Skocz do zawartości

Zdjęcie

kontrola z weterynarii

37 odpowiedzi na ten temat

#1 Share aappaa

aappaa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 11 maj 2013 - 21:51

kontrola z weterynarii Witam. Miał juz ktoś kontrole z weterynarii ?? jakie były konsekwencje kary w przypadku nieprawidłowości. Byli u mnie niedawno i wykryli kilka niedociągnieć . powiedzieli żebym uzupalnił i przyjadą za tydzień ale bez kary się nie obejdzie.. czego mogę się spodziewać??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kontrola z weterynarii Dzisiaj, 15:42
  •  

#2 Share mora

mora

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Zainteresowania:literatura,kynologia, motoryzacja z naciskiem na T4

Napisany 12 maj 2013 - 09:51

kontrola z weterynarii Usuń niedociągnięcia i zobacz co będzie dalej. Jeżeli solidnie podejdziesz do tego, to byłabym optymistką. Jakby chcieli Ci zaszkodzić, to dowaliliby Ci od razu ( mogą). Oni muszą coś znaleźć , bo inaczej po co takie służby? Ważne, żeby było to coś co można poprawić i Cię nie zabiło. Dziękuj Bogu, że trafiłeś na ludzkich urzędników i wykonaj wszystkie zalecenia.Powodzenia.

#3 Share zbyszek8201

zbyszek8201

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 12 maj 2013 - 10:05

kontrola z weterynarii tak jak pisze koleżanka-usunąć niedociągnięcia,i być dobrej myśli. u sąsiada byli[o dobrostan],dali 2tyg na poprawki, po 3tyg jeszcze ich nie było. kary lecą za nieprawidłowości w księdze-brak kolczyków itp, dobrostan jest do dogadania,to zależy od służbistości osoby kontrolującej. kontroli będzie coraz więcej i z czasem bardziej rygorystyczne-tak więc lepiej zacząć poprawki w budynkach,bo każdego z biegiem czasu odwiedzą.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share aappaa

aappaa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 12 maj 2013 - 11:11

kontrola z weterynarii Właśnie nie zgadzał się jeden paszport... a co do kolczyków 3 krowy miały po jednym , i jedna wcale ale kolczyki miałem w domu wyrobione już tylko nie wbite... ogólnie żądali wszystkich faktur za płyny i pasze. nie miałem wszystkich w chwili kontroli. Cieszyłbym się jak bym dostał karę pieniężna bo dopłatki trochę jest... Dzięki za odpowiedzi. Do dobrostanu nie mieli dużo uwag...

#5 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 12 maj 2013 - 11:45

kontrola z weterynarii Kolego nie ma na co czekać tylko do roboty.
Podziwiam Cię że miałeś w domu kolczyki i nie zakolczykowałeś, nawet jakby byli u mnie na podwórku to jeszcze bym zdążył zakolczykować chyba że bardzo duże stado masz.
Kolczyki i księga bydła to podstawa. Przede wszystkim usuń te nie dociągnięcia, moim zdaniem nie muszą przyjeżdżać żeby sprawdzić te nie dociągnięcia.

#6 Share aappaa

aappaa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 12 maj 2013 - 11:49

kontrola z weterynarii Może to śmieszne ale dwa dni wcześniej kolczykownica mi sie zepsuła... byłem na polu a w domu była tylko żona... wszystkie niedociąglości załatwiłem juz..

Edytowany przez aappaa, 12 maj 2013 - 11:50.

#7 Share Hereford

Hereford

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 20 maj 2013 - 13:04

kontrola z weterynarii Z tymi kolczykami to jest pospieprzone w mim stadzie mięsnym brak jest trzech kolczyków no i weź je połap to jest szok ! Praktycznie niewykonalne chyba że uśpić :-)

#8 Share MFrolnik26

MFrolnik26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 20 maj 2013 - 14:03

kontrola z weterynarii Gdybyś mógł to podpowiedz z grubsza na co zwracali szczególną uwagę?

#9 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 20 maj 2013 - 17:07

kontrola z weterynarii

Z tymi kolczykami to jest pospieprzone w mim stadzie mięsnym brak jest trzech kolczyków no i weź je połap to jest szok ! Praktycznie niewykonalne chyba że uśpić :-)

Musisz pomyśleć o jakimś poskromie - przyda się nie tylko do kolczykowania -a tak poza tematem to pytałem podczas kontroli weterynarki czy kontrolują naprawdę duże stada takie po setki- tysiące sztuk wałęsające się po polu i jak to wygląda w praktyce- odpowiedziała ze używają wówczas lornetek

#10 Share aappaa

aappaa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 21 maj 2013 - 20:43

kontrola z weterynarii Była ta kontrola u mnie ponownie i nic nie ukarali. Ten paszport który się nie zgadzał załatwiłem , kolczyki wbiłem i tyle. do dobrostanu się nie czepiali wszystko było ok :) chodziło im także o faktury za pasze płyny itd. zwracali uwagę na czystość. gospodarstwo to ok 50 sztuk

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share marulekk

marulekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja, Sport

Napisany 21 maj 2013 - 21:20

kontrola z weterynarii a zapowiadają te kontrole czy ot tak o wjazd na podwórko robią ?
sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

#12 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 22 maj 2013 - 06:24

kontrola z weterynarii U nas zapowiadali telefonicznie 2-3 dni przed i jeszcze mówili przez telefon ile sztuk jest w systemie żeby przygotować kolczyki , ewentualnie zamówić i mieć papier że są zamówione albo zdjąć ze stanu sztuki których w rzeczywistości nie mamy, w trakcie kontroli pozwalali też aby np. pojechać po papiery do sąsiada od którego brałem cielaki że jego gosp. jest wolne od chorób jeśli brakowało

#13 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 maj 2013 - 08:13

kontrola z weterynarii U mnie kontrola była zapowiedziana z tygodniowym wyprzedzeniem a w czasie trwania oparta była o listy kontrolne
http://piw.szczecine...e.php?id=209628
http://piw.szczecine...e.php?id=209622
http://www.google.pl....46751780,d.ZWU
kontrola przeprowadzona w kwietniu, a czas na usunięcie wszystkich uchybień dostałem do połowy czerwca.

#14 Share aappaa

aappaa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 22 maj 2013 - 08:28

kontrola z weterynarii u mnie nie była zapowiedziana

#15 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1530 postów

Napisany 22 maj 2013 - 21:50

kontrola z weterynarii Dopłaty przyszły a po tygodniu nowa kontrola sprawdzał tylko kolczyki. W tamtym roku miałem dwie a gospodarstwo na mnie 17miesięcy tak sie wspiera w naszym kraju młodych rolników

#16 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 maj 2013 - 23:00

kontrola z weterynarii No tak, i uczy jak to robić wedle nowych wymagań, Weterynaria daje zawsze czas na usunięcie uchybień, kar tak od razu nie walą, przynajmniej w mojej okolicy. Niech lepiej Oni mi wytykają błędy niż kontrola agencyjna z sankcjami.

#17 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1530 postów

Napisany 22 maj 2013 - 23:39

kontrola z weterynarii Agencja typuje kogo ma weterynaria sprawdzać tak mi lekarz powiedział..

#18 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 maj 2013 - 07:55

kontrola z weterynarii Możliwe, tylko która agencja? Sam zapytam się jak to jest podczas najbliższej rekontroli.

Z tym typowaniem to podobnie się to ma w kwestii pobierania próbek krwi do badań na białaczkę i w kwestii gruźlicy.Jakaś część jest sprawdzana iosowo ( kilkadziesiąt procent stad, o ile dobrze pamiętam to 30%) a wszystkie nowo powstałe stada są sprawdzane z obowiązku.Pytałem o to bo na białaczkę to ostatnio miałem robione badania 3 lub 4 lata temu, a część znajomych hodowców ma je co roku.

Edytowany przez KRISTOFORn, 23 maj 2013 - 08:07.

#19 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 23 maj 2013 - 08:28

kontrola z weterynarii

Agencja typuje kogo ma weterynaria sprawdzać tak mi lekarz powiedział..

agencja typuje i powiatowy (jak wisi sporo sztuk nie spójnych to jet powód do kontroli) ... trzeba pilnować stanu bydła ,co roku zgłaszać się do agencji i prostować ,zgłaszać utratę kolców i nie będą typować.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 maj 2013 - 08:35

kontrola z weterynarii Typowanie jest też na podstawie innych czynników: nowe stado, losowo, podniesionego ryzyka( częste kupowanie i sprzedawanie) i wielu innych, których jeszcze nie miałem.Typowanie i kontrola to nie problem o ile w gospodarstwie jest tak jak być powinno.