Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pompy Tuchola czy Orginał Zetor

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Poznaniak

Poznaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 17 maj 2013 - 18:34

Pompy Tuchola czy Orginał Zetor Czy warto dopłacać do orginalnych pomp zetorowskich? Jakieś doświadczenia

Zmieniałem pompe od podnosnika
Tuchola 310 / Zetor 550 wybrałem pierwszą

Teraz chce zmienić od wspomagania i cenowo to tak:
Tuchola 400 / Zetor 1000 !

Edytowany przez MAT912, 17 maj 2013 - 21:44.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pompy Tuchola czy Orginał Zetor Dzisiaj, 15:23
  •  

#2 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 17 maj 2013 - 18:54

Pompy Tuchola czy Orginał Zetor Pompy z Tucholi z Hydrotoru są dobre, nie widzę przeciwwskazań aby ich nie zakładać.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#3 Share Piotr1216

Piotr1216

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 136 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo mechanika motoryzacja

Napisany 17 maj 2013 - 21:05

Pompy Tuchola czy Orginał Zetor pomp zetorowskich narazie nie próbowałem, ale hydrotora mam prawie wszystkie i narazie nie narzekam, jedno co zauważyłem, to że pompa się lekko obracała, jak nią kręciłem w c-360, ale to chyba nie ma znaczenia, ponieważ po założeniu i tak szybko i dobrze podnosi :)

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 maj 2013 - 21:11

Pompy Tuchola czy Orginał Zetor Mój tata pracuje w hydrotorze. Pompę do "60" mamy wzmacnianą i jest ok :)

#5 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 17 maj 2013 - 21:21

Pompy Tuchola czy Orginał Zetor Osobiście uważam że Tuchola robi bez nadziejne pompy, Czesi nawet nie chcą ich u siebie widzieć.
Ale w dobrej cenie i dlatego można je zakładać. Nawymieniałem się w 1224 tych pomp, a jak założyłem z Wrocławia z Archimedesa to był spokój parę lat. Tuchola co roku padała.
Niestety tuchola 400 zł a Wrocław 800 zł kosztował, i nie można dostać.A teraz podobno 1,5 tyś kosztuje.
Wiec rachunek raczej prosty.

#6 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 17 maj 2013 - 21:56

Pompy Tuchola czy Orginał Zetor Tuchola to zagłębie hydrauliki siłowej,są tam dwa zakłady mi znane które produkują pompy : Hylmet i Hydrotor. Na początku istnienia była jedna firma o nazwie "Państwowe Przedsiębiorstwo Traktorów i Maszyn Rolniczych" ,która w 1991 roku została sprywatyzowana i w starej firmie został Hydrotor ,a nowo powstał Hylmet. Co do Hylmetu z tego co zauważyłem to w ofercie mają bardzo dużo nowych rozwiazań technologicznych ,jednego typu pompa ma kilka wersji wykonania: odlew żeliwny ,aluminum, różne wydajności. A Hydrotor został przy sprawdzonych starych technologiach i tak robią. Cenowo to Hylmet wychodzi taniej w porównaniu do Hydrotoru. Co do Hylmetu to nigdy nie montowałem tych pomp także nie mam zdania na temat wytrzymałości i jakości. Jak zakładam to z Hydrotoru i pompy jak narazie wytrzymują ( przy c 360 przy turze codziennie chodzi już pewnie z 10 lat bez awarii, drugą mam od wspomagania właśnie w zetorze chodzi 2 lata narazie i jest ok, jedynym błędem był zawór bezpieczeństwa ustawiony na zbyt małe ciśnienie i ciężko się kierowało.Po podłożeniu podkładki nad sprężynę ciśnienie się zwiększyło i kieruje się leciutko). A co do Zetorowskich pomp to na pewno są pewne jakościowo tylko wysoka cena zniechęca. Wniosek jest prosty jak masz fundusze to kupuj oryginał ,a jak nie to szukaj tańszej .
Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze :D

Napisany 17 maj 2013 - 22:09

Pompy Tuchola czy Orginał Zetor z hylmetu to muszę ponarzekać na pompę podnośnika w 330M bo lubią co jakiś czas mi siadać mi siadać a w 360 mam z hydrotoru i ma już z 4 lata i jeszcze do niej nie zaglądałem :)

#8 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 18 maj 2013 - 13:49

Pompy Tuchola czy Orginał Zetor W zetorze mięliśmy w turze hydrotor, to przez 2 lata 2 padły. Zetorowska jest 3rok i nic się z nią nie dzieje. Oryginalna od 1988 jeszcze by chodziła, gdyby przyczepy nie były pożyczane (sąsiedzi mają taki gnój w hydraulice ,że rozdzielacz zablokowało).

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#9 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1450 postów

Napisany 19 maj 2013 - 15:00

Pompy Tuchola czy Orginał Zetor jak jezdzisz w niedziele i swieta to zaloz polska jak w pozostale dni to czeska :P -to niestety z wlasnego doswiadczenia, 1000mtg nie maja szansy wytrzymac, jedna dalem w marcu do naprawy gwarancyjnej -w grudniu zalozylem[rekord] i do dzisiaj nie mam z powrotem-kupilem bulgarska zobaczymy jak dlugo pochodzi.
to chyba wynika z tego ze skupuja zuzyte i z nich robia nowe.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#10 Share waflo18

waflo18

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 26 czerwiec 2013 - 07:50

Pompy Tuchola czy Orginał Zetor Ja osobiście polecam pompy oznaczone Genuine Parts, przez firmę TZM, są naprawdę mocne i wytrzymałe nie ustępują pod względem jakościowym pompą Valesin, które były montowane na pierwszy montaż.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Poznaniak

Poznaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 15 lipiec 2013 - 12:42

Pompy Tuchola czy Orginał Zetor A czy od ursusa 80 bedzie pasowała do zetora 7245? U nas na punkcie jest taka z hydratoru bez zaworu po 400