Zaloguj się, aby obserwować  
adriank66

Przeróbka Owijarki stacjonarnej przystosowanej do folii 500 mm na 750 mm - pomocy !

Polecane posty

adriank66    4

Witam wszystkich,

 

to mój pierwszy post więc prosze o wyrozumiałość :P

Od dwóch dni szukam w internecie jak przerobić owijarke stacjonarna przystosowana fabrycznie do folii 500mm na 750mm,

Większa folia jest tańsza i owijanie szybsze i wydajniejsze.

Przeglądam katalog części i nie wiem czy trzeba wymienić cały podajnik folii ? czy dodatkowo tryb w ramie obrotowej alby walce obracające balot kręciły się szybciej.

Nigdzie nie znalazłem podobnego tematu, co mnie zdziwiło bo myślalem że jest to popularny temat :)

szukając informacji znalazłem podajniki uniwersalne na folie 500mm lub 750mm ( https://sklep.sipma....291/producer_id )

i nie rozumiem jak to działa, bo przecież przy folii 750 rolki obracające balot muszą kręcić się szybciej.

 

Byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedzi i porady osób którzy przerabiali takie owijarki.

p.s. moja owijarka to fala L z unia-famarol. : http://www.uniagroup...e22567aa467.jpg

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol2997    4

Musisz kupić podajnik na 750 i przy bębnach powinien być łańcuch na zębatkach. Trzeba wtedy zębatki zamienić miejscami.Nie wiem dokładnie mam inna owijarkę zrobiona pod 500 i 750 i u mnie ,żeby zmienić na 750 to muszę przełożyć łańcuch na inne zębatki ,bo ja już mam je wstawione 2 obok i tylko przekładam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fifi776    0

Z tego co się orientuje musisz wymienić również tryby w ramie. U wuja w owijarce "od prywaciarza" są 2 tryby i można przekładać łańcuch. Co do kosztów owijania, to oszczędzasz czas i maszynę, ale koszt folii na 1 szt. jest większy w przypadku 750.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adriank66    4

Wielkie dzięki za odpowiedzi :)

z pewnością teraz sobie poradze :)

 

Z tego co się orientuje musisz wymienić również tryby w ramie. U wuja w owijarce "od prywaciarza" są 2 tryby i można przekładać łańcuch. Co do kosztów owijania, to oszczędzasz czas i maszynę, ale koszt folii na 1 szt. jest większy w przypadku 750.

 

koszty na jeden balot moze wieksze, ale duża oszczędność czasu co dla mnie jest bezcenne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez tomeq
      Witam. Czy jest tu może ktoś kto przerabiał stary rozsiewacz lej na mieszalnik do paszy? Potrzebowałbym kilka zdjęć. Ewentualnie jak ktoś ma fabryczny mieszalnik to potrzebuję zdjęcie jak to w środku wygląda.
    • Przez Kondzio342
      Witam. Nie mam pewnosci czy ten temat juz gdzies nie byl ale zapytam. Koledzy pytam was czy mozna przerobic rozdzielacz ktory jest pod siedzenie. Dokladnie chodzi o to by tur i podnosnik chodzil z jednego rozdzielacza i wyjscie hydrauliczne z tyłu. Czy taka przerobka jest mozliwa? Jesli tak to prosze o jakies zdjecia lub opis. Z gory dzieki.
    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
    • Przez asus921
      Witam
      Mialem oryginalne tasmy wom i bebny 44mm. MTZ poszedl do prasy zwijajacej i po sezonie wom zaczal sie slizgac. Wymienilem na nowe tasmy niby oryginal na aukcji. Kupilem troche wieksza prase i nie wytrzymaly nawet sezonu. Tasmy dociagalem juz dwa razy i aktualnie znowu sie slizga.
      Czytalem, ze mozna wymienic bebny na szerszy napedowy i waski hamujacy. Tylko te bebny oryginalne sa 44mm x 2 = 88mm, a szeroki jest 56mm i waski 36mm czyli razem 92mm. Bedzie to wszystko pasowac? 
      Jest jeszcze opcja wrocic do tasmy oryginalnej i przelozyc hamujaca na beben napedzajacy. Hamujaca byla w bardzo dobrym stanie, a jednak co oryginal to oryginal.
    • Przez xazzer
      Witam, nabyłem owijarkę do kostek Taarup kverneland 7664 z 2003 roku, niestety jak się okazało - nie sprawną.
      Tak jak w temacie problemem jest prawdopodobnie sterownik, a mianowicie po podpięciu przewodu zasilającego do gniazdka 12v na płytce sterującej znajdującej się na owijarce zaświeca się dioda, po podpięciu wtyczki do pulpitu wyświetlacz podświetla się ale nie pokazuje żadnych danych.
      Multimetrem pobadałem płytkę na owijarce i główne "wiązki" przewodzą, jednak jest tak tyle tych elementów, że dalej nie wiem zbytnio co do czego i na jakiej zasadzie to działa dokładnie. W samym sterowniku też niby przewodzi płytka. 
      Do sterownika wychodzą 4 przewody, Kabel do sterownika był łączony, wygląda na to, że był przerwany i połączony na nowo, jednak kolory są pomieszane... połączyłem je na nowo najkrócej jak się dało, posprawdzałem multimetrem, prąd idzie do sterownika a dalej nic się nie dzieje, zapisałem sobie jak było to połączone i postanowiłem połączyć kable według kolorów i teraz nic nie odpowiada nawet jak powróciłem do połączenia pierwszego.
      Przy prądzie z gniazdka zapalniczki o napięciu ok 14v  na sterownik z jednego kabla (brązowy (D) "wychodzi" ok 13.6V, drugi (zielony z żółtym) prawdopodobnie masa, trzeci (biały) wychodzi ok 3,8v oraz czwarty wychodzi koło 2,4v
      Nie jestem specjalnie obeznany w takich elektronicznych sprawach więc zwracam się do Was, może ma ktoś pomysł co jest winowajcą tego. wydaje mi się że to ten sterownik chociaż sama owijarka w jednym miejscu jest spawana i może przez to coś się spaliło w układzie. Jakby ktoś znał się na takich układach proszę o komentarz poradę, lub może ktoś podjął by się ewentualnej naprawy, bo nie znam tego typu fachowców a zwykły elektryk nie wiem czy poradzi.
      Dołączam parę zdjęć poglądowych oraz prosty schemat który znalazłem w internecie.
       






       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj