Polecane posty

ZirakS    0

Witam, zastanawiam się nad zakupem owej prasy. Jak myślicie, warto? Ma dość wąski podbierak jak większość importowanych z Włoch (ta akurat była chyba kupiona od nowości w Polsce) lecz ma 2 koła zagarniające obok. Mam zamiar sprawdzić ją przed zakupem (wykoszenie kawałka łąki lub rozwinięcie belki/belek słomy). Cena 15 tyś zł. Jak z częściami do niej? Chyba pasuje większość od Sipmy. Jest to prasa łańcuchowa 120x120. Na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie? Liczę na cenne informacje z waszej strony ;)

 

Zdjęcia:

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/433054-prairie/

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/433050-prairie/


Nie zezwalam na wynoszenie moim zdjęć poza portal bez mojej zgody. Zapytaj mnie o to ;)
Zapraszam na mój kanał na YouTube, znajdziesz mnie pod nickiem StudioUrsus4514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Kolego powiem tak nie miałem styczności z tą prasą ale za te 15 tyś. nie kupiłbym tej prasy. Po pierwsze wąski podbierak po drugie wiązanie pewnie tam jest sznurek więc więcej się na stoisz niż prasujesz no ale powiedzmy że to jak do zniesienia. Następna sprawa jakość wykonania polskich części jest do bani więc możesz przestać na polu całe żniwa. Do tego oryginalnych raczej w Polsce nie dostaniesz. Powiem tak ja bym tą prasę kupił poniżej 10 góra ta kwota. Za 15 spokojnie kupisz Krone ale będzie ciężko z owijaniem siatką i ta prasa jest porządną prasa łancuchową ale ja sam jestem zainteresowany nh 865 szeroki podbieracz zmienna wielkość belki i owijanie jest siatka za 15 tyś. też nie wiem czemu pytałem się użytkowników prasy 835 to to samo tylko wąski podbieracz i mówią że ta prasa jest taka sobie ale dokładnie nie są w stanie mnie wyjaśnić co jest nie tak. Praire moim zdaniem nie jest warta tych pieniędzy taniej kupisz sobie sipme. Ale ja jednak zainteresowałbym się zachodnią porządnią jak masz oczywiście na wydanie te 15tyśi.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZirakS    0

Sipme niestety w moich okolicach nie kupisz za te pieniądze, inaczej nawet bym się nie zastanawiał ;)

 

Stan opinii:

0 pozytywnych

1 negatywna


Nie zezwalam na wynoszenie moim zdjęć poza portal bez mojej zgody. Zapytaj mnie o to ;)
Zapraszam na mój kanał na YouTube, znajdziesz mnie pod nickiem StudioUrsus4514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub21    20

Użytkuje tę prasę od 4 lat robi siana siano-kiszonki żyto-kiszonki słomę i nie narzekam na awaryjność wymieniałem tylko takie blachy od grzebienia to cięgno z tulejkami i śrubami co pędzi ten grzebień a tak po za tym to nic więcej. Super prędkości nie osiągniesz nią ciągne ją Zetorem 7711 to nie raz ją czuć ale baloty zwija mocno. Długie owijanie sznurkiem da się przeżyć. Sumując jak stargujesz to bierz. Większość części od Sipmy pasuje ponieważ sipma była budowana na tej prasie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Zirak to trzeba samochód i zobaczyć za zachodzie Polski poszukać. Jak ci napisałem ostro się targuj bo ona nie jest warta tej ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZirakS    0

Możliwe że mój budżet się zwiększy ze względu na to że komisy maszyn rolniczych wystawiają faktury VAT po czym mogę go sobie odliczyć ;)


Nie zezwalam na wynoszenie moim zdjęć poza portal bez mojej zgody. Zapytaj mnie o to ;)
Zapraszam na mój kanał na YouTube, znajdziesz mnie pod nickiem StudioUrsus4514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    725

Pozwolę sobie odświeżyć temat, gdyż zakupiłem niemal identyczną prasę. Prezentuje się bardzo dobrze, lecz wszystko wyjdzie w praniu.

Interesuje mnie wszelka literatura na jej temat ( instrukcje, katalogi), namiary producenta czy cokolwiek, bo przegladalem internet i nic nie mogę znaleźć, poza ogłoszeniami sprzedaży tych pras, czy tak jak tu opinii na ich temat. Dziwi mnie brak jakichkolwiek informacji w internecie na temat producenta tych pras. I czy to jest ten sam producent który robi przekładnie, skrzynie, przednie mosty napędowe? Bo na jego temat też ciężko o informacje. A jest ich przecież niemało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Chce ci zasugerowac by poszukać instrukcji do polskiej prasy. Do Praire będzie ciężko, a polskie to ta sama konstrukscja kapisch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    725

To nic nie da bo choćby przekladnia główna czy sprzęgło jest inne.

W przekladni mam niewielki luz na końcówce od walka i odkreciłem ją i nie jest tak jak w sipmie (rozbierałem dwukrotnie) że wyciągasz końcówkę szesciokontną wałka razem ze flanszą.

W carraro trzeba rozbierać całą przekladnię by coś ujrzeć, bo podejrzewam że jest zabezpieczenie przed trybem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adriano7    0

Witam wie ktoś może gdzie w tej prasie (tj prairie) znajduje się regulacja zużycia sznurka? 
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    725

Co znaczy zużycia sznurka? Chodzi Ci o ilość użytego sznurka do owiniecia beli? Pod komorą na sznurek masz koła pasowe. Przez przełożenie paska zmieniasz liczbę owinięć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Hipo453
      Witam, a więc tak mam problem w sipmie z owijaniem sznurka, gdy puszczę sznurek i owija do lewej strony dochodzi do ogranicznika i sznurek pęka. Tak dzieje się prawie za każdym razem co to może być przyczyną? Dodam że w tamtym roku wymieniłem na nowy rozprowadzacz sznurka. Drugi problem z łozyskiem z przekładni kontowej wychodzi walek na scianke i tam jest to łozysko. Przy dobijaniu beli ono się sypie po 20 belkach trzeba nowe łożysko. Czy to wina wałka, że jest podgięty i ma bicie ? Nwm już sam. Dzieki za pomoc :)
    • Przez prasamchalle
      Witam. Jeżeli ktokolwiek ma problem z nowymi prasami McHale dotyczący siły zgniotu, lub podobnych rzeczy - proszę o kontakt pod numerem: 512054681.
      Planuję zebrać osoby do pozwu zbiorowego. Więcej informacji pod wyżej podanym numerem.
    • Przez chrap17
      Witam. Ostatnio zakupilem prase sipma z569/1, lecz w komplecie nie dostalem walka wom. Wiem ze musi być on z sprzeglem(sruba zrywalna) i chcialem do innego walka dolozyc widłaka z zabezpieczeniem lecz nie wiem ile ma wynosic siła  tego zabezpieczenia Nm. Jezeli ktos moglby sprawdzic na swoim wałku to bym był bardzo wdzieczny.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj