Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prasa Prairie

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ZirakS

ZirakS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Zainteresowania:Webmasterka, rolnictwo, motoryzacja, informatyka

Napisany 16 maj 2013 - 21:38

Prasa Prairie Witam, zastanawiam się nad zakupem owej prasy. Jak myślicie, warto? Ma dość wąski podbierak jak większość importowanych z Włoch (ta akurat była chyba kupiona od nowości w Polsce) lecz ma 2 koła zagarniające obok. Mam zamiar sprawdzić ją przed zakupem (wykoszenie kawałka łąki lub rozwinięcie belki/belek słomy). Cena 15 tyś zł. Jak z częściami do niej? Chyba pasuje większość od Sipmy. Jest to prasa łańcuchowa 120x120. Na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie? Liczę na cenne informacje z waszej strony ;)

Zdjęcia:
http://www.agrofoto....433054-prairie/
http://www.agrofoto....433050-prairie/
Nie zezwalam na wynoszenie moim zdjęć poza portal bez mojej zgody. Zapytaj mnie o to ;)
Zapraszam na mój kanał na YouTube, znajdziesz mnie pod nickiem StudioUrsus4514

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prasa Prairie Dzisiaj, 20:23
  •  

#2 Share jonkszi

jonkszi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:KPK KUMURUN,, Gniotsa nie złamiotsa"
    Technika rolnicza i nie tylko.

Napisany 16 maj 2013 - 22:27

Prasa Prairie Kolego powiem tak nie miałem styczności z tą prasą ale za te 15 tyś. nie kupiłbym tej prasy. Po pierwsze wąski podbierak po drugie wiązanie pewnie tam jest sznurek więc więcej się na stoisz niż prasujesz no ale powiedzmy że to jak do zniesienia. Następna sprawa jakość wykonania polskich części jest do bani więc możesz przestać na polu całe żniwa. Do tego oryginalnych raczej w Polsce nie dostaniesz. Powiem tak ja bym tą prasę kupił poniżej 10 góra ta kwota. Za 15 spokojnie kupisz Krone ale będzie ciężko z owijaniem siatką i ta prasa jest porządną prasa łancuchową ale ja sam jestem zainteresowany nh 865 szeroki podbieracz zmienna wielkość belki i owijanie jest siatka za 15 tyś. też nie wiem czemu pytałem się użytkowników prasy 835 to to samo tylko wąski podbieracz i mówią że ta prasa jest taka sobie ale dokładnie nie są w stanie mnie wyjaśnić co jest nie tak. Praire moim zdaniem nie jest warta tych pieniędzy taniej kupisz sobie sipme. Ale ja jednak zainteresowałbym się zachodnią porządnią jak masz oczywiście na wydanie te 15tyśi.

#3 Share ZirakS

ZirakS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 16 maj 2013 - 22:50

Prasa Prairie Sipme niestety w moich okolicach nie kupisz za te pieniądze, inaczej nawet bym się nie zastanawiał ;)

Stan opinii:
0 pozytywnych
1 negatywna
Nie zezwalam na wynoszenie moim zdjęć poza portal bez mojej zgody. Zapytaj mnie o to ;)

#4 Share Jakub21

Jakub21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja , Stolarstwo, Informatyka, Nowości

Napisany 17 maj 2013 - 11:45

Prasa Prairie Użytkuje tę prasę od 4 lat robi siana siano-kiszonki żyto-kiszonki słomę i nie narzekam na awaryjność wymieniałem tylko takie blachy od grzebienia to cięgno z tulejkami i śrubami co pędzi ten grzebień a tak po za tym to nic więcej. Super prędkości nie osiągniesz nią ciągne ją Zetorem 7711 to nie raz ją czuć ale baloty zwija mocno. Długie owijanie sznurkiem da się przeżyć. Sumując jak stargujesz to bierz. Większość części od Sipmy pasuje ponieważ sipma była budowana na tej prasie :)

#5 Share jonkszi

jonkszi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów

Napisany 17 maj 2013 - 12:19

Prasa Prairie Zirak to trzeba samochód i zobaczyć za zachodzie Polski poszukać. Jak ci napisałem ostro się targuj bo ona nie jest warta tej ceny

#6 Share ZirakS

ZirakS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 18 maj 2013 - 17:06

Prasa Prairie Możliwe że mój budżet się zwiększy ze względu na to że komisy maszyn rolniczych wystawiają faktury VAT po czym mogę go sobie odliczyć ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share ZYLA

ZYLA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 25 listopad 2014 - 10:22

Prasa Prairie Pozwolę sobie odświeżyć temat, gdyż zakupiłem niemal identyczną prasę. Prezentuje się bardzo dobrze, lecz wszystko wyjdzie w praniu.
Interesuje mnie wszelka literatura na jej temat ( instrukcje, katalogi), namiary producenta czy cokolwiek, bo przegladalem internet i nic nie mogę znaleźć, poza ogłoszeniami sprzedaży tych pras, czy tak jak tu opinii na ich temat. Dziwi mnie brak jakichkolwiek informacji w internecie na temat producenta tych pras. I czy to jest ten sam producent który robi przekładnie, skrzynie, przednie mosty napędowe? Bo na jego temat też ciężko o informacje. A jest ich przecież niemało.

#8 Share jonkszi

jonkszi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów

Napisany 25 listopad 2014 - 18:46

Prasa Prairie

Obejrzyj sobie polskie z279 są to takie same prasy.

#9 Share ZYLA

ZYLA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 27 listopad 2014 - 20:00

Prasa Prairie Zbytnio nie pomogłeś, ale dzięki za chęci.
Nikt? Nic?

#10 Share jonkszi

jonkszi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów

Napisany 27 listopad 2014 - 20:43

Prasa Prairie

Chce ci zasugerowac by poszukać instrukcji do polskiej prasy. Do Praire będzie ciężko, a polskie to ta sama konstrukscja kapisch.

#11 Share ZYLA

ZYLA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 27 listopad 2014 - 21:10

Prasa Prairie To nic nie da bo choćby przekladnia główna czy sprzęgło jest inne.
W przekladni mam niewielki luz na końcówce od walka i odkreciłem ją i nie jest tak jak w sipmie (rozbierałem dwukrotnie) że wyciągasz końcówkę szesciokontną wałka razem ze flanszą.
W carraro trzeba rozbierać całą przekladnię by coś ujrzeć, bo podejrzewam że jest zabezpieczenie przed trybem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share jonkszi

jonkszi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów