Zaloguj się, aby obserwować  
zetor6340

Tak na zdrowy rozsadek jakie przyczep do jakich ciagnikow???

Polecane posty

szczewko    33

Ja mam do 3p Autosanke samochodowa na blizniakach nie pamietam jaki model chyba D83. Ciaga sie bardzo lekko tylko z pola ciezko ruszyc to wyciagam ją JD 3140. Mam zrobione nakładki wchodzi 11 ton pszenicy lecz planuje dorobic jeszcze jedne burty (to powinno wejsc ok.18-20 ton) ale to jak kupie jakiegos JD do prac lekkich bo 3p za słaby do takiego zestawu. Po głowie mi chodzi 1640 albo 2040 z turem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

u mnie jest taki sąsiad który ciągnie c330 całą przyczepę siana a z tyłu jedzie sobie mtz-82 z turem


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile zetor 5211 może legalnie ciągnąć? A nielegalnie to będzie dawał w miarę rade z naładowaną do pełna pszenicy powiedzmy Hl 80.11?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

ja w tym roku 330 ciągnałem zestaw hl6102 - nasypane jakies 4tony pszenicy, plus do tego jakas taka zwykła przyczepa powiedmy d44 - 4 tonówka - pusta. to był moj i pierwszy i ostatni raz takim zestawem


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutki    193
Ile zetor 5211 może legalnie ciągnąć? A nielegalnie to będzie dawał w miarę rade z naładowaną do pełna pszenicy powiedzmy Hl 80.11?

O ile mnie pamięć nie myli to zetor 5211 ma wpisane w dowodzie 8300 kg jako masa całkowita przyczep z hamulcem. A co do HL to na asfalcie pewnie da radę a w polu to już raczej nie bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Wydaje mi się że najlepszy rozkład będzie taki:

 

1. 20KM=1x4T

 

2. 40KM=1x6T

 

3. 60KM=2x4T=8T

 

4. 80KM=2x6T=12T

 

5. 100KM=2x8T=16T

 

6. 120KM=2x10=20T

 

7. 140KM=2x12=24T

 

8. 160KM=2x14=28T

 

9. 180KM=2x16=32T

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

no to ja jakos w tym sie łapie mam d 50 6 tonową wywrotke i d 47 z podwujnymi burtami 105 cm burta i tak troche te 12 ton przekraczam a czasami bardzo troche ciagam 385 i mam jeszce 3 3,5 tnówki z tego jedna sprrawna druga jako tako a trzecia wogóle juz nie uzywa się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

U nas do naszych ciągników tylko D47 w żniwa woziliśmy zborze hl 6011 to już z pełna były problemy z ruszeniem na polu ale po twardym mozna było śmiało jechać w polu lekko miętko i już się grzebie przy 47km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29
U nas do naszych ciągników tylko D47 w żniwa woziliśmy zborze hl 6011 to już z pełna były problemy z ruszeniem na polu ale po twardym mozna było śmiało jechać w polu lekko miętko i już się grzebie przy 47km

Jak byś miał przedni napęd to by pewnie nie było problemu. Jak ciągnik ma nawet większą moc to bez przedniego napędu to trochę błota i się będzie ślizgał bo słaba przyczepność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj