Skocz do zawartości

Zdjęcie

ciągnik z turem

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share DFAgroplus85

DFAgroplus85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 16 maj 2013 - 09:49

ciągnik z turem Hej, mam problem, mianowicie w moim gospodarstwie bardzo przydałby się ciągnik z ładowaczem czołowym ale mój ojciec nie bardzo chce się zgodzić i nie bardzo wiem jak go przekonać. Proszę o porady jak przekonać mam tatę do nowego lub używanego. I jaki byłby najlepszy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ciągnik z turem Dzisiaj, 11:45
  •  

#2 Share jonkszi

jonkszi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:KPK KUMURUN,, Gniotsa nie złamiotsa"
    Technika rolnicza i nie tylko.

Napisany 16 maj 2013 - 11:03

ciągnik z turem Kolego na rolnictwie wszystko by się przydało ojciec wie co robi jak mówi że nie to znaczy ze może kasy nie ma i nie ma go co na siłę przekonywać na profilu twoim figuruje że masz 16 lat więc, jesteś w takim że w głowie jest dużo pomysłów(sam tak mam) ale trzeba być realista jak był by bardzo potrzebny tur to kupiłby na deutza(jeśli to twój ciągnik). Rad skutecznych nie ma bo jak nie chcę to nic się nie zrobi na razie on w domu z matką rządzą.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 16 maj 2013 - 22:01

ciągnik z turem Powiem Ci tak. Mój ojciec, już emeryt, ale ciągle coś przy gospodarstwie robi i lubi jak się go pytam o radę w róznych sprawach. Na stwierdzenie, że kupuję tura do 1014 odpoiwedział cos w stylu: do czego ci to, drogie, traktor ciągle będzie musiał byc do tego przypięty i przez to nie będzie w pełni funkcjonalny. Krótko- nie bardzo mu sie to podobało.
Jednak ostatnio, po dwóch czy nawet juz chyba 3 latach posiadania tura stwierdził, że już sobie nie wyobraża pracy bez niego. Przydaje sie i to w wielu zastosowaniach.
Przykłądowo nawet głupie rozwalanie nawozu. Nie musisz już ręcznie dźwigac i przerzucać worków najpierw z przyczepy na magazyn, potem z magazynu na rozsiewacz, tylko kupujesz w big-bagach i cała robotę związaną z przeładunkiem i załadunkiem robisz 5 razy szybciej i bez żadnego zmęczenia
poza tym:
-nie wiem czy masz zwierzęta, ale możesz zaczać prasowac słome w belach zamiast w kostkach. Problemu z szukaniem ludzi do zwożenia i układania juz nie ma. Sam jeden wszystko ogarniesz.
-podobnie załądunek obornika. Nawet zwykłą łyżką bez żadnego krokodyla całkiem dobrze idzie przy odrobinie wprawy. Zdecydowanie szybciej niż cyklopem.
-załadunek wapna i innych materiałów sypkich (np piasku, węgla, zboża z magazynu na przyczepe)
-kamienie zamiast wysoko na przyczepę można zbierac na łyżkę
-jakieś rozładunki/ załadunki palet (o ile zrobisz sobie albo kupisz paleciaka, ja robiłem sam, za parę wideł na złomie płaciłem 400zł+ 150 na materiały na ramkę)
-jakieś drobne roboty ziemne/ wyrównywanie terenu, nawet odśnieżenie podwórka zimą (ja mam łyżke 2,2m i bardzo fajnie to idzie)
etc

Ps
nie wiem jakie ty masz traktory, ale żeby z turem pracowało sie w miare bezproblemowo musi być przedni napęd. Inaczej jest mordęga a nie praca

Edytowany przez nunu85, 16 maj 2013 - 22:17.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share DFAgroplus85

DFAgroplus85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 16 maj 2013 - 23:02

ciągnik z turem Dzięki za rady, mam Deutza z przednim, no nic będę namawiał ojca może to coś da zobaczymy.

Dodaj odpowiedź