Zaloguj się, aby obserwować  
roki_025

Ciągnik do koszenia trawy kosiarką bijakową na nieużytkach

Polecane posty

roki_025    0

Witam Wszystkich :) !

 

 

Mam do znawców pytanie.

 

Potrzebuję ciągnik który obsłuży kosiarkę bijakową o szerokości roboczej od 1,6m do 2,2m, nie dysponuję dużymi środkami tak więc zastanawiam się między c360 a c385 ( 902 lub 912 ).

Teren zróżnicowany, trawa wysoka, są również samosiejki duże nierówności ( kopce, koleiny itp ).

 

Możecie mi coś polecić do 20 tyś ? zależy mi na bezawaryjnej pracy, ekonomia jest na drugim miejscu. Trawa jest koszona raz w roku, no może dwa na obszarze 40 hektarów, czasem zdarzą się pochyłe ale niezbyt duże.

 

Jak wygląda sprawa z wydajnością ? Jaką prędkością się kosi ? dotychczas prace wykonywaliśmy w inny sposób ale czasy się zmieniły..

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gospodarz97    130

Na 2 metrową kosiarke bijakową potrzeba jakieś 80 KM, więc c-360 odpada. Nie myślałeś o jakimś MTZ ? Twarda maszyna, więc do takich prac się nada :P




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

I do tego ma 4x4 więc będziesz czuł się pewniej na nieużytkach :)

 

Ursus ma WOM włączany hydraulicznie, minus taki że jak Ci siądzie mikropompa to nie ujedziesz zbytnio z tą kosiarką

MTZ ma WOM na taśmach, w modelu 82 też występują problemy przy dużych obciążeniach, ale wymiana sprzęgła na te od modelu 1025 rozwiązuje problem. A jak wiadomo, kosiarka bijakowa może stawiać opór :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin349    26

Jak na 40ha to wolałbym ciągnik 6 tłoków, np. jakiś deutz, mf starszy, spokojnie dałby radę. No i 4x4 i kosiareczka jakieś 2,2-2,5m i szaleć można. Bo z 4t to będzie ci się grzać itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roki_025    0

Dzięki w takim razie ursus odpada a co myślicie o fortschritt 323 ? czytałem że jego problem to mały skręt ale jest oszczędny i mocny, Może i 4x4 by się przydało chodź by do odśnieżania itp. Jest stosunkowo tani.

 

 

MTZ od jakich modeli się rozglądać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roki_025    0

Może bardziej opiszę teren koszenia, są to obszary na których kosi się trawę teraz rosła sobie trochę dłużej i stąd to utrudnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naix    0

fortschritt o którym wspomniałeś to bardzo dobry pomysł tylko musisz już sam zdecydować czy tereny które będziesz kosił są na tyle równe że nisko zawieszony forsz się tam nie zawiesi i czy nie będziesz miał za dużo ciasnych nawrotów, bo w tych dwóch aspektach forsz wypada kiepsko.. Poza tym to bardzo twarde i dobre ciągniki, takie woły robocze, bardzo ciężkie i mocne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roki_025    0

Właśnie z tym manewrowaniem może być różnie, to są wyznaczone miejsca 5 ha tu 3 ha tam itd itd plus taki że można założyć spory pług odśnieżający i na drodze da sobie radę. Czy zwrotność była by podobna do takiej jaką mamy w samochodach osobowych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roki_025    0

Ok, a jak z wydajnością ? Jaką prędkością się kosi kosiarką bijakową 2m ? f 323

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez dominikl95
      Witam mam możliwośc kupienia kosiarki dyskowej kuhn ,ale że miałem tylko zwykłe rotacyjne chciałbym zapytać się jak się one sprawują, i na co zwracać uwagę przy zakupie. Dodam że ta kosiarka ma rozwalone 2 łożyska. Jak myślicie czy warto to kupować?
    • Przez szefek112
      Witam, szukam nowego ciągnika max 145 km ponieważ na tyle wyliczono maksymalną moc ciągnika względem moich ha.. ciągnik na modernizację. Chcę aby miał 6 cylindrów. Na początku myślałem, że nie mam dużego wyboru. Dealerzy, handlowcy różnie podają moc ciągników... moc maksymalna, moc znamionowa, moc wg iso itp. ale dowiedziałem się, że mnie interesuje moc znamionowa ciągnika więc poszperałem trochę i wg broszur na stronie producentów, o mocy znamionowej do 145km jest jednak kilka modeli szóstek a mianowicie :
      John deere 6145R - 145km
      Class Arion 610 - 135 km
      Case Puma 140x - 140 km
      Case Maxxum 145/150 - 145 km
      New Holland t7.175 - 140 km
      New Holland t6.160 - 135 km  /  New Holland t6.180 - 145 km
      Steyr 6145 Profi - 145 km
       
      Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić ale tak właśnie wyczytałem z broszur. 
      Proszę o opinie, informacje, zalety, wady i wasze rady  
       
      Ciągnik miałby pracować na 40h gospodarstwie w pługu 4 obrotówce, 3m agregacie talerzowym i zestawie uprawowo siewnym, przyczepy. W przyszłości możliwe, że będzie dołożony tur. Moje pytanie też jest takie w jakim wyposażeniu warto wybrać taki ciągnik, czy miękka oś i kabina zdadzą u mnie egzamin czy raczej nie oraz jaką przekładnie wybrać ? 
      z góry dziękuje 
       
      ps. czy orientuje się ktoś jaką moc znamionową ma Deutz 6155 ?
    • Przez JANCZAK1176
      Witam  potrzebna instrukcja napraw ciągnika  NH TD 95D   , chodzi o silnik   lub serwisówka  podzieli się ktoś ,odpłatnie PW
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj