Skocz do zawartości

Zdjęcie

C 385 WOM cały czas kręci.

42 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 18 maj 2013 - 21:02

Tam nie ma hamulca, to nie MTZ. Musisz zobaczyć co jest w koszu wom, może jest wsadzona jedna tarczka więcej....Trudna sytuacja...

Jak nie ma hamulca jak jest.

http://www.sklepy24....o-4-4szt-/10845

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
C 385 WOM cały czas kręci. Dzisiaj, 06:20
  •  

#22 Share booster12

booster12

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 18 maj 2013 - 22:12

C 385 WOM cały czas kręci. Kolego może masz uszczelke już wyplutą. BO jak na zimny jedzisz to ma gesty olej , a na rozgrzanym rzadszy ta jak by spadało cisnienie

#23 Share Grabcio

Grabcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 753 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 19 maj 2013 - 08:44

C 385 WOM cały czas kręci. @wojtek170 Możliwe, że panewkę obróciło i ztąd te wszystkie objawy, a ciśnienie oleju zawsze spada na rozgrzanym silniku bo olej staje się rzadszy.

Edytowany przez Grabcio, 19 maj 2013 - 08:48.

Jeżeli pomogłem wciśnij zieloną strzałkę ;)

#24 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 20 maj 2013 - 05:32

C 385 WOM cały czas kręci. jarzabek- to jak nic zwichrowane tarczki w sprzęgle hydraulicznym ;)

#25 Share jarzabek3

jarzabek3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 20 maj 2013 - 06:31

C 385 WOM cały czas kręci. Koledzy jeszcze mam jedno pytanie. Czy. jest mozliwe zeby zostal uszkodzony przelacznik obrotow z 540 na 1000??

#26 Share booster12

booster12

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 20 maj 2013 - 06:59

C 385 WOM cały czas kręci. A masz coś takiego jak przełącznik obrotów , z tego co wiem to sie tylko zmienia końcówki na womie

#27 Share jarzabek3

jarzabek3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 20 maj 2013 - 07:54

C 385 WOM cały czas kręci. Moze troszke zle napisalem. Wiem ze zmienia sie koncowki. Chodzilo mi o ten mechanizm w srodku wraz z wodzikiem czy moze on byc uszkodzony. Bo probowalem go pretem poruszyc i ani w jedna ani w druga.

#28 Share booster12

booster12

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 20 maj 2013 - 09:44

C 385 WOM cały czas kręci. A obraca ci sie na 540 obr normalnie

To moze cos masz zwalonego ze sprzęgłem Womu

#29 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 20 maj 2013 - 10:19

C 385 WOM cały czas kręci. booster12- wiesz, że dzwonią, ale nie wiesz gdzie i po co ;) Całą drogę napędu z silnika na końcówkę WOM opisywałem już w jednym z tematów: http://www.agrofoto....85/page__st__20 Końcówki się zmienia, ale pod jajowatym dekielkiem na dwie śrubki M8, przy skrzyni pośredniej- w ten sposób steruje się przekładnią 540/1000 ;)

Co do przekładni 540/1000 to ciężko coś powiedzieć siedząc przed monitorem ;) Opisz dokładnie jak się za to zabierałeś.

#30 Share jarzabek3

jarzabek3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 20 maj 2013 - 10:49

C 385 WOM cały czas kręci. Bede w domu to obejrze dokladniej i opisze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share jarzabek3

jarzabek3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 20 maj 2013 - 17:28

C 385 WOM cały czas kręci. Otorz zmierzylem walek z drobnym frezem ktory wsadzony jest z boku. Ma on 19,5 cm dlugosci. 1cm tego walka wystaje poza brzeg skrzyni posredniej. Czyli do wnetrza skrzyni wchodzi 18,5 cm tego walka. Zmierzylem odleglosc wodzika do brzegu skrzyni i wynosi ona 18,5 cm. Czyli wychodzi na to ze wodzik nie cofnol sie, nie schowal sie w wydrazonej dziuze w walku jest rowno z czolem walka. Czyli obroty sa caly czas 1000. Jak cofnac wodzik lub co moglo pasc?? Probowalem zakrzywionym pretem go cofnac ale ani drgnie.

#32 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 20 maj 2013 - 17:53

C 385 WOM cały czas kręci. Żeby zmienić obroty to musisz podmienić końcówki tą z tyłu ciągnika wyciągasz i wsadzasz tą ze skrzyni,a tą co wyjąłeś to wsadzasz do skrzyni.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#33 Share jarzabek3

jarzabek3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 20 maj 2013 - 17:59

C 385 WOM cały czas kręci. No tak ale obie koncowki sa tak jak trzeba, koncowka z drobnym frezem z boku, z grubym z tylu. Przy tej koncowce wodzik powinien sie schowac w wydrazonym otworze w walku. A nie cofa sie sie wodzik.

Edytowany przez jarzabek3, 20 maj 2013 - 18:00.

#34 Share jarzabek3

jarzabek3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 20 maj 2013 - 20:05

C 385 WOM cały czas kręci. Czy pod skrzynia posrednia nie powinno byc przypadkiem sruby z zabezpieczeniem do przekrecenia mechanizmu??

#35 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 20 maj 2013 - 20:54

C 385 WOM cały czas kręci. MTZ posiada śrubę zabezpieczającą a w ursusie takowa nie występowała, prawdopodobnie wodzik się zastał . Miałem tak jak robiliśmy wzmacniacz to wodzik poruszyliśmy bo x lat nie używany i też się nie ruszał samowolnie. Jak się nie mylę to wałek z drobnym frezem ma "wnękę" w którą ma się schować wodzik jak jest cofnięty to są obroty 1000 obr/min.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#36 Share jarzabek3

jarzabek3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 20 maj 2013 - 21:57

MTZ posiada śrubę zabezpieczającą a w ursusie takowa nie występowała, prawdopodobnie wodzik się zastał . Miałem tak jak robiliśmy wzmacniacz to wodzik poruszyliśmy bo x lat nie używany i też się nie ruszał samowolnie. Jak się nie mylę to wałek z drobnym frezem ma "wnękę" w którą ma się schować wodzik jak jest cofnięty to są obroty 1000 obr/min.

Ale pod spodem jest otwór w którym prawdopodobnie była taka śruba z zabezpieczeniem.
Też właśnie wodzik nie chowa się w tą "wnękę" a ja potrzebuje 540 obr.
Zaraz wrzuce rysunek z tą śrubą o ile się nie mylę.

Dodany obrazek

Czy przy numerze 25 znajduje się śruba vktóra powinna przeączać obroty??
Jutro z rana biore się za rozwikłanie zagadki.

Edytowany przez jarzabek3, 20 maj 2013 - 22:04.

#37 Share Jacentylog

Jacentylog

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 21 maj 2013 - 09:02

C 385 WOM cały czas kręci. Już się pogubiłem w tym temacie i nie chce mi się czytać tego znów, ALE:
Wałek WOM będzie się ciągle kręcił (bez obciążenia) jeżeli masz niesprawny hamulec w koszy WOMu. Są to 4 cylinderki, które zatrzymują wałek jeżeli dasz dźwignię przy kierownicy do góry. Jeżeli rozdzielacz pod podłogą w kabinie jest sprawny, to:
1 ciśnienie oleju jakie dochodzi do sprzęgła WOM będzie ok 13 atm. Proponuję sprawdzić jakimś ciśnieniomierzem ile jest w tych dwóch rurkach z tyłu ciągnika.
2 wałek powinien się kręcić i zatrzymywać na zawołanie (2-3 sekundy) chyba, że jest coś nie tak w koszu WOM

Jeżeli ciśnienia nie będzie to sprawdź rozdzielacz pod podłogą bo ja go wymieniałem, gdyż się już wysłużył. A jeżeli ciśnienie jest (przynajmniej 8-10 atm) to problem jest w sprzęgle WOM. Wyjmij i go sprawdź: te tłoczki hamulcowe, czy się ruszają i czy nie są pozdzierane; pierścienie uszczelniające, tulejka i uszczelki manszetowe (jeżeli wałek nie ma siły); oraz tarczki - czy są dobrze założone na przemian z metalowymi i czy nie jest tam za ścisło. Powinien się kręcić ręką. Koszt wymiany tego wszystkiego to 200zł, ale będzie chodziło.
Zacznij od tego, a narazie zostaw tą dźwigienkę w skrzyni bo wydaje mi się, że nie ma nic wspólnego z hamulcem WOMu.
Powodzenia:)
Porządek musi być!!!

#38 Share jarzabek3

jarzabek3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 21 maj 2013 - 09:24

C 385 WOM cały czas kręci. Ok, dzieki za podpowiedz. Tylko co z tego ze ja poprawie hamulec i sprzeglo womu jak nie moge przelaczyc obrotow z 1000 na 540 bo wodzik nawet nie chce drgnac.

#39 Share jarzabek3

jarzabek3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 21 maj 2013 - 20:34

C 385 WOM cały czas kręci. W koncu udalo sie przelaczyc z 1000 na 540 obr. Pozostalo tylko przejzec rozdzielacz i koszyk WOMu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share robson79

robson79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, maszyny rolnicze, mechanika

Napisany 21 maj 2013 - 21:17

C 385 WOM cały czas kręci. Witam. W moim 912 miałem wypaczone tarczki w koszu. Pozdrawiam