Skocz do zawartości

Zdjęcie

mtz 82 jak odpalać z każdego biegu

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share krzysiokal

krzysiokal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 19 maj 2013 - 17:52

mtz 82 jak odpalać z każdego biegu Witam proszę o podpowiedź jak mogę przerobić mtzta tak aby odpalał z kazdej pozycji dźwigni biegów. Wiem, że się da się tylko nie wiem jak. Aktualnie muszę ustawić dźwignię na I (czyli biegi terenowe) wtedy rozrusznik kręci. A jak to przerobić aby kręcił na sprzęgle w każdej pozycji ? Mtz rok 1990. Nie moje zdjęcie ale wygląda podobnie Dodany obrazek

Edytowany przez krzysiokal, 19 maj 2013 - 17:53.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
mtz 82 jak odpalać z każdego biegu Dzisiaj, 03:58
  •  

#2 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 19 maj 2013 - 18:14

mtz 82 jak odpalać z każdego biegu Znaleźć na skrzyni włącznik blokady rozruchu i zewrzeć na stale obydwa przewody na nim. Będzie w tedy zapalał na każdym biegu i luzie.
Bądź znaleźć przekaźnik blokady rozruchu i przewód idący do włącznika blokady rozruchu przeciąć i podłączyć do masy. Będzie taki sam efekt.

#3 Share bel920

bel920

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 19 maj 2013 - 19:13

mtz 82 jak odpalać z każdego biegu tylko po co to , tak jak masz jest bezpiecznie choć może upierdliwe ale to co bezpieczne czasami jest upierdliwe , jak przerobisz może skończyć się samostartem ciągnika , jeden tak zrobił , powstało spięcie w instalacji , ciągnik na biegu więc ruszył i gościa przejechał , chłop dochodzi do siebie ale gdyby miał to zabezpieczenie to do wypadku by nie doszło

#4 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 19 maj 2013 - 21:20

mtz 82 jak odpalać z każdego biegu Jeżeli chodzi o takie zabezpieczenie to już lepiej przycisk pod pedał sprzęgła, wciskasz sprzęgło i zapalasz a nie szukasz odpowiedniej pozycji, lub tak aby ręcznie naciskać 2 przyciski w celu aby dziecko nie odpaliło.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 19 maj 2013 - 22:42

mtz 82 jak odpalać z każdego biegu Jak dojdzie do zwarcia w instalacji w tym obwodzie to i to zabezpieczenie nie pomoże. Bo zwarcie omija zabezpieczenie i prąd płynie na skróty.
Czyli podstawa to sprawna instalacja, zaraz obok umiejętnej obsługi.

#6 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 20 maj 2013 - 12:54

mtz 82 jak odpalać z każdego biegu Znam przypadek jak facet dłubał coś przy rozruszniku przy zetorze, nie pamiętam modelu ale miał 130KM. Ciągnik był na biegu i wyjechał z garażu razem z murowaną ścianą :) Dobrze że go nie przejechał. Tak jak wyżej jestem za tym żeby było zabezpieczenie na sprzęgle. wszystko inne faktycznie jest wkurzające.

#7 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7569 postów

Napisany 20 maj 2013 - 14:12

mtz 82 jak odpalać z każdego biegu Ale jak grzebiesz przy rozruszniku to zabezpieczenie przy sprzęgle nie pomoże. Na grubym prąd jest stale i bez większego problemu da się go przerzucić na kabel elektromagnesu. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest wyłącznik masy a już na pewno zdrowy rozsądek.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share krzysiokal

krzysiokal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 20 maj 2013 - 16:11

mtz 82 jak odpalać z każdego biegu ok dzięki koledzy wiele mi pomogliście. A włącznik masy posiadam więc bez problemu bedew coś tam majtrował żeby pod sprzęgło zrobić tak jak to w zetorach jest :)

Dodaj odpowiedź