Skocz do zawartości

Zdjęcie

Renault Temis 630Z Problem !

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Filipek66-F

Filipek66-F

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 14 maj 2013 - 21:00

Renault Temis 630Z Problem ! Witam wszystkich...
Kupiłem jakiś czas temu ciągnik podony w temacie i mam problem taki że słabo podnosi tzn. Do póki ciągnik jest zimny to podnosi przykładowo pług i obraca powiecmy dopuszczalnie ale w miare kiedy się coraz bardziej rozgrzewa to nie chce podnosić i o obróceniu pługa też nie ma mowy chyba że gaz do dechy i wtedy jakoś to działa, kierownicą również ciężko się kręci. Wszystko co związane z hydrauliką działa bardzo słabo. Proszę o pomoc lub może ktoś zna mechanika który podoła temu zadaniu... Z góry dzięki :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Renault Temis 630Z Problem ! Dzisiaj, 20:42
  •  

#2 Share H3ni0

H3ni0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Zainteresowania:Zetor Team

Napisany 14 maj 2013 - 21:44

Renault Temis 630Z Problem ! Zacznij od oleji i filtrow.
KPZ "Zetor Team"

#3 Share jareckijacek

jareckijacek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 14 maj 2013 - 21:48

Renault Temis 630Z Problem ! Musisz sprawdzić pompę, w twoim ciągniku pompa jest podwójna tzn. 2w1 jedna część odpowiada za hydraulikę podnośnika druga za wspomaganie układu kierowniczego, najprawdopodobniej wina uszczelniaczy, jeżeli są "wżery" w pompie wymiana na nową, jak chcesz namiar na pompę w dobrej cenie kontakt przez pw

#4 Share Filipek66-F

Filipek66-F

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 15 maj 2013 - 08:13

Renault Temis 630Z Problem ! Filtry wszystkie wymienione na nowe i olej również wymieniony.
a co do pompy to właśnie jest taka sprawa że tam jest jedna pompa podwójna ta właśnie 2w1 i jest za taką obudową w stronę chłodnicy hjeszcze jedna mniejsza pompa i teraz która od czego jest odpowiedzialna żeby nie wymienić nie tej pompy.

#5 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 15 maj 2013 - 08:58

Renault Temis 630Z Problem ! jak juz pisali: pompa
jaka masz skrzynie i rewers?

Polska B

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Filipek66-F

Filipek66-F

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 16 maj 2013 - 06:44

Renault Temis 630Z Problem ! pompe sprawdziłem w taki sposób że podłączyłem zegar manometryczny pod złącze hydrauliczne i przy zimnym ciągniku ciśnienie wynosi 180 około a im bardziej się rozgrzewa to ciśnienie spada nawet do 90.
Skrzynia i rewers wszystko mechaniczne. Tylko ciągle zostaje kwestia tego która pompa jest nie sprawna.

Edytowany przez Filipek66-F, 16 maj 2013 - 09:09.

#7 Share jareckijacek

jareckijacek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 16 maj 2013 - 21:17

Renault Temis 630Z Problem ! Tak jak pisałem wcześniej to pompa 2w1, przerabiałem ten sam temat u mojego kolegi w zeszłym tygodniu w 110,54 a te ciągniki za wiele się nie różnią jeśli chodzi o hydraulikę, wymiana uszczelniaczy pomogła na 2 godziny pracy, trzeba było kupić nową pompę

#8 Share Filipek66-F

Filipek66-F

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 17 maj 2013 - 11:00

Renault Temis 630Z Problem ! rozumiem wszystko tylko że w modelu 110,54 jest tylko ta jedna pompa 2w1,a umnie w temisie jest właśnie ta pompa podwójna 2w1 i jeszcze jedna pompa pojedyńcza.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share cygber

cygber

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 09 sierpień 2013 - 09:45

Renault Temis 630Z Problem ! Panowie potrzebuję pomocy nie wiem jaki olej jest w silniku w moim Temisie, a koniecznie chciałbym go wymienić.
Silnik 6 iveco.