Zaloguj się, aby obserwować  
Adrian29

Opona 400/60 czy 500/50 do prasy rolującej

Polecane posty

Adrian29    0

Witam, zakupiłem prasę używaną JD 545. To mała prasa i siedzą w niej również małe koła 10.0/75.

Chciałbym je zamienić na szerokie balony bo łąki podmokłe.

I tu moje pytanie. Czy te szerokie opony 500/50-17 nie będą dawały za dużego oporu przy ciąganiu przez mały ciągnik, typu Zetro 5011 czy C360??

Nie chciałbym przedobrzyć i stworzyć sytuacji że traktor będzie miał ciężej niż przy tych małych kólkach.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

A mógłbyś wyjaśnić dlaczego traktor ma mieć ciężej na dużych oponach niz na małych? Bo tak myśle i żaden sensowny powód mi do głowy nie przychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian29    0

No wymyśliłem to sobie że będzie miał większą płaszczyzne do przetoczenia. Nie wiem, może się myle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Płaszczyzny nie da się przetoczyć. Chyba chodzi ci o to że będzie większa płaszczyzna styku opony z podłożem. Tym bym sie nie przejmował chyba że chcesz tą prasę w wyscigach wystawiać i 200km/h nią ganiać to wtedy owszem powierzchnia styku ma znaczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusc914    56

Do transportu prasy po drogach utwardzonych wystarczy zwiększyć ciśnienie, wtedy powierzchnia czołowa opony się lekko wybrzuszy i będzie miała mniejszą powierzchnie styku z podłożem. Można dobrać opony, które będą miały ,,okrągłe czoło"(na drodze-mała-powierzchnia styku, zaś na podmokłej łące reszta powierzchni opony zostanie wykorzystana).

W rozrzutniku mam z jednej strony Dębice, a z drugiej BKT -rozmiar tych opon jest taki sam, a różnią się właśnie budową, o której wcześniej pisałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Kolego szerokie opony zmniejszają zapadanie się maszyny w gruncie przez co ciągnik ma lżej . Zobacz stare zachodnie beczkowozy na balonówach 20/80-20 - 6tys litrów ursusem C360 znajomy ciąga a stare polskie na 20-tkach to mordęga była mimo że sporo mniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian29    0

A czy te wielkie balony 500/50-17 to nie przesada do takiej małej prasy? Z tego co zauważyem to wszystkie nowe Farmy, Metalfachy itp mają 400/60-15,5 albo 15/55-17.

Nie chciałbym przcholować. Czyli co, 500tki na łące nie będą robiły żadnego obciążenia? A np zachowanie przy skrętach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusc914    56

Porównaj masę swojej prasy do innych modeli(producentów) i dobierz odpowiednie ogumienie. Według mnie nie ma sensu zakładać 500-tek do prasy która waży np. 1,5 tony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Blusik
      Witam czy ktoś może powiedzieć mi z jakiego auta jest ta felga z opona 
      Wiem że felga jest zabezpieczona pierścieniem do okoła. 
      Traktor ma 30-40 lat 

    • Przez Antek1391
      Jakie polecacie opony na tył do c360 w pole i do lasy bardziej do lasy. Posiadam taurusy  radialki i w zimie się nie nadają do niczego  jadą na lodzie.Proszę o opinie jakie opony polecacie najlepiej sprawdzone. Z góry dzięki. 
    • Przez Blusik
      Witam
      Mam pytanie czy jest jakiś wymóg co do opony jodelki na tył traktora aby przeszła przegląd. Naprzykald ile ma jodelka wystawiać lub coś innego. 
      Czy opona nacinana tez może przejść przegląd? 
    • Przez Luki1988
      Panowie remontowałem podbierak w prasie, łożyska, rolki i część palcy. Czy to normalne że niektóre palce mimo ze są proste ocierają miejscami o blachy? Trochę mnie to irytuje. 
      Szczególnie brzeżne palce ocierają..
    • Przez Dzik997
      Siemanko ,mam do was takie małe pytanko. Posiadam Claasa Celtisa 456 i muszę mu zmienić opony na nowe. Rozmiar starych opon to [13.6R28 , 16.9R38]  i jakie najszersze opony moge kupić żeby założyć na te same felgi? Podajcie mi rozmiary i opinie czy ktoś z was coś takiego robił?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj