Skocz do zawartości

Zdjęcie

rzepak szybko przekwitl

40 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jarekvip99

jarekvip99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 23 maj 2013 - 11:26

rzepak szybko przekwitl Mam 7 ha rzepaku odmiany do Vision, Monolit, Visby i wszystkie praktycznie sa w podobnym stanie siew okolo 3,8 kg na ha okolo 25 sierpnia. na jesien dostalu lubofos pod rzepak potem oprysk na chwasty byl, na grzyba poszlo tebu i na robaka cos bylo. wiosna ogolnie 190 kg azotu na hektar i 100 kg soli potasowej do tego byl dursban delta, potem sumi alpfa a na koniec przed kwitnieniem cyperkil max. w miedzy czasie byl tez oprysk na grzyba. Ogolnie rzepak dosc szybko poszedl w ped glowny a lisci nie tworzyl. nie dostawal zadnego wylegacza i teraz jak go tak ogladam to w porownaniu z innym pedy glowne juz przekwitly jest duzo luszczyn bocznych pedow tez bardzo duzo porownywalnie jak u innych ale u nich rzepak wydaje mi sie bardziej zotly jak sie oglada u mnie gora juz bez kwiatow tylko boczne kwitna w glebi rzepaku. ogolnie wyglada bardzo dobrze tylko ciekawi mnie to ze szybciej przekwitl nawet u takiego co ani razu na szkodnika nie pryskal i dal moze ze 100 kg azotu jest wiecej kwaitow niz teraz u mnie przynajmniej tak sie wydaje

Edytowany przez jarekvip99, 23 maj 2013 - 11:43.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
rzepak szybko przekwitl Dzisiaj, 09:40
  •  

#2 Share Przemek15_03

Przemek15_03

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 23 maj 2013 - 13:29

rzepak szybko przekwitl a w czasie pełni kwitnienia stsoswałes oprysk na opadanie płatków?

#3 Share jarekvip99

jarekvip99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 23 maj 2013 - 13:51

rzepak szybko przekwitl nie stosowalem na opadanie platkow i z tego co wiem to nikt z calej wsi nie stosowal tego w czasie kwitnienia a mimo to maja rzepaki duzo bardziej zotle niz moje a umnie prawie pol na pol kwiaty a pol luszczyny

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Bob

Bob

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 23 maj 2013 - 14:12

rzepak szybko przekwitl Głodny, mało odżywiony to przekwitł.

#5 Share jarekvip99

jarekvip99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 23 maj 2013 - 18:58

rzepak szybko przekwitl glodny to raczej nie jest bo dostal jak pisalem 190 azotu na hektar plus sol no i na jesieni pod korzen. ogolnie tak srednio to ma okolo9-10 bocznych pedow ale zdarzaja sie takie co i po 13 maja. moj wyglada podobnie jak ten na obrazku http://www.agrofoto....ak-californium/ moze moj ma odrobine wiecej kwiatow jeszcze. wiosna szybko poszedl w lodyge i tak teraz wyglada jakby glowny ped juz stracil kwiaty i tylko luszczyny juz sa a boczne kwitna troche w glebi

#6 Share Vladoo1

Vladoo1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów

Napisany 23 maj 2013 - 19:15

rzepak szybko przekwitl To sie ciesz ze szybciej wymłócisz :) a to nie szkoda kasy ładować jak do konca sie niezadba ??

#7 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 23 maj 2013 - 19:21

rzepak szybko przekwitl powinieneś się cieszyć że ładnie równo zakwitł, co spowodowało że szybko przekwitł, u nas rzepaki kwitły raptem 2 tygodnie, dużo zależy od odmiany, my mamy Visby to ten mega szybko przekwitł, mamy również Adama F1, to ten zaczął 3 dni wczesniej kwitnąć od Visbiego a na dziś dzień Visby już prawie 100% przekwitnięty a Adam może 80% :)

także nie martw się, moim zdaniem wszystko jest OK, w zeszłym roku było podobnie i rzepak sypał w granicach 4 ton

#8 Share magik0578

magik0578

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 23 maj 2013 - 19:32

rzepak szybko przekwitl wszystko ok jak ma łuszczyny wyrobione to spoko;) Szkoda że na grzyba na platek nie pryskałeś bo to nie wiadomo jaka pogoda będzie

#9 Share jarekvip99

jarekvip99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 23 maj 2013 - 19:33

rzepak szybko przekwitl

To sie ciesz ze szybciej wymłócisz :) a to nie szkoda kasy ładować jak do konca sie niezadba ??

na opadanie platkow nigdy nie bylo pryskane i na plon nie narzekalismy a teraz to w ogole wjechac w niego to porazka wejsc nawet nie mozna tyle go jest a siany okolo 3,8 kg.
No w sumie teraz to nic na niego nie poradze i trzeba czekac do zniw i zobaczymy jaki da plon mam nadzieje ze nie bedzie zle

#10 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1331 postów

Napisany 23 maj 2013 - 19:50

rzepak szybko przekwitl Kolego nic się nie martw, bo rzepak tak powinien mieć-kwitnąć intensywnie a krótko. Mam odmianę mieszańcową to jest teraz w 95 % przekwitnięta i populację Adriana to w tym przypadku 50%.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share ZETTI77

ZETTI77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Zainteresowania:wszystko po trochu

Napisany 24 maj 2013 - 15:22

rzepak szybko przekwitl jagby tak każdy narzekał że mi nierówno kwitnie 4 tygodnie to by było lepiej? u mnie hybradya też dwa tygodnie kwitła bo poprostu równo ;)

#12 Share minka83

minka83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 24 maj 2013 - 17:02

rzepak szybko przekwitl U mnie sherlock też przekwitnięty, czas kwitnienia jakieś 2,5 tygodnia. Kwitł równo, łuszczyny są, niektóre mają po 10 cm. Mam nadzieję, ze coś z tego będzie. Zauważyłem tylko, że łuszczyny odbarwione na fiolet, znacie może przyczynę?

#13 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 24 maj 2013 - 17:24

rzepak szybko przekwitl niedobory fosforu lub jest duże pobranie a niska temperatura ogranicza pobór tego składnika
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#14 Share maly00

maly00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów

Napisany 24 maj 2013 - 22:22

rzepak szybko przekwitl w tamtym roku na jednym polu california kwitla krocej na drugim dluzej roznica jakies 4-5 dni ale w plonie wyszlo odwrotnie nie wiem jak u innych i jak z odmianami moze tez zalezec to od nawozenie jak ktos sypie mocznik bedzie kwitl jeszcze w czerwcu tylko co z tego jak nie bedzie z tego pozytku moim zdaniem najlepiej jak kwitnie krocej ale rowno bo wtedy wiekszosc luszczyn przyrasta podobnie i jest szansa na rowny stabilny plon do tego przypomnij sobie jak twoj rzepak wygladal jesienia bo to ma kluczowe znacznie w plonie jak jesienia byl kiepski tak bedzie tez plon mimo ze wiosna bardzo sie o niego dba tego co straci na jesien wiosna ciezko lub wrecz niemozliwe do odrobienia....
tak dla przykaldu odmiana szerlok szybciej zakwita i krocej kwitnie( zaczynal 3 maja skonczyl 20 maja) i ewidentnie to widac california zakwitla u mnie kolo 5 maja i by nadal kwitla jakby nie grad we wtorek ...do zniw juz blisko wszystko sie okaze :)

czasami rzepak ladnie wyglada ale wcale ladnie nie sypie.....

#15 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 887 postów

Napisany 26 maj 2013 - 09:26

rzepak szybko przekwitl Odmiana Visby bardzo krótko ma żółte kwiatki, w okolicy mamy jako jedyni tą odmianę i zaczęła ona najpóźniej kwitnąć oraz najszybciej przekwitła gdy inne nadal (były są żółte). W tamtym roku było podobnie obawialismy się tego iż musieliśmy gdzieś popełnić błąd w ochronie bądź nawożeniu. Żniwa pokazały, że ta odmiana tak się rozwija obala teorie ile tygodni kwitnie tyle sypie :D

#16 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 26 maj 2013 - 09:37

rzepak szybko przekwitl U mnie też bardzo szybko przekwitł aż byłem zdziwiony. Ale wygląda normalnie.
Też słyszałem o tej teorii że tym dłużej kwitnie tym lepszy plon :) Zobaczymy.

#17 Share STANK

STANK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 26 maj 2013 - 10:45

rzepak szybko przekwitl witam
ja mam trzy odmiany california , starter , monolit jako pierwszy rozkwitł starter drugim była california trzeci monolit który jeszcze do dziś się żółci najszybciej i najrówniej skończyła kwitnąć california starter niby kwitł pierwszy ale jeszcze trochę zółtego jest , to zależy od odmiany w zeszłym roku była california i starter , starter kwitł jako pierwszy ale kwitł i kwitł a califarnia kwitła równo i przy zbiorze było to widać więcej zielonego było w starterze

#18 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3534 postów

Napisany 30 maj 2013 - 10:48

rzepak szybko przekwitl U nas monolit kwitł ok 2,5 tygodnia, równo zaczął i równo skończył. Co ciekawe u innych nawet na odmianach F1 jeszcze jest trochę płatków.

#19 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 30 maj 2013 - 11:52

rzepak szybko przekwitl czyli jak mój monolit kwitł ponad 2 tygodnie (w sobotę mineło) to się nie przejmować

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Karolcia

Karolcia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,konie,motoryzacja,sport,ogród,kuchnia

Napisany 30 maj 2013 - 12:11

rzepak szybko przekwitl Hmm to mój Monolit kwitnie już prawie trzeci tydzień i raczej w tym tygodniu nie skończy. Visby kwitł dwa tygodnie i już przekwitnięty. Też ciekawa jestem efektów w żniwa jak ten plon będzie wyglądał.
Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)