Grzes5

Case JX 95 problem z ładowaczem

Polecane posty

Grzes5    10

Witam wszystkich. Mam problem z Case JX 95 którego mam z turem i strasznie słabo zaczął podnosić do takiego stopnia że kiedy podnosze kulki kiszonki to trzeba ostro przygazować i podnośnik też słabo podnosi. Czy miał ktoś taki problem i wie jak rozwiązać. Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

przecież to JX tam elektrozaworów poza napędem i blokadą nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Jedyne co zostaje to sprawdzić ciśnienie w układzie hydraulicznym.

A podnośnik i hydraulika zewnętrzna ciągnika działa prawidłowo?

W jakim stanie jest filtr oleju?

Jeżeli podnośnik działa dobrze to obstawiam rozdzielacz ładowacza a dokładniej jego zawór przeciążeniowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzes5    10

Filtr oleju jest czysty a podnośnik po zagrzaniu się oleju bardzo słabnie i jak podłączona jest tylna hydraulika do prasy to samoczynnie opada podbierak przy prasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzes5    10

A wie ktoś jakie powinno być ciśnienie bo też próbowałem zwiększyć ciśnienie na rozdzielaczu przy turze ale nic to nie dawało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Zależnie od rocznika (do 2004) to 180bar a powyżej 2004 190bar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Przy podłączaniu i odłączaniu osprzętu tura zawsze trochę oleju skapnie. U nas w ft 5l rocznie się dolewa. To by nawet tłumaczyło słabnięcie po rozgrzaniu - olej robi się rzadszy, spada ciśnienie no i słabiej działa. W 8145 też tak było.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

@look19 ilość oleju nie ma nic do tego że się robi rzadszy. O ile przy niskim stanie hydraulika może przestać działać (brak zasilania pompy) to niezależnie od ilości, olej zawsze ma tą samą gęstość i lepkość (przy mniejszych ilościach może szybciej się rozgrzewać).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzes5    10

A czy istnieje możliwość uszkodzenia pompy bo bardzo się nagrzewa pompa i przewód który idzie pod ciągnikiem do skrzyni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez Tomcase5130
      Witam koledzy. Mam problem z case 5130 rok 1996. Podczas jazdy gdy skrece koła na max traktor sie zatrzymuje. Gdy olej się nagrzeje. (częściej to występuje podczas cofania do tyłu). Może ktoś miał podobny przypadek? Czy może być to pompa na wykończeniu? 
      Pozdrowienia
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj