agrorobert

Wiosenne spulchnianie i przedsiewne gleby

Polecane posty

agrorobert    53
Napisano (edytowany)

Witam!

Posiadam stary kultywator 2.7m który ma już swoje lata, chciał bym kupić coś większego ale nie chodzi o to żeby ziemie tylko podrapać tylko porządnie spulchnić np przed siewem na wiosnę lub przed siewem kukurydzy (ziemia jest zjeżdżona no bo się się sieje nawozy) Co radzicie? Moze agregat podorywkowy?

Edytowano przez agrorobert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Może głębosz od razu?? Co tam gruber? Jak spulchnić to spulchnić!! :D :D :D A tak na poważnie to zwykły kultywator spokojnie wystarczy, może byc agregat uprawowy, albo uprawowo-siewny jeśli cie stać i masz czym ciągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamciow    125

A jakim ciągnikiem dysponujesz?

 

A jakim ciągnikiem dysponujesz?


Wiem że popełniam błędy ale dopiero się uczę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

jak chcesz cos kupic to kup sobie grubera. Sam mam takiego na 11 łap i robie nim na jesieni na około 20 cm a potem tylko agregat czynny z siewnikiem a na wiosne to przewaznie mam pola poorane dlatego sam agregat z siewnikiem ;) A jak nie to kultywator Ci starczy tylko moze głebiej go wpuść tylko zębów nie połam :P. żart pozdrawiam

Edytowano przez Przemek15_03

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrorobert    53

agregat uprawowy lub uprawowo siewny ma delikatniejsze zeby i nie spulchni porządnie ziemi tak jak kultywator to jest dobre gdy jest sucho i ziemię płytko się spulchni żeby nie wysychała...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wielkopolanin
      Panowie proponuje nowy (szukałem i takiego nie znalazłem), myślę, że ciekawy a na pewno ważny temat. Jak to jest u Was, czy badacie Swoją glebę? Jeśli tak to na co, jak często i ile za to płacicie? Jak myślicie, czy w warunkach Waszych wsi było by zapotrzebowanie na usługę badania gleby, od pobrania próbek, do dostarczenia wyników i zaleceń? Ja muszę się przyznać, że do tej pory nie badałem gleby, dopiero w tym roku po raz pierwszy na studiach zacząłem to robić.
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez adam1980026
      Witam
      Mam dla wszystkich forumowiczów prośbę. Tak wyszło ze dostałem około 5 ha ziemia 4 kl. i gorsza, ziemia ciężka rodzaj glina Chciałbym wyjść z tego z twarzą a miałem 6 letnią przerwę w rolnictwie. Postanowiłem zrobić badania gleby żeby zobaczyć co tam siedzi i od czego zacząć oto moje wyniki a optymizmem nie napawają
      Mam pytanie czego i w jakich ilościach tam zasiać żeby mi coś urosło.
      Dodam ze na polu/próbce nr 1 planowałem zasiać jęczmień lub owies a na polu/próbce nr 3 pszenżyto na jesień Reszta próbek mnie nie interesuje to nie moje
      Proszę o jakieś uwagi lub inne sugestie co można by zrobić jaki nawóz jakie ilości czym opryskać na chwasty czy miotłę żeby było co zebrać Wiem tylko tyle ze poprzednia osoba uprawiała tam pszenice i żyto a pryskane było środkiem glean 75 wg pole .Teraz jest popokładane po żniwach tak myślałem żeby kupić wapno magnezowe około 5-6 t/h z Libiąża i rozsiać a później jak będzie się siało dać np Kizeryt ok 300 kg/h i jakiegoś azotowego jeszcze nawozu Proszę o pomoc i doradę a nie opiernicz za kogoś!!!

    • Przez jarucki
      Witam,
      chciałem Was zapytac jak wygląda u Was sytuacja, na plantacjach, po wiosennych przymrozkach/mrozach.
      kolejna sprawa, czy szara pleśń juz zawitała w wasze uprawy?
      doszły mnie słuchy, ze w niektórych rejonach polski, mróz przerzedził owoce w plantacjach, a teraz nadrabia szara pleśń
    • Przez rekamil97
      Otóż zasadziłem paprykę i rośnie ona dość słabo. Wykonałem analizę gleby i niestety ale wyszło bardzo dużo niedoborów. Oto wyniki:
       

       
      Jaki zastosować nawóz pod rosnącą paprykę? Myślałem o polifosce ale okazało się że posiada ona chlorki których papryka nie toleruje. Jakieś propozycje?
       
      PS: Wapnowanie jest konieczne ale odpada ze względu na długość procesu i szkodliwość dla korzeni.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj