Skocz do zawartości

Zdjęcie

ekologiczna kukurydza spożywcza, gdzie ją kupić

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share KrysiaK

KrysiaK

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 13 maj 2013 - 08:58

ekologiczna kukurydza spożywcza, gdzie ją kupić spędziłam w sieci wiele godzin w poszukiwaniu ziarna kukurydzy spożywczej, najlepiej ekologicznej.... i nic nie mam! Do czego potrzebna mi? Otóż wraz z mężem wzięliśmy "rozwód" z pszenicą ze względu na zawartość glutenu i potrzebujemy kukurydzy do domowych tortilli i chleba kukurydzianego. Do takiego zastosowania trzeba "masa hariny" (mąki kukurydzianej wzbogaconej wodorotlenkiem wapnia), która w sklepie internetowym kosztuje 32 zł za kilogram. Chcę zrobić ją sama, ale nie mam odpowiedniego ziarna. Może ktoś widział, słyszał , wie gdzie mogę sie zaopatrzyć w dobrą kukurydzę? Będe wdzięczna za podpowiedzi. Pozdrawiam, KrysiaK

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ekologiczna kukurydza spożywcza, gdzie ją kupić Dzisiaj, 23:31
  •  

#2 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 13 maj 2013 - 09:15

ekologiczna kukurydza spożywcza, gdzie ją kupić do bezpośredniej konsumpcji nadaje się raczej wyłącznie kukurydza cukrowa, ale z przemiałem się jeszcze nie spotkałem, zawsze można sobie ususzyć i zemleć taką z puszki, bez glutenu można poszukać jeszcze ryżu, prosa, soi bądź po prostu ziemniaków (również z postaci mączki)

#3 Share KrysiaK

KrysiaK

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 13 maj 2013 - 10:07

do bezpośredniej konsumpcji nadaje się raczej wyłącznie kukurydza cukrowa, ale z przemiałem się jeszcze nie spotkałem, zawsze można sobie ususzyć i zemleć taką z puszki, bez glutenu można poszukać jeszcze ryżu, prosa, soi bądź po prostu ziemniaków (również z postaci mączki)

Temat mąk z innych roślin mam już przerobiony. Używam gotowych z firmy "Bezgluten" , ale tortilli z nich nie da sie zrobić. W sklepach dostępna jest mąka kukurydziana, która może jedynie posłużyć jako dodatek do pszennej, a tortille z niej są niemozliwe do osiągnięcia. Pisząc "kukurydza spożywcza" miałam na myśli kukurydzę na makę, nie pastewną. Nie oznacza to chęci bezpośredniego spożywania. Trzeba zawsze obróbki cieplnej by kukurydza się nadawała do jedzenia.. Powtarzam potrzebne mi jest ziarno kukurydzy konsumpcyjnej, które następnie poddam procesowi nixtamalizacji (zmiana struktury białka pod wpływem związków wapnia). Później zrobię z tego ciasto na chleb, lub inne kukurydziane cuda. Kukurydza z puszki jest dobra do sałatki, albo na karpie!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 13 maj 2013 - 10:54

ekologiczna kukurydza spożywcza, gdzie ją kupić mąka jest z cukrowej, popcorn z pękającej, jest jeszcze pastewna i koński ząb, mam kilka nasion kukurydzy cukrowej, ale tortilli raczej z niej nie zrobisz, http://www.gieldarol...zon-2013,712202

raczej trudno będzie znaleźć inne odmiany, mąki raczej robi się w Polsce małe ilości

#5 Share KrysiaK

KrysiaK

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 13 maj 2013 - 20:49

mąka jest z cukrowej, popcorn z pękającej, jest jeszcze pastewna i koński ząb, mam kilka nasion kukurydzy cukrowej, ale tortilli raczej z niej nie zrobisz, http://www.gieldarol...zon-2013,712202

raczej trudno będzie znaleźć inne odmiany, mąki raczej robi się w Polsce małe ilości

dzięki za podpowiedź. Widać przede mną długa jeszcze droga i muszę uzbroić sie w cierpliwość.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share januszko1

januszko1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 17 sierpień 2014 - 19:05

ekologiczna kukurydza spożywcza, gdzie ją kupić prawdopodobnie temat nieaktualny ale spróbować warto, KrysiaK jeśli jesteś zainteresowana kukurydzą odezwij się