Skocz do zawartości

Zdjęcie

Słabe ciśnienie w opryskiwaczu

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Kamyczek

Kamyczek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 21 maj 2013 - 19:48

Słabe ciśnienie w opryskiwaczu Witam! potrzebuje pomocy... W opryskiwaczu jest słabe ciśnienie ... Jest założony nowy rozdzielacz i nowa pompa i nadal to samo...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Słabe ciśnienie w opryskiwaczu Dzisiaj, 08:03
  •  

#2 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4012 postów

Napisany 21 maj 2013 - 20:04

Słabe ciśnienie w opryskiwaczu Jaki to opryskiwacz albo jaki rozdzielacz,słabe to jakie?

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#3 Share asasinator666

asasinator666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:wszystko co ciekawe...

Napisany 21 maj 2013 - 21:05

Słabe ciśnienie w opryskiwaczu Na rozdzielaczu poszukaj pokrętła do zmiany ciśnienia i podkręć je trochę, może tylko to jest problemem.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Kamyczek

Kamyczek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 21 maj 2013 - 21:48

Na rozdzielaczu poszukaj pokrętła do zmiany ciśnienia i podkręć je trochę, może tylko to jest problemem.

rozdzielacz jest nowy a i nawet jak i tym pokrętłem się pokręci to i tak nic to nie daje

#5 Share ktokolwiek0000

ktokolwiek0000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 21 maj 2013 - 22:44

Słabe ciśnienie w opryskiwaczu kolego a jak zmieniasz ciśnienie tym pokrętłem to z końcówek pryska i widać zmieniającą się "gęstość" mgiełki a na manometrze nic nie wskazuje wzrostu ciśnienia lub jest spadek? U siebie przerabiałem to ostatnio po założeniu pompy p120 miałem najpierw 3 atm kolejne włączenie było 2 atm a po kolejnym już tylko 0,5 atm.Głowiłem się o co biega aż ściągnęłem sobie instrukcję z netu od burego i okazało się ze membrana która jest pod nakrętką od zegaru ciśnienia powinna być zalana olejem.U mnie się sprawdziło i pokazuje dobrze jak w zegarku.Poprzedni nie mogłem ustawić 200l na ha a teraz idealnie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4012 postów

Napisany 22 maj 2013 - 05:28

Słabe ciśnienie w opryskiwaczu Spróbuj zaślepić przewód który idzie do tego mieszadła na dole zbiornika,być może dysza jest tam urwana i wyłącz rozwadniacz ten w deklu.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#7 Share maniek83

maniek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów

Napisany 22 maj 2013 - 06:50

Słabe ciśnienie w opryskiwaczu Przede wszystkim sprawdź wszystkie filtry i szczelność połączeń węży.

#8 Share cuabab

cuabab

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Zainteresowania:Maszyneria ;D

Napisany 22 maj 2013 - 18:06

Słabe ciśnienie w opryskiwaczu Ej panowie, nie chce nowego tematu zakładać ale mam następujący problem. Opryskiwacz krukowiak 2500/18 ale to tam nie ważne. Problem taki że pryszcze pryszcze nagle przestaje zasysa cały olej ze zbiorniczka po jakimś czasie wyrzuca olej z powrotem i pryska dalej. Może ktoś wie co to może być ? Z góry dzięki!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share maniek83

maniek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów

Napisany 23 maj 2013 - 07:40

Ej panowie, nie chce nowego tematu zakładać ale mam następujący problem. Opryskiwacz krukowiak 2500/18 ale to tam nie ważne. Problem taki że pryszcze pryszcze nagle przestaje zasysa cały olej ze zbiorniczka po jakimś czasie wyrzuca olej z powrotem i pryska dalej. Może ktoś wie co to może być ? Z góry dzięki!

jeśli nie ma wody w oleju to znaczy, że coś Ci się zapycha, najpewniej na ssaniu ze zbiornika, membrana się wyciąga się niemiłosiernie i dlatego znika olej, a jak już przeciągnie wodę to odpuszcza i olej wraca. Zasmucę Cię, że oprócz czyszczenia układu (głównie filtrów) czeka Cię wymiana membran...

Dodaj odpowiedź