Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiedy na pastwisko

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share zuzannasowa

zuzannasowa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 15 maj 2013 - 08:17

Kiedy na pastwisko Mam jałowke 2 misieczna same je siano śrute itd czy moge juz ja wyprowadzic na pastwisko gdzie rosnie trawa mlecz i jakies tam zielsko nie zaszkodzi jej?

Edytowany przez KRISTOFORn, 14 czerwiec 2013 - 14:33.
Korekta tytułu tematu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kiedy na pastwisko Dzisiaj, 21:03
  •  

#2 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 15 maj 2013 - 08:24

Kiedy na pastwisko Wyprowadzaj smialo jeszczesie nie spotkalem zeby cielakowi zaszkodzila trawa najwyzej nie bedzie zarla.

#3 Share zuzannasowa

zuzannasowa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 15 maj 2013 - 11:10

Kiedy na pastwisko moze najpierw dac jej troche jak w oborze jest mlecz i zielsko spokojnie bydłomoze jesc tak?

#4 Share ChudyxD

ChudyxD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 15 maj 2013 - 15:09

Kiedy na pastwisko wypuść, nie zdechnie nie boj się :) w drut ja wyganiasz czy na łańcuch ?

Edytowany przez ChudyxD, 15 maj 2013 - 15:11.

#5 Share tycha

tycha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 15 maj 2013 - 16:04

Kiedy na pastwisko najpierw to ja bym odmotyliczył ją

#6 Share zuzannasowa

zuzannasowa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 17 maj 2013 - 09:10

Kiedy na pastwisko odmotyliczył czyli?chce na łamcuch ja dac chodz pewnie bedzie sie motała bo na łańcuchu jeszcze nie była bo normalnie w patyku jest jest spokojna i ma 2 miechy dopiero takze

#7 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 maj 2013 - 10:09

Kiedy na pastwisko

najpierw to ja bym odmotyliczył ją

Czy Ty poważnie piszesz? Cielaka 2 mieszięcznego chcesz odrobaczać? Wybacz, ale to co piszesz godzi w powagę Twojego hodowania.

Taką jałóweczkę możesz śmiało wypuścić, ruch na świeżym powietrzu jej nie zaszkodzi, tylko uważaj na kąsające meszki o ile u Ciebie są, ja ciągle czekam z wypuszczeniem z tego powodu.

#8 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , myślistwo , motoryzacja

Napisany 17 maj 2013 - 10:15

Kiedy na pastwisko Z tą trawą lepiej nie szaleć, powoli ją przyzwyczajaj.

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share tycha

tycha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 17 maj 2013 - 15:26

Kiedy na pastwisko zobaczymy ile jej z wagi spadnie jak bedzie wracała z pastwiska po kilku miesiącach. Nie rozumiem twojego zdziwinia bo to normalna rzecz odmotyliczyć stado przed wypasem na łąki.Nic nie przeszkadza 2msc normalnie odmotyliczasz z mniejszą dawką i tyle.Co ma on czekać aż do starszego wieku? i teraz bez odmotyliczania wygonić na łąkę to bez sensu bedzie bo za póżno.Takie jest moje zdanie nie każdy musi się z tym zgadzać.

#10 Share zuzannasowa

zuzannasowa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 17 maj 2013 - 18:19

Kiedy na pastwisko odmotyliczyc czyli co?

#11 Share tycha

tycha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 17 maj 2013 - 19:18

Kiedy na pastwisko Motylica wątrobowa
Motylica wątrobowa to przywra długości 18-51 mm, barwy biało-szarej, kształtu listkowatego, o wyraźnie stożkowatym przednim końcu ciała. Otwór gębowy otacza przyssawka gębowa. W niewielkiej odległości od niej leży przyssawka brzuszna, pełniąca funkcje czepne. Żywicielem ostatecznym jest najczęściej bydło, a także kozy, owce, rzadziej konie, świnie, natomiast żywicielem pośrednim ślimak błotniarka moczarowa. Miejsce bytowania motylicy to przewody żółciowe wątroby, niekiedy płuca i węzły chłonne. Jaja motylicy z żółcią spływają do przewodu pokarmowego żywiciela, a następnie z kałem są wydalane na zewnątrz. W odpowiednich warunkach (wilgotność, temperatura, tlen) z jaja wykluwają się miracydia, które pływają i poszukują żywiciela pośredniego (ślimaka). Po jego znalezieniu wnikają poprzez powłoki jego ciała i tam przechodzą dalszy cykl rozwojowy do cerkarii, które następnie opuszczają ciało żywiciela pośredniego, trafiają do wody, otarbiają się na liściach roślin przedewszystkim na podmokłych łąkach i przekształcają w formę inwazyjną – metacerkarie. Po zjedzeniu metacerkarii młode motylice wykluwają się w jelicie cienkim, następnie migrują do przewodów żółciowych wątroby, gdzie osiągają dojrzałość płciową. Choroba motylicza – fascjoloza – jest chorobą „mokrych pastwisk”, na których panują sprzyjające warunki do bytowania ślimaków – żywicieli pośrednich. Działanie chorobotwórcze motylicy polega na wyjadaniu miąższu wątroby, uszkadzaniu naczyń krwionośnych i przewodów żółciowych. Fascjoloza u bydła ma najczęściej przebieg przewlekły. Przy małej inwazyjności objawy choroby nie występują lub są niezauważalne. Przy formie ostrej obserwuje się biegunki, pogorszenie stanu ogólnego, utratę apetytu, osłabienie motoryki żwacza, bolesność w okolicy wątroby. Zapobieganie obejmuje zabiegi agrotechniczne (melioracje) – likwidacja okresowych zbiorników wodnych na pastwiskach oraz regularne odmotyliczanie.

polecane preparaty:Acedist (płyn),Valbazen,Ivomec plus,Fasinex i wiele innych

#12 Share zuzannasowa

zuzannasowa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 18 maj 2013 - 18:53

Kiedy na pastwisko dziekuje za odpowiedz a jakie sa ceny mniej wiecej tych płynow na odmotylicznianie ?

#13 Share tycha

tycha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 18 maj 2013 - 19:39

Kiedy na pastwisko ja stosowałem Valbazen 1l za 190zł dawkowanie 10cm /100kg maksymalnie można podac tylko tak do 60cm na sztukę. Ceny do podanych preparatów są różne zalezy w której lecznicy kupujesz .

#14 Share zuzannasowa

zuzannasowa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 18 maj 2013 - 20:00

Kiedy na pastwisko mam pytanko a co może byc cielakowi jak zgrzyta zebami chodz nic nie je czy to znaczy ze ma robaki?

#15 Share jarek1992

jarek1992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 13 czerwiec 2013 - 22:52

Kiedy na pastwisko jak ją pierwsze razy wyprowadzasz to po młodej trawie może mieć lekkie biegunki ale to minie, ja to na pierwszy raz wyprowadzam tylko krowy tak odchowane 1,5 roczne na łańcuch na rogach,i na pierwsze wyprowadzania również na szyję zakładam jej jeszcze gruby łańcuch i też trzeba ją mocno trzymać, bo i tak idzie gdzie chce dopóki ją nie doprowadzę i uwiąże, i tak przez dwa dni nic nie zje, ale póżniej jest już dobrze.

U mnie nieraz zgrzytają przy przeżuwaniu ale żadnej choroby nie obserwuje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 23 luty 2014 - 17:53

Kiedy na pastwisko ja bym nie wyprowadzal takiej malej, bo co to daje? najwyżej biegunki będzie przechodzić, zastanowcie się czy trawa to najlepsza pasza dla cialaka 2 miesięcznego? jak już to wrzuc jej codziennie garść na początek, a tak to lepiej skup się na suchych paszach, siano sruta, dobry starter, lepiej na tym wyjdziesz.