Skocz do zawartości

Zdjęcie

VICON RV157- owijanie sie materialu na wałek

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Dansken

Dansken

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 23 maj 2013 - 13:06

VICON RV157- owijanie sie materialu na wałek Witam, mam problem z owijaniem sie sianokiszonki na wałek i nie mam pojecia co moze byc tego przyczyna. Pierwsza bela wyszla idealnie nic sie nie owinelo pozniej juz byl problem;/ Dodam ze pokos sianokiszonki jest zwijany w tzw "warkocz" i nie nalezal to zbyt suchych, duzo w materiale bylo mleczu czy te czynniki moga rowniez powodowac utrudnienia? Miał ktos podobny problem w tego typu prasie?
Prosze o pomoc i sugestie jak rozwiazac problem
Pozdrawiam
Dansken

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
VICON RV157- owijanie sie materialu na wałek Dzisiaj, 17:21
  •  

#2 Share robertrolnik27

robertrolnik27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 23 maj 2013 - 22:21

VICON RV157- owijanie sie materialu na wałek Witam,
jeśli chodzi Ci o wałek który obraca belą to miałem taki przypadek w swojej Rivierre 126 L ( praktycznie taka sama prasa jak Twoja) też przy zwiniętym materiale w "warkocz" u mnie działo się to tylko na początku belki ale problem się skończył gdy zaczynałem belkę idealnie od środka komory, podbieracza. :)

#3 Share Dansken

Dansken

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 25 maj 2013 - 07:17

VICON RV157- owijanie sie materialu na wałek Dzieki za odp ;) tak wlasnie chodzi mi o ten walek, przy nastepnej okazji wyprobuje Twoj sposob mam nadzieje ze bedzie skuteczny. A czy ten sam problem wystepuje przy uformowanym luznym pokosie?

Edytowany przez Dansken, 25 maj 2013 - 07:27.

#4 Share robertrolnik27

robertrolnik27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 25 maj 2013 - 20:46

VICON RV157- owijanie sie materialu na wałek Prawdopodobnie nie ponieważ jak np zgrabiasz normalną polską gwiazdową to właśnie robisz te "warkocze" a niemiecką dograbiasz więc to jest tak jak piszesz luźny pokos.
A jeśli nie będzie Ci się chciała zaczynac kręcic bela to polecam otworzenie lekko komory ( na wyczucie) wtedy musi się kręcic jak już zacznie to domykac komorę i wbijac ciśnienie. :)

#5 Share Dansken

Dansken

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 27 maj 2013 - 14:53

VICON RV157- owijanie sie materialu na wałek Czyli musialbym zainwestowac w jakis zachodni sprzet do zgrabiania szkoda tylko ze narazie funduszy brak ;) Oj z tym otwieraniem komory to juz widze wyzsza szkola :D ale mozna poprubowac, wszystko na nauczenia jest. Dzisiaj skosilismy łąke wiec mysle ze na dniach (jak pogoda pozwoli) bedziemy tworzyc kulki i napisze jak poszlo ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Dansken

Dansken

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 08 czerwiec 2013 - 07:25

VICON RV157- owijanie sie materialu na wałek niestety zaden ze sposobow podanych przez Ciebie nie pomogl, nadal material owija sie na głowny walek ;/ Co moze byc tego przyczyna? moze za dlugie/ za krotkie pasy? gdzie moge znalesc wymiary pasow do tej wlasnie prasy, A moze problem lezy gdzie indziej?

#7 Share huzar2112

huzar2112

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 21 czerwiec 2013 - 21:02

VICON RV157- owijanie sie materialu na wałek witam.może mi ktoś doradzi dlaczego moja rv 157 zostawia za sobą dużo materiału ale tylko gdy jest mocno suche siano.Dzięki za wszelkie informaje.

#8 Share Baartekk

Baartekk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 22:25

VICON RV157- owijanie sie materialu na wałek Może masz luz na tych tulejkach na podbieraczu, i płynnie nie wciąga siana, tylko gubi ? Najlepsze jest to ze dopiero po wymontowaniu tego podbieracza widać dokladnie ile jest do naprawy :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share RaczekL

RaczekL

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 27 maj 2014 - 22:08

VICON RV157- owijanie sie materialu na wałek Danksen jak poradziłeś sobie z problemem owijania na wałek? Bo ja nabyłem taką samą prasę i też parę razy zdarzyło mi się obwinąć. Zauważyłem że trzeba szybciej w pokoś wjechać na początku.