Zaloguj się, aby obserwować  
pawelmf

Jak udoskonalić owijarkę

Polecane posty

pawelmf    237
Napisano (edytowany)

Panowie zwracam się do was z prośba dla dobra ogółu posiadam zwykłą owijarę bel i męczy mnie ciągłe wyskakiwanie i wskakiwanie do ciągnika w celu ucięcia folii potem wyrzucenie i ponownie zawiązanie foli macie może jakiś pomysł jak dorobić jakiś nóż który by ucinał folie i zarazem po ucięciu ja trzymał do obwiązywania . Zróbmy burzę mózgów?

Edytowano przez pawelmf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przejrzyj kilka filmików na YT z sianokosów. Niektórzy jeśli nie szkoda im kasy na folię po owinięciu beli wyrzucają ją bez odcinania. Taka folia zaczyna się rolować w cienki "sznurek". Następnie kładą następną belę na stół a ta obracając się zrywa folię. Są też przecież noże krążkowe przy bębnie, które ucinają folię, ale zasada działania jest jak powyżej. Kiedyś w TopAgrar widziałem taki jakby klawisz, docisk na sprężynie pod który podkłada się uciętą folię, aby nie męczyć się z szukaniem sznurka i wyszarpywania go z beli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel29    76

zawiąż tylko pierwszą belę a potem nie obcinaj tylko wywalaj razem z folią a operator tura niech kładzie belę na nie oberwaną folię żeby owijać następną a Ty jak zaczniesz owijać to folia sama się oderwie od już owiniętej i wywalonej beli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Fajna opcja to przełożenie rozdzielacza od podnośnika i hydrauliki (ciagnik C330) na lewy błotnik, tam gdzie właśnie jest rolka od folii przy owijarce. Wtedy odchodzi Ci zeskakiwanie z ciągnika, choć to dość mocno ingerująca w ciągnik opcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strd    4

a jeszcze lepiej dać drugi rozdzielacz na owijarce i wtedy tylko załączasz na stałe wywrot a przy owijarce robisz co trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Z tego co zrozumiałem z Twojego postu to można stwierdzić, że w tym układzie będzie mógł tylko owijać stojąc obok owijarki. Nie będzie wtedy miał opcji sterowania TUZem z zewnątrz.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez rewoluszyn
      Witam wszystkich. Założyłem ten temat, ponieważ zamierzam zająć się produkcją owijarek samozaładowczych z przednim lub bocznym załadunkiem (zależy od potrzeb nabywcy). Chodzi mi głównie o przystosowanie popularnych owijarek stacjonarnych do specjalnego podwozia z ramieniem załadowczym. Moim produktem będą właśnie takie podwozia. Dzięki czemu każdy kto posiada zwykłą owijarkę Będzie mógł niewielkim kosztem otrzymać maszynę o parametrach pracy jak sipma maja czy pronar. Dostępne będą 3 opcje sterowania: ręczne, pół automat, automat. Rozmiar kół i inne szczegóły zależne od woli kupującego. Myślę że koszt takiego podwozia nie przekroczy 10tys. w najbogatszej wersji.
      Co sądzicie o tym produkcie? Czy ma szansę wzbudzić zainteresowanie nabywców?
      W razie pytań piszcie chętnie wszystko wyjaśnię.
    • Przez michal12301
      Zamienię  owijarkę sipmę samozaładowczą z 2006r na stacjonarną. Dopłata dla mnie
    • Przez Theprzemo205
      Witam! Panowie bardziej doswiadczeni powiedzcie mi jak podłączyć przewody hydrauliczne ( te od napedu) do c 360. Są dwa jeden oznaczony na czerwono a jeden na niebirsko. Pytanie glupie ale nie wiem jak a nie chce popsuć nowej maszyny.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj