać też do innych zabiegów.

Wady Bety to na pewno kiepska jakość malowania ramy bo pudło jest z kwasówki tak jak i wszelkie śrubki, nakrętki i podkładki. Jak to Polska maszyna - szału nie urywa. Ewentualnie można by ją wcisnąć na siewnik.

 

Plus za oryginalnym rozwiązaniem na pewno jest taki że będziesz miał wszystko rozwiązanie fachowo i bez roboty.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Jak będę miał okazję kiedyś pogadać z konstruktorem od nas z zakładu to zapytam o orientacyjną cenę bo takie coś też u nas stoi. Ale sądzę że na pewno dwa razy więcej od Bety i bliżej pewnie ceny do oryginalnego podsiewacza w siewniku. Tym można wysiewać i zboże i nawóz.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Ok.

Weź jeszcze pod uwagę napęd do zespołów wysiewających. W tym Agrisemie musisz hydraulicznie napędzić dmuchawę a to kolejne zajęte dwa gniazda.

Znów Beta potrzebuję do napędu tylko koła ostrogonowego.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez Blusik
      Witam
      sprzedam siewnik konny na drewnianych kołach. Koła uszkodzone, siewnik stoi pod chmurką od roku ale działał do końca. Pewnie po wymianie kół będzie nadal działać .
      cena 300 zł do negocjacji 
      slaskie powiat raciborski 
      kontakt PW lub pod postem
       
      pozdrawiam
    • Przez Paweł18
      Czy posiada ktoś tabelę wysiewu do tego siewnika?

    • Przez flinston
      Witam. potrzebuje pomocy do ustwienia wysiewu owsa w siewniku amazone d7 .Otóż przy ustwieniu skrzyni na maksa wysiewa mi  około 180kg h.Co może być przyczyną.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam
      Czy ursus 1201 da rade z broną wirową 3m hydropak plus siewnik
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj