Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hodowla ślimaka czy to się opłaca?

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share karllo

karllo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 21 maj 2013 - 16:52

Hodowla ślimaka czy to się opłaca? witam, czy macie jakąś wiedze czy to się opłaca taki slimak, chciałbym chodowac od 5 do 10 ton ślimaka jaki może być z tego zysk i jaki wkład własny na początku i jak kształtują się ceny>?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hodowla ślimaka czy to się opłaca? Dzisiaj, 11:17
  •  

#2 Share g2osc

g2osc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 21 maj 2013 - 19:49

Hodowla ślimaka czy to się opłaca? Szczerze z ręką na sercu też o tym myślałem. Jest pełno w internecie stron odnośnie hodowli ślimaka ale prawdopodobnie zarabiają na tym tylko pośrednicy a Ty urobisz się tylko jak wół. Takie jest moje osobiste zdanie

#3 Share DominikKuchniak

DominikKuchniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 10:37

Hodowla ślimaka czy to się opłaca? Witam, w Końskich jest profesjonalna hodowla ślimaka. Byli na wystawie w Modliszewicach zadzwoń tam luub jedź i obejż wszystko. Mówili że jest problem z towaremi że brakuje ślimaków. Ale trzeba się tym zająć profesjonalnie bo łatwo jest wydać pieniądze i zostawić same sobie i później mieć problem ze sprzedarzą bo takich małych nie wyrośniętych nikt nie chce kupić lub cena jest śmieszna, zbyt jest na ładne sztuki.
Oto adres:
Barbara Przyłęcka-Szewczyk
ul. Młyńska 11, 26-200 Końskie
tel 664 474 357
www.worldsnails.com

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share hodowlaslimakow_eu

hodowlaslimakow_eu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 22 czerwiec 2016 - 10:28

Zainteresowanych zapraszam na nowo powstałe Forum Hodowców Ślimaków http://hodowlaslimakow.eu. Gdzie możesz zapytać o wszystko związane z hodowlą ślimaka Helix Aspersa. Oferty kupna/sprzedaży, opinie i dyskusje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share JaKub2090

JaKub2090

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 27 czerwiec 2016 - 08:46

ciekawa sprawa, ale z tym ślimakiem to pewnie bywa jak ze wszystkim – ten kto pierwszy., temu się bardziej opłaca… 

#6 Share hodowlaslimakow_eu

hodowlaslimakow_eu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 27 czerwiec 2016 - 09:44

Ja też dopiero zaczynam, a że większość informacji miałem z forum, które nagle zniknęło staram się rozkręcić nowe bo było tam mnóstwo przydanych informacji. Była to platforma kontaktowa "środowiska" - ogłoszenia, różnego rodzaju informacje i o uczciwych/nieuczciwych kontrahentach.

Przypominam adres: http://hodowlaslimakow.eu.

Zapraszam i pozdrawiam.

#7 Share Jarecki88

Jarecki88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów

Napisany 27 czerwiec 2016 - 10:47

Hodowla ślimaka czy to się opłaca? Chłopie jak nie masz 10 osób do pracy to zapomnij o 10 tonach. Na tą ilość potrzebujesz pomieszczenia do suszenia o powierzchni jakichś 300mkw i chłodni na przynajmniej 10 palet. Też tak myślałem jak Ty, ale to się nie da. Mam produkcję 4 tony (zakładałem 10 ale to było kiedyś :p ) i przynajmniej ja więcej nie dam rady. Na 10t towaru potrzeba zainwestować 100tys złotych, inaczej szkoda nerwów. Towar jest łatwo sprzedać, są rzetelne skupy, ale hodowla jest naprawdę trudna. Jak coś, zapraszam na priv. Jak masz niedaleko to zapraszam do siebie na gospodarstwo bo dużo można o tym mówić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share ZaopatrzenieRolnictwa

ZaopatrzenieRolnictwa

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 28 czerwiec 2016 - 09:21

Skoro na forum jest ktoś kto zajmuje się hodowlą ślimaków,to warto podać szczegóły odnośnie np: samych pomieszczeń jakie trzeba mieć,kosztów jakie należy ponieść czy akcesoriów jakie się z tym wiążą. Czekamy na Twoją opinią oraz wskazówki,podpowiedzi czy to w ogóle opłacalne.