Zaloguj się, aby obserwować  
Dansken

VICON RV157- owijanie sie materialu na wałek

Polecane posty

Dansken    0

Witam, mam problem z owijaniem sie sianokiszonki na wałek i nie mam pojecia co moze byc tego przyczyna. Pierwsza bela wyszla idealnie nic sie nie owinelo pozniej juz byl problem;/ Dodam ze pokos sianokiszonki jest zwijany w tzw "warkocz" i nie nalezal to zbyt suchych, duzo w materiale bylo mleczu czy te czynniki moga rowniez powodowac utrudnienia? Miał ktos podobny problem w tego typu prasie?

Prosze o pomoc i sugestie jak rozwiazac problem

Pozdrawiam

Dansken

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertrolnik27    223

Witam,

jeśli chodzi Ci o wałek który obraca belą to miałem taki przypadek w swojej Rivierre 126 L ( praktycznie taka sama prasa jak Twoja) też przy zwiniętym materiale w "warkocz" u mnie działo się to tylko na początku belki ale problem się skończył gdy zaczynałem belkę idealnie od środka komory, podbieracza. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dansken    0
Napisano (edytowany)

Dzieki za odp ;) tak wlasnie chodzi mi o ten walek, przy nastepnej okazji wyprobuje Twoj sposob mam nadzieje ze bedzie skuteczny. A czy ten sam problem wystepuje przy uformowanym luznym pokosie?

Edytowano przez Dansken

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertrolnik27    223

Prawdopodobnie nie ponieważ jak np zgrabiasz normalną polską gwiazdową to właśnie robisz te "warkocze" a niemiecką dograbiasz więc to jest tak jak piszesz luźny pokos.

A jeśli nie będzie Ci się chciała zaczynac kręcic bela to polecam otworzenie lekko komory ( na wyczucie) wtedy musi się kręcic jak już zacznie to domykac komorę i wbijac ciśnienie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dansken    0

Czyli musialbym zainwestowac w jakis zachodni sprzet do zgrabiania szkoda tylko ze narazie funduszy brak ;) Oj z tym otwieraniem komory to juz widze wyzsza szkola :D ale mozna poprubowac, wszystko na nauczenia jest. Dzisiaj skosilismy łąke wiec mysle ze na dniach (jak pogoda pozwoli) bedziemy tworzyc kulki i napisze jak poszlo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dansken    0

niestety zaden ze sposobow podanych przez Ciebie nie pomogl, nadal material owija sie na głowny walek ;/ Co moze byc tego przyczyna? moze za dlugie/ za krotkie pasy? gdzie moge znalesc wymiary pasow do tej wlasnie prasy, A moze problem lezy gdzie indziej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
huzar2112    0

witam.może mi ktoś doradzi dlaczego moja rv 157 zostawia za sobą dużo materiału ale tylko gdy jest mocno suche siano.Dzięki za wszelkie informaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baartekk    4

Może masz luz na tych tulejkach na podbieraczu, i płynnie nie wciąga siana, tylko gubi ? Najlepsze jest to ze dopiero po wymontowaniu tego podbieracza widać dokladnie ile jest do naprawy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RaczekL    1

Danksen jak poradziłeś sobie z problemem owijania na wałek? Bo ja nabyłem taką samą prasę i też parę razy zdarzyło mi się obwinąć. Zauważyłem że trzeba szybciej w pokoś wjechać na początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Marco007
      Witam. Zakupiłem prasę jak w temacie i nie działa mi w niej owijanie siatką. Chodzi o to że ten siłownik elektryczny który odpowiada za rozpoczecie i chyba za zakończenie owijania ma ucięte dwa kabelki i nie wiem jak to wszystko podłączyć aby zadziałało. Ma ktoś doświadczenie w tej prasie?? Mogę zamieścić zdjęcia jeżeli to komuś coś pomoże.
    • Przez Krystian2152
      Witam.Owijam bele owijarka Pronar i wychodzi mi z rolki foli 750 28bel. Dlaczego tylko tyle???
    • Przez szymek784
      Witam, jestem nowym użytkownikiem forum, więc proszę o wyrozumiałość. 
      Czy ktoś posiada instrukcje obsługi do wyżej wymienionej prasy (Vicon RV 2160 2009rok) bądź posiada prasę z podobnym sterownikiem i podzieli się ze mną wiedza o obsłudze tego sterownika? dołączam zdjęcie sterownika. 


    • Przez avanttura
      Zna ktoś przyczynę owijania się słomy  szczególnie krótkiej pod pierwszy  walec w 654 , jak z tym sobie poradzić ?
      https://www.fotosik.pl/zdjecie/bd7fcee9495c4906
    • Przez bowman1a
      Witam i mam zetora 5711. Cieklo ciorkem z walka od hamulca recznego, po stronie pedalu sprzegla. Prosze o pomoc bo rozebralem wszystkie elementy z niego ale on dalej nie chce wyjsc ani w jedna ani w druga.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj