Zaloguj się, aby obserwować  
farmer_89

prasowanie zyta na kiszonke

Polecane posty

farmer_89    20

Witam. Mam pytanie jakimi prasami robicie kiszonke ze zyta w baloty jakie macie w tym doświadczenia? ja mam prase rolke rivierre 121 pasowke i nie idzie robota w zycie udało mi się tylko jednego balota zrobić ponieważ material owija się na walek nie wiem czemu się tak dzieje co wy myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcine    44

z tego co zauważyłem, to żytko trzeba podsuszyć, tak ze 3-4 dni


norweskie-lesne.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

BYło dobrze tylko z perspektywy czasu uważam,że powinno być bardziej podsuszone-prasowałem tego samego dnia co było koszone i belki wychodziły kosmicznie ciężkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcine    44

a tez prasowales zyto?

 

tak, sipma classic


norweskie-lesne.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Żyto musi być podsuszone jak ładna pogoda a rano zetniesz to po południu można zbierać. Bele może są cięższe ale jak będzie zbyt suche to krowy nie chcę już tego jeść, a próbowałem różnie suszyć. Tylko że ja robię to prasą walcową.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez 1rajdzik
      wiem że zboża bardzo dobrze sie zakiszają i mam zamiar zrobić baloty z zielonki z żyta - przy okazji wypróbować zakupioną w tym roku prasę. Czy ktoś już sie bawił sie w podobny sposób ? jak długo musi schnąć taka zielonka ? wiadomo suszyć można wedle uznania ale ile trzeba żeby nie była zbyt sucha ...
    • Przez marekkucybala2
      Witam ! Na pierwszy zabieg skracania zastosowałem 0,2 MODUSA i 1 l STABILANU . Co mam teraz zastosować na drugi zabieg ?
    • Przez arturcase1394
      witam mam pytanie w tym roku planuje posiac saladere na 1.2 ha po ugorze na ktorym byl siany rok temu owies.
      czy dawac jakis nawoz ? mieszać z np facelią lub owsem czy sam siac?
    • Przez mlody2389
      Czy można robić siano Z zyta i wyki ozimej. Czy suszy sie je tak samo jak trawe. Planuje kupić cielaki, a mam mało łąk. Kiszonke chce zrobić dopiero za rok na jesień, bo chce zeby wpierw na sam początek miały siano a potem przyzwyczejać je do sianokiszonki.
    • Przez Tomasz10112000
      Witam, chcę kupić prasę belującą do słomy, na siatkę.
      Porównajcie mi prasy firmy Vicon (pasową), Famarol (łańcuchową, łańcuchowo-walcową, walcową) lub inne wasze propozycje. Głównie chcę się dowiedzieć jak najwięcej informacji na temat tych dwóch pras.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj