Skocz do zawartości

Zdjęcie

C 385 WOM cały czas kręci.

42 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jarzabek3

jarzabek3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 15 maj 2013 - 22:35

C 385 WOM cały czas kręci. Witam, z góry przepraszam jeśli już takowy temat był wałkowany ale ja nie znalazłem odpowiedzi.
Ostatnio nabyłem Ursusa c 385 i jest w nim usterka. WOM po włączeniu dźwignią pod siedzeniem cały czas kręci. W ogóle nie reaguje na dźwignie po lewej stronie przy kierownicy. Co jest nie tak?? Wyczytałem że całkiem możliwe że tarczki wysiadły. Od czego mam najpierw zacząć sprawdzić??? Dodam także że przy włączonym wałku pod siedzeniem przy zgaszonym silniku nie idzie zakręcić ręką. Jedyna możliwośc kręcenia ręką jest gdy wyłączę WOM pod siedzieniem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
C 385 WOM cały czas kręci. Dzisiaj, 05:42
  •  

#2 Share MichalP

MichalP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Zainteresowania:Kompy i rolnictwo :-)

Napisany 16 maj 2013 - 05:03

C 385 WOM cały czas kręci. sprawdź najpierw dźwignię od włączania WOM przy kierownicy czy nie spadło gdzieś jej mocowanie i została w pozycji włączonej.

#3 Share jarzabek3

jarzabek3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 16 maj 2013 - 05:53

C 385 WOM cały czas kręci. Dźwignia jest sprawna.

#4 Share booster12

booster12

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 16 maj 2013 - 08:27

C 385 WOM cały czas kręci. Kolego to masz coś zwalonego z hydrauliką

#5 Share jarzabek3

jarzabek3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 16 maj 2013 - 08:56

C 385 WOM cały czas kręci. Jest jakis sposób żeby sprawdzic ta hydraulike? Zmierzyc cisnienie?

#6 Share asasinator666

asasinator666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:wszystko co ciekawe...

Napisany 16 maj 2013 - 10:17

C 385 WOM cały czas kręci. Ustaw dźwignie przy kierownicy w pozycji "wyłącz" i długim kawałkiem drewna hamuj wom bo może kręci się tylko siłą przepływającego swobodnie oleju.

#7 Share jarzabek3

jarzabek3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 16 maj 2013 - 11:20

C 385 WOM cały czas kręci. Sprobuje z tym drewnem. Probowalem przycisnac go noga z gory ale nie dalo rady zatrzymac.

#8 Share booster12

booster12

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 16 maj 2013 - 12:21

C 385 WOM cały czas kręci. Wom działa na tej samej zasadzie co przedni napę

d

#9 Share jarzabek3

jarzabek3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 16 maj 2013 - 13:15

C 385 WOM cały czas kręci. Nie mam przedniego napędu.

#10 Share jarzabek3

jarzabek3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 16 maj 2013 - 16:17

C 385 WOM cały czas kręci. Robilem mala probe z rozrzutnikiem przy wiekszym obciazeniu walek zatrzymuje sie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 16 maj 2013 - 18:26

C 385 WOM cały czas kręci. No, no to jak mówisz że się zatrzymuje a sterowanie hydrauliczne nie działa to musisz zdjąć dekiel od skrzyni i tam jest rozdzielacz.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#12 Share jarzabek3

jarzabek3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 16 maj 2013 - 21:14

C 385 WOM cały czas kręci. WOM działa tylko na obrotach niezależnych. Obroty zależne nie chcą się włączyć. Zauważyłem że podczas obciążenia wałek włącza się i wyłącza dźwignią przy kierownicy (chociaż pare sekund zajmuje zanim się wyłączy). Nie wyłącza się bez obciążenia. Trzeba zgasić ciągnik i wyłączyć pod siedzeniem. Przy kolejnym odpalaniu jest problem bo wczesniej trzeba włączyć wałek pod siedzeniem. Uruchamiając ciągnik od razu startuje wałek a to raczej nie bardzo dobrze jest. Wzmacniacz napędu żółw-zając działa.

#13 Share asasinator666

asasinator666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:wszystko co ciekawe...

Napisany 16 maj 2013 - 22:38

C 385 WOM cały czas kręci. "Zauważyłem że podczas obciążenia wałek włącza się i wyłącza dźwignią przy kierownicy (chociaż pare sekund zajmuje zanim się wyłączy)" i tak powinno raczej być (u nas tak jest) bo tarczki wom-u ściskane są przy pomocy oleju i zanim złapie odpowiednie ciśnienie minie kilka sekund, podobnie z wyłączeniem trzeba poczekać. Też zawsze najpierw włączam pod siedzeniem, a żeby pracować, np z rozrzutnikiem czy prasą to tylko operuję dźwignią przy kierownicy, a tej pod siedzeniem używam max 1 raz dziennie. Kupując ciągnik też ciężko było zatrzymać wom w tyle po jego wyłączeniu dźwignią przy kierownicy. Później w pracy ciągłej z prasą, czy beczką działało dobrze i tak jak pisałem kilka sekund (od 1 do 3) trzeba czekać na włączenie i wyłączenie sie wom-u.

#14 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 maj 2013 - 22:46

C 385 WOM cały czas kręci. No i to jest dobrze, co dywagujecie, jeżeli jest nie potrzebny, to się wyłącza pod siedzeniem, co za filozofia.

WOM działa tylko na obrotach niezależnych. Obroty zależne nie chcą się włączyć.

Nie działa, bo ich tam nie ma, to było montowane tylko na życzenie.

#15 Share jarzabek3

jarzabek3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 17 maj 2013 - 05:45

C 385 WOM cały czas kręci. Rozumiem. Zastanawia mnie to dlaczego przy pustym rozrzutniku walek nie mozna zatrzymac dzwignia przy kierownicy (zjezdzajac z pola zeby zaladowac kolejny rozrzutnik nie moge wom-u wylaczyc przy kierownicy, musze wylaczac pod siedzeniem. Podczas normalnej pracy z obciazeniem walek wylacza sie przy kierownicy).

Edytowany przez jarzabek3, 17 maj 2013 - 05:55.

#16 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 17 maj 2013 - 14:59

C 385 WOM cały czas kręci. No bo wajchą pod siedzeniem zazębiasz koła napędu wałka.A później ściskasz tarczki olejem żeby się nie zatrzymywał.Napęd jest ze skrzyni a nie z oleju...
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#17 Share jarzabek3

jarzabek3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 17 maj 2013 - 22:01

C 385 WOM cały czas kręci.

No bo wajchą pod siedzeniem zazębiasz koła napędu wałka.A później ściskasz tarczki olejem żeby się nie zatrzymywał.Napęd jest ze skrzyni a nie z oleju...

To akurat rozumiem, ale nie powinno być takiej sytuacji że przy konkretnej pracy wyłączam "wajhą pod siedzeniem" 15-razy wałek tylko wyłączam go przy kierownicy. Wałek przy kierownicy wyłącza sie wtedy gdy jest pod obciązeniem, na pusto dźwignią przy kierownicy nie idzie go zatrzymać. Tłoczki hamulca były by zdarte??

Edytowany przez jarzabek3, 17 maj 2013 - 22:04.

#18 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 17 maj 2013 - 22:12

C 385 WOM cały czas kręci. Tam nie ma hamulca, to nie MTZ. Musisz zobaczyć co jest w koszu wom, może jest wsadzona jedna tarczka więcej....Trudna sytuacja...

#19 Share jarzabek3

jarzabek3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 18 maj 2013 - 07:11

C 385 WOM cały czas kręci. OK, zobaczę ten koszyk.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share wojtek170

wojtek170

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 18 maj 2013 - 20:52

C 385 WOM cały czas kręci. Witam koledzy jestem nowy i potrzebuje pomocy co to moze byc jadac ostatnio c385 na czwartym biegu zaczoł gubic moc i predkosc i zaczeło dymic z odpowietrznika silnika co to moze byc silnik juz umiera a co dziwnego to to ze na zimnym silniku cisnienie oleju pokazuje 6 a na rozgrzanym 2,5 do 3 a nadmieniam ze jechałem nim na pusto i po ulicy nie w polu czekam na odpowiedz