Skocz do zawartości

Zdjęcie

rzepak szybko przekwitl

40 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1141 postów

Napisany 30 maj 2013 - 12:59

rzepak szybko przekwitl A mój Exquisite już ponad 3 tygodnie kwitnie i już na początku następnego chyba skończy. jest po 400-550 łuszczyn na roślinie ale łuszczyny nie są długie 5 -6cm max może tak ta odmiana ma

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
rzepak szybko przekwitl Dzisiaj, 02:30
  •  

#22 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1832 postów

Napisany 30 maj 2013 - 13:31

rzepak szybko przekwitl jedno zero Ci się nie pomyliło ?
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#23 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1141 postów

Napisany 30 maj 2013 - 13:36

rzepak szybko przekwitl chyba się nie pomyliło sam pęd główny ma po 50-60 łuszczyn a u mnie w regionie są ładniejsze rzepaki od mojego dodam że rośnie na 1klasie gleby

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3671 postów

Napisany 30 maj 2013 - 14:40

rzepak szybko przekwitl A nawożenie nie ma wpływu na długość kwitnienia? Ja stosowałem 400kg saletrosanu na początku marca i w kwietniu jak puściły śniegi 200kg yara bela 27.

#25 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 30 maj 2013 - 21:52

rzepak szybko przekwitl Nawożenie ma na to duży wpływ, u mnie teraz kwitnie (albo i nie, stosowałem wczoraj proteus i z tego co dzisiaj wyczytałem to są niezłe jaja z tym środkiem w tym roku, jutro jadę sprawdzić, czy rzepak jeszcze cały) pęd główny i część rozgałęzień przekwitnięte, z łuszczynami, na bocznych jeszcze kwiatki, wczoraj jechałem z opryskiem na opadanie i robaki łuszczynowe, półkarłowiec ma 1,2m maksymalnie, nic przy oprysku się mechanicznie nie zniszczyło. Byle teraz wytrwał spokojnie do żniw.

#26 Share BizonFan321

BizonFan321

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 321 postów

Napisany 30 maj 2013 - 22:30

rzepak szybko przekwitl Ale jaka jest zależność między N a długością kwitnienia ?
Wiecej N to dłuższa wegetacja a zarazem kwitnienie?

#27 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 30 maj 2013 - 22:55

rzepak szybko przekwitl Dużo zależy od formy N - więcej amidowej = dłuższe kwitnienie. Więcej N także - słabo nawożony rzepak po prostu będzie mieć tylko pęd główny bez rozgałęzień i zaraz przekwitnie.

#28 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1832 postów

Napisany 31 maj 2013 - 03:19

rzepak szybko przekwitl jakiego masz pókarła ? ja D 03 to miejscami do 1,5 metra ma nawet
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#29 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1377 postów

Napisany 31 maj 2013 - 06:04

rzepak szybko przekwitl a przede wszystkim podanie N za późno (II dawka)to też skutkuje długim kwitnieniem.

#30 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3671 postów

Napisany 31 maj 2013 - 08:21

rzepak szybko przekwitl Właśnie chyba bardziej chodzi o zbyt późne podanie drugiej dawki dlatego dłużej kwitnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 31 maj 2013 - 10:59

rzepak szybko przekwitl D06, na 3 klasie (z powodu zasobności - rędzina) jest równy z przednim kołem ciągnika (1,2m), na 4/5 o 10-15 cm wyższy. Dziś postaram się wrzucić zdjęcia które zrobiłem. Proteus rzepakowi chyba nie zaszkodził, będę jeszcze go oglądać jutro. Pęd główny już cały w łuszczynach, niektóre boczne też, ale zdarzają się luźne pąki, jest to niewątpliwie efekt zniszczeń przez zwierzynę. Miałem rezygnować z półkarłow i spróbować bardziej tradycyjnych mieszańców, ale w tym roku chyba obsieję cały areał nowym półkarłem PX104.

#32 Share adrian1978

adrian1978

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 08 czerwiec 2013 - 07:58

rzepak szybko przekwitl W tym roku jakieś anomalia nie tylko pogodowe ale i rzepakowe u mnie. Rzepak jak wszystkie zakwitł na początku maja lecz odrzucił pewną ilość bocznych rozgałęzień. A teraz gdzie mam w pełni wykształcone łuszczyny zaczął jak szalony wypuszczać nowe pędy i kwitnie jak szalony! Czy to mu nie zaszkodzi ? Mam pierwszy raz taką sytuację i się teraz zastanawiam czy nie będę go kosił w wrześniu :)

#33 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1297 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 08 czerwiec 2013 - 08:47

rzepak szybko przekwitl Tylko te nowe kwiatki nie wiążą łuszczyn a słodyszek żeruje jak szalony. Adriana ładnie kwitła i już zakończyła (pojedyncze kwiatki się trafiają) a Vizjon ma sporo kwiata , ale i ogrom zawiązanych łuszczyn.
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#34 Share adrian1978

adrian1978

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 08 czerwiec 2013 - 10:15

rzepak szybko przekwitl Właśnie mam odmianę vision i tak jak piszesz ogrom zawiązanych łuszczyn tylko też multum nowego kwiata. Jednak zauważyłem że zawiązuje łuszczyny z tych nowych kwiatów. Może nie wszystkie ale jednak. A na polu jak w ulu aż się rusza od pszczół czego nie było w maju jak zaczął kwitnąć, a słodyszka w miarę na razie :)

#35 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1141 postów

Napisany 08 czerwiec 2013 - 15:29

rzepak szybko przekwitl U mnie też z pędów bocznych nastepne pędy są ale już kończą kwitnąć i zawiązują łuszczyny napewno zbiór będzie opóżniony a łuszczyn mój exquisite ma mnóstwo był brzydki do czasu kwitnięcia nawet liniówki ładniejsze były a teraz większość odmian bije na głowe.

#36 Share szwiesiek

szwiesiek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 11 czerwiec 2013 - 19:59

rzepak szybko przekwitl Witam szanownych forumowiczów. jest to mój pierwszy wpis na tym forum, bo i drugi rok dopiero uprawiam rzepak. Mam problem z kwitnieniem rzepaku, a raczej z tym, że on nie może przestać kwitnąć. Otóż sama roślina jest bujna, wysoka, rozkrzewiona, łuszczyny są łądne i grube . Azotu dałem 600 kg na ha w postaci saletry amonowej. jak tylko dało rade wjechać w pole. w jednym miejscu i tak o włos nie utonąłem. Czy to może z powodu wiosennej suszy na moim terenie.. a potem opady deszczu pobudziły rośline do dalszej wegetacji? wiem , że można zastosować desykacje ale to znów koszt i szkoda pięknego łanu..czy może czekac i nic nie robic tylko kosić za 5 -6tygodni? jak radzicie?

#37 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1377 postów

Napisany 12 czerwiec 2013 - 08:20

rzepak szybko przekwitl saletrę dałeś w jednej dawce czy w dwóch a jeżeli tak to kiedy była ta II dawka?

#38 Share szwiesiek

szwiesiek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 12 czerwiec 2013 - 14:04

rzepak szybko przekwitl nie dawałem drugiej dawki. To wszystko wysiałem w jednej dawce.

#39 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1377 postów

Napisany 12 czerwiec 2013 - 19:25

rzepak szybko przekwitl No to może masz rację z tą suszą choć wczesna wiosna chyba nie była aż tak bardzo sucha. Zazwyczaj druga dawka azotu podana zbyt późno opóźnia zbiór i może rzepak długo kwitnąć. Nic teraz nie zrobisz przecież tylko będziesz musiał desykować, bo jak będziesz czekał aż Ci dół rzepaku dojdzie to góra wyleci.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share szwiesiek

szwiesiek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 12 czerwiec 2013 - 21:19

rzepak szybko przekwitl też tak uważam. Dzięki za radę.