RoLLand

Rauch MDS-problem z mieszadłem na wałku głównym przekładni

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
d4rek    67

ok dzięki, po pierwszej dawce saletry trzeba będzie się brać za wymianę. Jak możesz podać jakie uszczelniacze będę wdzięczny i komuś się może przyda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

markus75 gzie kupowałeś i ile dałeś za mocowanie talerza?

rauch.bmp

Edytowano przez mirek37

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hub555    4

mirek37 mi mocowania talerza dorobił tokarz, kosztowało mnie to 50zł za dwie sztuki :)  markus75 ile Ciebie kosztowały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gradol123    0

Mam do wymiany koło zębate z-45 to duże w przekładni, znalazłem tylko jedno ogłoszenie i facet chce 460 zł da radę kupić gdzieś taniej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markus75    7

Też dorabiałem u tokarza koszt 100 pln. z materiałem post-134534-0-10637400-1457874580_thumb.jpg jak widać jest różnica talerz leży równo i nie dostaje wibracji przez co i łożyska pożyją dłużej . Co do koła zębatego , to spróbuj w GRENE  , ważna sprawa to sprzęgło przeciążeniowe na  WOM-ie i jego kondycja post-134534-0-45340900-1457875401_thumb.jpg można wtedy uniknąć takich niespodzianek .

Edytowano przez markus75

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

dzięki kris za link 

jedna tarcza kręci się z oporem w mds 62 może ktoś wię jak się ją rozbiera szczególnie nr1i2

1. jeśli dobrze dopatrzyłem się i rozszyfrowałem język wychodzi na to że są 2 segery pierwszy na wierzchu drugi pomiędzy łożyskami jak wyciągnąć wałek i łożyska

2.na schemacie nie ma zaznaczonego czy dekiel 2 jest na gwint czy wsuwany 

rauch-mds-62_20082_108_1012067.jpg

Edytowano przez mirek37

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Panowie jest sprawa jak wybic te lozyska ktore sa w mockwaniu talerza w przekladni kompletnie nie wiem jak to zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    585

Witam .Zamierzam nabyć rozsiewacz MDS w przedziale cenowym 4-5 tys.,ale w większości oglądane przeze mnie egzemplarze ,pomijając stan wizualny, posiadają niedomagania w samej skrzyni przekładniowej. Egzemparz 1-luz na osi talerza (talerz się przewraca) , egzemplarz 2- jeden talerz ok, drugi obraca się z dużym oporem , egzemplarz 3-talerze posiadają przy obracaniu  ok 3 cm luzu po obwodzie.Pytanie moje jest takie czy jest sens  kupić którykolwiek z nich,czy jest to do zrobienia, anie znam budowy tej przekładni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    585

Chciałem wymienić łożyska na mieszadle. Nie mogę odkręcić plastikowych nakrętek talerzy,nawet pół metrowa dźwignia nie pomaga.Na siłę wydarłem pokrywę oraz złożyłem,ale dobrze było by je ruszyć.Czy te nakretki są całe z plastiku ,czy z metalowym gwintem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bambi14    97

cale plastik ale rdza na gwincie zrobila swoje.. przewierc maja dziurke na gorze zakretki i zalej to na noc wd 40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Kolego Andrzej. To samo przerabialem w sobotę. Zabrakło mi do tego cierpliwosci i odciąłem te nakrętki. Raczej marne szanse zeby wd pomógł ale możesz spróbować ja poszedłem na skróty. A w temacie gdzie najtaniej części do rauch. Same nakrętki 80 zl sztuka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    585

Skoro nie jest to takie proste,bo przyczyną jest rdza, to odpuszczam. Może kiedyś zainwestuję w nowe nakrętki i piasty. Najważniejsze ,że wymienione łożyska na wałku mieszadła bez demontażu talerzy.
Nakretka 50 zł w zaprzyjaźnionym sklepie.

Edytowano przez andrzej78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzeskw75    118

Odkopię temat. Wymieniałem wałek w przekładni rozsiewacza rauch komet zsb bo był ugięty i coś huczało w skrzyni.Po wymianie skrzynia nadal huczy. Pytanie do kolegi markus75 czy jak sładałeś przekładnię robiłeś to na ścisło czy zostawiałeś delikatny luz pomiędz kołami zębatymi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hektor2040    1
14 minut temu, andrzej78 napisał:

Korek wlewu=kontrolny widoczny z tyłu. Ok. 2 litry oleju , SAE 140.

posiadam taka przekładnie i nigdzie nie wdac tam korka z tyłu. 

rauch.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hektor2040    1

Tak to jest Komet pojemność 800-900 kg nie widać bo wcześniejszy gość tak pomalował. pewnie dekiel górny trzeba ściągać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    585

Skoro nie widać korka ,to najwyraźniej tak ma być, mimo ,że późniejsze modele mają. Może ktoś posiada taki model i pomoże. 

Przypatrz się dobrze , może ktoś coś tam kombinował .Znalazłem foto podobnego.

 

Zrzut ekranu (33).png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hektor2040    1

Przekładnia ta sama, ale śruba wstawiona to chyba dorobiona. Z przodu od wałka mam uszczelniacz ściągnięty to będę próbował może tamtędy pójdzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez marecki5878
      Witam,
      Kupiłem ostatnio rozsiewacz Rauch model Beta-m, i nie wiem jak go ustawić ponieważ on ma oprócz regulacji dawki wysiewającej ma jeszcze jedną regulację w stosunku talerzy do otworu. Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenia albo wie o co chodzi w tym ustawieniu to będę bardzo wdzięczny za pomoc.

    • Przez Kamix20
      Witam, 

      mam pytanie do posiadaczy rozsiewaczy Raucha i Sulkiego. Będe brał rozsiewacz na MR i musze zadecydować co by zakupić. Rozsiewacze do wyboru to albo Rauch MDS 17.1Q albo Sulky DX20+. Rozsiewacze wyposażone w komputer sterujący dawką, siew graniczny, full hydraulika, plandeka ze stelażem i jakieś tam oświetlenie. Ten Sulky teraz ostatnio mnie zainteresował ma on 900l to i tak bede musial skladac prosbe do Agencji o zmiane. Ogólnie rzecz biorąc prosiłbym ludzi którzy mają takowe sprzęty o wypowiedzenie się na ich temat. W MDS boje się troche regulowania tych łopatek do każdego nawozy inaczej. W Sulkim jest to troche inaczej rozwiązane bo jest tam rynienka którą sie steruje padanie nawozu na talerz. Na YT widzialem ze ludzie troche pisali ze Sulki po 2 sezonach ma problem z lakierem. 

      Dzięki za odpowiedź  
    • Przez Rolas132
      Witam
      Planuję kupić rozsiewacz.Pod uwagę biorę kverneland cl ew (posiada komputer z wagą dozujący dawkę nawozu w zależności od prędkości jazdy "tellus go", system wysiewu center flow limiter, plandeka cena ok 42000zł
      Rauch axis 20,2q (podobe wyposażenie tylko bez wagi) cena ok 44000zł
      kverneland 1100l  rauch 1000l planuję rozbudować do 2000l
      Co wybrać? pomóżcie!!!
    • Przez matekkrol
      Witam poszukuję tabeli wysiewu do rozsiewacza Rotina 1096k 
      pozdrawiam
    • Przez maciej_zubek
      witam co moglo sie stac z  walkiem  wom  malo mocy ma 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj