karllo

Hodowla ślimaka czy to się opłaca?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
karllo    0

witam, czy macie jakąś wiedze czy to się opłaca taki slimak, chciałbym chodowac od 5 do 10 ton ślimaka jaki może być z tego zysk i jaki wkład własny na początku i jak kształtują się ceny>?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g2osc    25

Szczerze z ręką na sercu też o tym myślałem. Jest pełno w internecie stron odnośnie hodowli ślimaka ale prawdopodobnie zarabiają na tym tylko pośrednicy a Ty urobisz się tylko jak wół. Takie jest moje osobiste zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, w Końskich jest profesjonalna hodowla ślimaka. Byli na wystawie w Modliszewicach zadzwoń tam luub jedź i obejż wszystko. Mówili że jest problem z towaremi że brakuje ślimaków. Ale trzeba się tym zająć profesjonalnie bo łatwo jest wydać pieniądze i zostawić same sobie i później mieć problem ze sprzedarzą bo takich małych nie wyrośniętych nikt nie chce kupić lub cena jest śmieszna, zbyt jest na ładne sztuki.

Oto adres:

Barbara Przyłęcka-Szewczyk

ul. Młyńska 11, 26-200 Końskie

tel 664 474 357

www.worldsnails.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JaKub2090    10

ciekawa sprawa, ale z tym ślimakiem to pewnie bywa jak ze wszystkim – ten kto pierwszy., temu się bardziej opłaca… 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też dopiero zaczynam, a że większość informacji miałem z forum, które nagle zniknęło staram się rozkręcić nowe bo było tam mnóstwo przydanych informacji. Była to platforma kontaktowa "środowiska" - ogłoszenia, różnego rodzaju informacje i o uczciwych/nieuczciwych kontrahentach.

 

Przypominam adres: http://hodowlaslimakow.eu.

 

Zapraszam i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212

Chłopie jak nie masz 10 osób do pracy to zapomnij o 10 tonach. Na tą ilość potrzebujesz pomieszczenia do suszenia o powierzchni jakichś 300mkw i chłodni na przynajmniej 10 palet. Też tak myślałem jak Ty, ale to się nie da. Mam produkcję 4 tony (zakładałem 10 ale to było kiedyś :P ) i przynajmniej ja więcej nie dam rady. Na 10t towaru potrzeba zainwestować 100tys złotych, inaczej szkoda nerwów. Towar jest łatwo sprzedać, są rzetelne skupy, ale hodowla jest naprawdę trudna. Jak coś, zapraszam na priv. Jak masz niedaleko to zapraszam do siebie na gospodarstwo bo dużo można o tym mówić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro na forum jest ktoś kto zajmuje się hodowlą ślimaków,to warto podać szczegóły odnośnie np: samych pomieszczeń jakie trzeba mieć,kosztów jakie należy ponieść czy akcesoriów jakie się z tym wiążą. Czekamy na Twoją opinią oraz wskazówki,podpowiedzi czy to w ogóle opłacalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry ile sztuk gęsi lub kaczek mógłbym trzymać w budynku o wymiarach 15m na 35m (450m2)?
    • Przez marconi965
      Witam, kilka dni temu pisałem o problemie z wodą w mleku. Na początku poziom wynosił 1%, teraz zwiększył się do 2.5%. Robiłem próbki w kilku laboratoriach, bezpośrednio od krów mleko, wychodzi woda. Odpada więc awaria chłodni czy wina kierowcy. Po zrobieniu wynikow wychodzi bialko- 3.2%, tłuszcz 4,4%, sucha masa-12.3%, ph- 6.6, woda 2.5%. Kontaktowałem się z doradcą zywieniowym, każdy rozkłada ręce. Miał ktoś może podobny przypadek i potrafi pomóc?
    • Przez AtosPro
      Witam,
      Chce zacząć hodowle jagniąt, jestem rolnikiem (ogrodnikiem) sadze truskawki nie mam ani skrawka łąk i pastwisk mieszkam w małopolsce na bardzo gużystym terenie. 
      Porusze pare kwesti hodowla będzie sie opierała na zakupie i sprzedaż do skupu jagniąt (żywca). Hodowla będzie od kwietnia do października. Tylko hodowla na pastwisku. W okolicy jest dużo nie użytkowników. PROSZE BARDZO O WYROZUMIAŁOŚĆ PONIEWAŻ NIGDY NIE HODOWAŁEM OWIEC,KÓZ I JAGNIĄT.
      Myślałem że kupie jagniątka w wadze 18-20 kg i będę hodował na pastwisku z dodatkiem pasz treściwych, do wagi skupowej żywca tak z 31-36 kg . Myśle że zaczne od 10 sztuk. Ile się takie jagnię howa? Ile potrzebuje paszy treściwej jedno jagnię? To się opłaca ? Tylko proszę tak szczerze bo prawie wszystkim rolniką nie opłaca.

    • Przez Kalub
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się ile mleka dają krowy ras zachowawczych w ciągu laktacji? Chciałbym mieć w stadzie 5 krów aby otrzymać dopłatę. 
    • Gość BaszaPasza11
      Przez Gość BaszaPasza11
      Witam. Interesuje się założeniem hodowli owiec kameruńskich. Na początek myślę nad 4 samicami i 1 samcem. Chciałbym się dowiedzieć jak do tego podejść. Co mogę im dawać oprócz trawy lub siana? A jeśli chodzi o siano to ile snopków z polskiej prasy Sipmy z224 potrzeba na wykarmienie tych 5 sztuk przez rok? Na pewno chciałbym zacząć je rozmnażać więc też proszę o porady. Pastwisko mam gotowe, oraz stajenke mam w planie postawić.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj