Skocz do zawartości

AgroFoto.pl
Logo
Zdjęcie

Siewniki z podsiewaczem nawozu

5 odpowiedzi na ten temat

#1 jarku98

jarku98

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 23 maj 2013 - 17:16

Witam
Niedawno zamówiłem siewnik do siewu w mulcz "pottinger terrasem r3 ,
zastanawiam się nad problemem podsiewacza nawozu który jest bardzo drogi , i tu moje pytanie
- czy zmienić zamówienie na siewnik z podsiewaczem ?
- czy kupić siewnik do wysiewu nawazu , który się montuje n przednim tuz ?
Koszt fabrycznego podiewacza do siewnika wynosi - około 40 tyś
koszt siewnika do nawozy np. "unia beta 3" wynosi -około 10 tyś
proszę uwzględnić wszystkie argumenty za i przeciw
  • 0

Reklama

• Reklama
  •  

#2 kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 501 postów
  • 12688820
  • Zainteresowania:Zachodnia technika rolnicza, majsterkowanie, udoskonalanie, jeżdżenie wszystkim co ma koła i silnik.

Napisany 25 maj 2013 - 21:01

Moim zdaniem lepiej opłaca się zakup Bety raz że tańsza a dwa że jak założysz ją na przedni TUZ to masz dociążenie jak i maszynę którą można wykorzystać też do innych zabiegów.
Wady Bety to na pewno kiepska jakość malowania ramy bo pudło jest z kwasówki tak jak i wszelkie śrubki, nakrętki i podkładki. Jak to Polska maszyna - szału nie urywa. Ewentualnie można by ją wcisnąć na siewnik.

Plus za oryginalnym rozwiązaniem na pewno jest taki że będziesz miał wszystko rozwiązanie fachowo i bez roboty.
  • 0
Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

#3 jarku98

jarku98

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 27 maj 2013 - 17:17

A co myslisz o takim http://www.agrisem.c...dsf-580/656.jpg , ten można byłoby podłączyć pod talerzówkę siewnika . i ciekawe ile on może kosztować ?
  • 0

#4 kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 501 postów
  • 12688820
  • Zainteresowania:Zachodnia technika rolnicza, majsterkowanie, udoskonalanie, jeżdżenie wszystkim co ma koła i silnik.

Napisany 28 maj 2013 - 04:11

Jak będę miał okazję kiedyś pogadać z konstruktorem od nas z zakładu to zapytam o orientacyjną cenę bo takie coś też u nas stoi. Ale sądzę że na pewno dwa razy więcej od Bety i bliżej pewnie ceny do oryginalnego podsiewacza w siewniku. Tym można wysiewać i zboże i nawóz.
  • 0
Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

#5 jarku98

jarku98

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 28 maj 2013 - 10:28

to jak będziesz coś wiedział daj znać
  • 0

Google

• Reklama google
  •  

#6 kamil16251290

kamil16251290

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 501 postów
  • 12688820

Napisany 28 maj 2013 - 15:02

Ok.
Weź jeszcze pod uwagę napęd do zespołów wysiewających. W tym Agrisemie musisz hydraulicznie napędzić dmuchawę a to kolejne zajęte dwa gniazda.
Znów Beta potrzebuję do napędu tylko koła ostrogonowego.
  • 0

Dodaj odpowiedź