Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie studia

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share miloszek15

miloszek15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 12 maj 2013 - 08:20

Jakie studia Witam
Mam małe pytanko: czy wie ktoś z was wie na jaki kierunek studiów trzeba pójść aby potem np. budować traktory tzn. budowa silników, kabiny itp.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakie studia Dzisiaj, 07:48
  •  

#2 Share maciek9225

maciek9225

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 12 maj 2013 - 08:58

Jakie studia Automatyka i robotyka, albo mechanika i budowa maszyn

#3 Share Kuba1212

Kuba1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Motoryzacja, Informatyka, Rolnictwo

Napisany 12 maj 2013 - 09:02

Jakie studia Możesz iść na Kierunek Mechanika i Budowa maszyn, ale przestrzegam- z matematyką musisz być za pan brat, chęć do nauki i dyscyplinę. Kierunek fajny, ale patrz jakąś dobrą uczelnię. ja w chwili obecnej studiuję ten kierunek na Politechnice Łódzkiej, ale dobry poziom jest na Polibudzie Wrocławskiej.
Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

#4 Share miloszek15

miloszek15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 12 maj 2013 - 09:05

Jakie studia Czyli jaki kierunek byłby najlepszy i jaka uczelnia. Chodzi mi o to że by potem mógł się dostać np. do John Deera i "tworzyć" technologię..

#5 Share Kuba1212

Kuba1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów

Napisany 12 maj 2013 - 09:09

Jakie studia Cóż, ogólnie chyba każde techniczne na wydziałach związanych z mechaniką lub elektroniką. najbardziej pasujące to Mechanika i Budowa maszyn, Automatyka i Robotyka i Mechatronika.
Mechanika i Budowa maszyn przygotowuje do budowania i konstruowania. Na PŁ po inżynierze możesz iść na magistra w specjalizacji "Samochody i ciągniki" jednak nie jest sprecyzowane czy wszystkie czy tylko siodłowe lub rolnicze.
Pisałeś w tym roku maturę?
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

#6 Share miloszek15

miloszek15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 12 maj 2013 - 09:13

Jakie studia NIe. Ide do liceum na mat-fiz ale wiem już co chcę robić. WIem że jeszcze mam dużo czasu ale warto pomyśleć o tym wcześniej.

#7 Share Kuba1212

Kuba1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów

Napisany 12 maj 2013 - 09:24

Jakie studia Hmm, to ucz się z matmy i fizyki, bo ci się mocno to przyda. ja po technikum matmę miałem słabo rozwiniętą i mam lekkie kłopoty teraz. Z typowo technicznych typu. rysunek, materiałoznawstwo idzie mi w miarę dobrze, bo miałem to w technikum.
Masz jeszcze trzy lata aby się zastanowić, nie stresuj się i nie rób sobie ciśnienia na zabój. Przez te trzy lata może się okazać że zmienisz decyzję. Pomyśleć nad tym możesz, ale nie zmuszaj się teraz, że idziesz na to i już, unikniesz zbędnych stresów. Zrób tak, byś liceum bezstresowo przebył, ale miał również zapas wiedzy.
Poważniej do tematu możesz się zabrać w 3 klasie, teraz to zbieraj jedynie info.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share variotta

variotta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 13 maj 2013 - 11:40

Jakie studia mechanika i budowa maszyn ciśnie ,niezle cie tam wymagluja :) ale tez sie nauczysz

#9 Share miloszek15

miloszek15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 13 maj 2013 - 19:47

Jakie studia I co myślicie że po takiej mechanice i budowie maszyn i jeszcze jakbym sobie dorobił rolnictwo to bym znalazł prace jako jakiś inżynier? Wiadomo po dobrej uczelni.

#10 Share maciek9225

maciek9225

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 13 maj 2013 - 22:41

Jakie studia myślę, że rolnictwo to już jest zbędne, jeśli chcesz pracować przy projektowaniu maszyn rolniczych w uznanych przedsiębiorstwach to przede wszystkim musisz być bardzo dobry, po drugie muszą mieć wakat na dane stanowisko, nikogo nie zwolnią aby ciebie przyjąć, poza tym jeszcze każda firma projektu i testuje konstrukcje w danym kraju. Tak jak podałeś markę JD, to raczej w Polsce pracy u nich nie dostaniesz jako taki inżynier. W polskich przedsiębiorstwach tego typu to jak najbardziej, chyba, że będziesz naprawdę dobry, wyjedziesz i dostaniesz pracę....... Marzenia to jedno, ale życie weryfikuje takie plany bardzo szybko. Najpierw proponuje przyłożyć się do nauki w szkole średniej, bo przez ten czas to jeszcze z 1000 razy zmieni Ci się koncepcja na życie, a rynek pracy w tym samym czasie również, ale powodzenia.

#11 Share karol091193

karol091193

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 16 maj 2013 - 19:43

Jakie studia hmmm.... studia ;) Koledzy mam jedno pytanie, otóż wybieram się na studia na kierunek zootechnik, tylko szczerze się zastanawiam czy studia dzienne czy może zaoczne oraz jaka uczelnia. W grę wchodzą tylko dwie. SGGW w Warszawie lub UWM w Olsztynie. W sumie miejsce w Olsztynie mam zapewnione( 2 miejsce w eliminacjach okręgowych OWIUR z produkcji zwierzęcej) a teraz będę walczył o indeks na SGGW, a maturą też się nie martwię. Chętnie porozmawiałbym z uczniami tych kierunków dziennych jak i zaocznych z wyżej wymienionych uczelnii. Proszę także o wypowiedzi innych studentów któży mają pojęcie na ten temat ;)
Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

#12 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 16 maj 2013 - 20:06

Jakie studia ja polecam wswg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 16 maj 2013 - 22:12

Jakie studia Jak ktoś przejdzie mechanikę i budowę maszyn lub automatykę czy inne trudne kierunki na państwowej uczelni to na pewno sobie w życiu poradzi, ale czy ktoś będzie pracował w dobrej firmie tj. john deer to już zależy od człowieka, trzeba ciężko orać i się wyróżniać, trzeba mieć pomysły i je rozwijać, trzeba mieć upór obojętność na ludzi mówiących nie i przeć w swoje, ale to wszystko od autora tematu zależy :) Pracuj i powodzenia, podpowiem że takich studiów nie kończą najlepsi tylko najwytrwalsi....
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.