Zaloguj się, aby obserwować  
KrysiaK

ekologiczna kukurydza spożywcza, gdzie ją kupić

Polecane posty

KrysiaK    0

spędziłam w sieci wiele godzin w poszukiwaniu ziarna kukurydzy spożywczej, najlepiej ekologicznej.... i nic nie mam! Do czego potrzebna mi? Otóż wraz z mężem wzięliśmy "rozwód" z pszenicą ze względu na zawartość glutenu i potrzebujemy kukurydzy do domowych tortilli i chleba kukurydzianego. Do takiego zastosowania trzeba "masa hariny" (mąki kukurydzianej wzbogaconej wodorotlenkiem wapnia), która w sklepie internetowym kosztuje 32 zł za kilogram. Chcę zrobić ją sama, ale nie mam odpowiedniego ziarna. Może ktoś widział, słyszał , wie gdzie mogę sie zaopatrzyć w dobrą kukurydzę? Będe wdzięczna za podpowiedzi. Pozdrawiam, KrysiaK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

do bezpośredniej konsumpcji nadaje się raczej wyłącznie kukurydza cukrowa, ale z przemiałem się jeszcze nie spotkałem, zawsze można sobie ususzyć i zemleć taką z puszki, bez glutenu można poszukać jeszcze ryżu, prosa, soi bądź po prostu ziemniaków (również z postaci mączki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrysiaK    0

do bezpośredniej konsumpcji nadaje się raczej wyłącznie kukurydza cukrowa, ale z przemiałem się jeszcze nie spotkałem, zawsze można sobie ususzyć i zemleć taką z puszki, bez glutenu można poszukać jeszcze ryżu, prosa, soi bądź po prostu ziemniaków (również z postaci mączki)

Temat mąk z innych roślin mam już przerobiony. Używam gotowych z firmy "Bezgluten" , ale tortilli z nich nie da sie zrobić. W sklepach dostępna jest mąka kukurydziana, która może jedynie posłużyć jako dodatek do pszennej, a tortille z niej są niemozliwe do osiągnięcia. Pisząc "kukurydza spożywcza" miałam na myśli kukurydzę na makę, nie pastewną. Nie oznacza to chęci bezpośredniego spożywania. Trzeba zawsze obróbki cieplnej by kukurydza się nadawała do jedzenia.. Powtarzam potrzebne mi jest ziarno kukurydzy konsumpcyjnej, które następnie poddam procesowi nixtamalizacji (zmiana struktury białka pod wpływem związków wapnia). Później zrobię z tego ciasto na chleb, lub inne kukurydziane cuda. Kukurydza z puszki jest dobra do sałatki, albo na karpie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrysiaK    0

mąka jest z cukrowej, popcorn z pękającej, jest jeszcze pastewna i koński ząb, mam kilka nasion kukurydzy cukrowej, ale tortilli raczej z niej nie zrobisz, http://www.gieldarol...zon-2013,712202

 

raczej trudno będzie znaleźć inne odmiany, mąki raczej robi się w Polsce małe ilości

dzięki za podpowiedź. Widać przede mną długa jeszcze droga i muszę uzbroić sie w cierpliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
januszko1    0

prawdopodobnie temat nieaktualny ale spróbować warto, KrysiaK jeśli jesteś zainteresowana kukurydzą odezwij się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez uator
      Witam. Chciałem jeszcze raz odkopać ten wątek ponieważ bardzo mocno chodzi mi to po głowie.Odnośnie cen i samej procedury trochę poczytałem trochę dowiedziałem się na zakładach.Z resztą ja wiadomo, cena jakaś będzie na pewno i tyle wiadomo. Chodzi mi o wydajności i o opinie rolników, którzy się tym zajmują. Za odpowiedzi typu kolega sadzi i ma słabe zbiory podziękuję. Wiem, że wydajności są dużo mniejsze, jednak sama informacja z jakiegoś portalu o treści "dużo mniejsze" albo "nawet o połowę mniejsze" bądź jak w jakimś wywiadzie przeczytałem że z tatą ukosili z 3,5 hektara 4 przyczepy takie 4,5 tonowe na których pewnie było 3,5 T pszenicy. Nie chodzi mi w miarę o konkrety. Watek robię w owocach ponieważ chętnie bym usłyszał jakiego rodzaju są to wydajności przy produkcji malin i truskawek, ale też chętnie brokułów i kalafiorów. Jeśli ktoś ma doświadczenie w pszenicy czy rzepaku i poda mi konkretne dane ze swojego przykładu też będę wdzięczny bo się w pewien sposób do tego ustosunkuję. Dziękuje i pozdrawiam :)
    • Przez Kary_90
      Witam, 
      Drodzy forumowicze. Szukam pewnego źródła z którego będę mógł zakupić materiał siewny z certyfikatem do gospodarstwa ekologicznego. Najlepiej w województwie mazowieckim. Chodzi mi głównie o owies, jęczmień oraz seradele. Czy możecie wspomóc jakimiś namiarami?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj