DobryxD

Szczęki hamulcowe

Polecane posty

DobryxD    1

Przepraszam jak jest taki już temat

Szukam jak założyć szczeki w ursus 330

robię hamulce i nie pamiętam jak były szczeki gdzie krótsza gdzie dłuższa pisać w temacie lub na PW napisać z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsuserM    3

A więc tak dziś wymieniliśmy szczęki hamulcowe w c-330M wszystko skręciliśmy,

wyregulowaliśmy cięgna. Przyszedł czas na jazde próbną no i po 1 zachamowaniu prawy hamulec zahamował

i nie chce odpuścić jeździłem troche myślałem ze to sie rozchodzi ale on ciagle trzyma a po dłuzszej jeździ bęben sie robi ciepły.

dodam jeszcze ze szczęki są z Chełmna i te klocki przy szczękach które później ten bolec rozpiera

były o wiele grubsze niz te w szczękach zdjetych i bęben nie chciał najść to troche je zeszlifowaliśmy. (Ale nadal są grubsze niz tamte)

Co moze byc przyczyna tej blokady? proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Sprężyny ściskające szczęki w jakim były stanie nie rozciągnięte??? I szczęki dobrze wstawiłeś bo jest dłuższa i krótsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Odepnij cięgło z tej strony która blokuje i zobacz czy trzyma nadal, jeśli tak to czeka Cie rozbieranie raz jeszcze a jeśli nie to tylko cięgło za mocno przyciągnięte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsuserM    3

ciegło chodzi luźno ale dzwoniłem do mechanika i on powiedział ze to trzeba troche pojeździc i sie dotrze.

Zobaczy się jak będzie jeśli nie to tak jak mówisz rozbieranie:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsuserM    3

Mógłby mi ktos powiedzieć z której strony idzie jaka szczęka krótka/długa

(Od strony tylnego zaczepu/ Od strony silnika)

Widziałem wypowiedzi na ten temat w innych postach ale były rózne a ja chcem żetelnej informacji.

I mam pytanie jeszcze 1, co moze być skutkiem źle założonych sczęk hamulcowych czyli np. krótka na miejscu długiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Werben
      Witam, mam problem z zaworem powietrza tym pod pedałami hamulca, jest wymieniony na nowy, ale mam problem z regulacją. Otóż gdy wcisnę pedał do końca to cały czas syczy mi z niego aż do zejścia ciśnienia do 0. Jak go wyregulować, wcześniej na starym gdy wcisnąłem pedał do końca to tylko syknął raz i trzymał ciśnienie.
    • Przez yoma
      Witam, 
      czy miałby ktoś schemat/ budowę zaworu sterującego przyczepy? Podrzucam zdjęcie zaworu, Szukam 2 dzień po Internecie nigdzie nie mogę znaleźć są same schematy podłączenia, a ja potrzebuję budowę, gdyż mój obecny nie działa poprawnie i zastanawiam się czy ktoś już nie grzebał i źle nie złożył. Z góry dzięki.   

    • Przez wyrebski1
      Chcę wymienić bęben hamulcowy w C-330. Mam już wyjętą półoś z pochwy, także półoś wyciągnąłem ze zwolnicy. Praktycznie na samej półosi mam tylko bęben ale jak on schodzi-jest tam jakieś zabezpieczenie?
    • Przez Rafał2222
      Witam.Mam mały problem w zetorze 5011. Gdy wcisnę pedał hamulca są jak żyleta obydwa  koła stoją ale jak drugim razem to już słabiej hamuje. Jak by były zapowietrzone to by za każdym razem by słabo hamowały a tu raz koła stoją raz nie. Tendencja siły hamowania prawego koła jest silniejsza od lewego tutaj podejrzewam wyrównywacz że nie łapie równo dwóch kół. Ale czy może być też winowajcą że hamulce są dobre a raz słabsze?
    • Przez Marcin400
      Witam chciałbym odpowietrzyć układ hamulcowy w valtrze lecz poza typowymi odpowietrznikami na cylinderkach znajduje się też taka skrzyneczka z 2 odpowietrznikami. Pomógł by ktoś i powiedział jak w takim ciągniku odpowietrzyć układ? Z góry dziękuję.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj